Komentowana treść: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex
[#1] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex
(nadal w trybie PIO - w przyszłości dostępny ma być sterownik pracujący w trybie DMA)

Jest nowy sprzęt, jest SATA i to nawet wersja 3 Gbit/s ( a nie błędnie tu nazwana "SATA2") Chcą za to "cudo" od klienta 3 koła i nadal to chodzi w trybie PIO... cenzura Ale na pewno w przyszłości, na pewno już wkrótce, już niebawem głową w mur

Uprzedzając ataki o te SATA: tu stosowne wyjaśnienie, dlaczego to nie jest SATA2
[#2] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex
Częstotliwość poprawek udostępnianych przez ACube dobrze o nich świadczy. Widać że firma stara się dbać o swoich klientów. Szkoda tylko że Hyperion o swoich nie dba a przez to pośrednio ACube także traci w ich oczach.
[#3] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Bigo, post #2

Ja również uważam że ACube stara się dbać o swoich klientów i dobrze to o nich świadczy. To był główny powód dlaczego wybrałem Sam a nie Pegasosa2 ,mimo że uważam tego drugiego za lepszy sprzęt. I tak zamiast mieć jednego kompa i dwa systemy , mam dwa kompy i wieczny problem z miejscem na biurku:) ACube to wyróżniająca się firma na naszym malutkim rynku.
[#4] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Bigo, post #2

Częstotliwość poprawek przeprowadzanych przez Toyotę dobrze o nich świadczy. Widać że firma stara się dbać o swoich klientów.

NMSP :)
[#5] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Valwit, post #4

Toyota niezbyt dbała o swoich klientów ponieważ na początku próbowała zataić wady swoich produktów. Dopiero jak media rozdmuchały sprawę zrobiła akcje serwisową. A ACube po prostu dopracowuje swoje płyty główne tak jak wszyscy producenci płyt na świecie wydający nowe wersje biosów.
[#6] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Bigo, post #5

Nie no, jasne. Troche sobie zartuje, ale tez nie do konca, bo jakby asus czy inny gigabyte wydal plyte, na ktorej czesc funkcji bedzie dostepna po jakims tam czasie, jak dadza update, to bylaby to jedna z ostatnich plyt jakie sprzedali. Amigowcy wybaczaja wiecej, ale bez przesady, ilez mozna czekac. Generalnie fakt ze ciagle jest PIO i nie ma DMA tylko utwierdza mnie w przkonaniu ze ACube nie ma innych klientow, poza Amigowcami.

Ostatnia edycja: 24.03.11 01:20:11
[#7] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Valwit, post #6

Oczywiście że amigowcy wybaczają więcej ale jeśli chodzi o sterownik SATA to wydaje mi się że nie jest to wina ACube tylko Hyperionu. Myślę że gdyby ACube współpracował z lepszą firmą niż Hyperion to taka sytuacja nie miała by miejsca.
[#8] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Valwit, post #6

Generalnie fakt ze ciagle jest PIO i nie ma DMA tylko utwierdza mnie w przkonaniu


Ale to akurat problem hyperionu, ze ich sam460sata.device pracuje tylko w trybie PIO, prawda?
[#9] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@tomaszek1983, post #1

Jeśli chodzi o ACube to naprawdę nie powinniśmy się czepiać :/ To chyba najbardziej solidna firma jaka została amigowcom od czasu upadku Commodore.

Chwali im się to, że cały czas udoskonalają swoje produkty. Problem raczej leży po stronie Hyperionu - pewnie całą parę kierują w stronę X1000 i cierpi na tym wersja dla SAM.

...Swoją drogą to dziwię się Hyperionowi - czemu nie da licencji ACube na posługiwanie się nazwą AmigaOne? Nic ich to nie kosztuje a na pewno taka SAM stałaby się znacznie atrakcyjniejszym produktem :)
[#10] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Elder_ppa, post #9

bo będzie mialo inną nazwę ? smieszne
[#11] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@rzookol, post #10

Śmieszne? To podstawy marketingu ;)

Nazwa Amiga na pewno zwiększyłaby krąg odbiorców, a jeśli uważasz inaczej to jakoś to uzasadnij.
[#12] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Elder_ppa, post #11

może jestem staroświecki ale nie lubię oszukiwania w biznesie
[#13] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@rzookol, post #12

Nie za bardzo widzę gdzie tu jest oszustwo.
... skoro ACube miałoby licencję to mógłby produkować komputer nazywany AmigaOne.
[#14] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Elder_ppa, post #13

już wyjaśniam, oszustwo to wg mnie sprzedawanie komputerów w ten sposób, że rzucają się na marke a nie patrzą na techniczne szczegóły. Wiem też, że większość tak robi ale dla mnie dobry produkt powinien się sam obronić.

Ostatnia edycja: 24.03.11 11:09:19
[#15] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@rzookol, post #14

Co nie zmienia faktu, że fajniej byłoby mieć dla niektórych Amigę niż SAMa :)
[#16] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Elder_ppa, post #15

SAM - semi amiga microcomputer ;)
[#17] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@abcdef, post #16

Podoba mi się OK
[#18] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@szuler, post #8

A to na rynku amigowym nie jest tak, że to producent sprzętu wydaje sterownik do urządzenia, które sam wyprodukował?
[#19] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@tomaszek1983, post #18

Firma ACube to są chyba trzy osoby więc ciężko im byłoby jeszcze zajmować się pisaniem sterowników. Poza tym kupując płytę główną otrzymujesz płytkę z systemem amigaos.
[#20] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Bigo, post #19

Strona wygląda jakby to była korporacja. To całkowicie zmienia postać rzeczy. Rozumiem, że ACube ma umowę z Hyperionem na wsparcie, a Hyperion wywiązuje się z tej umowy dość kulawo
[#21] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@tomaszek1983, post #20

Nie wiadomo jak dokladnie jest z umowa miedzy hyperionem a acube. Ogolnie wiadomo co na razie nie dziala wiec kupujacy musza sie liczycz tym, ze pewna rzecz może ale nie musi działać teraz lub w przyszłości.
[#22] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@szuler, post #8

tego nie wiem. rownie dobrze Hyperion moze przedstawic 10 powodow dla ktorych nie dziala bo ACube cos tam. Efekt jest taki ze nie dziala, sprzet sprzedaje ACube, i jako klient mialbym do nich pretensje.
[#23] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Valwit, post #22

Ja się obawiam czegoś innego. Jak sprzęt robi jedna firma, a oprogramowanie druga to żeby nie wyszedł taki klops, że będą na siebie zrzucać winę. Hyperion będzie twierdził, że się nie da zrobić, bo np. SAM460 ma wadę sprzętową. ACube będzie zaprzeczał twierdząc, że Hyperion nie potrafi napisać sterowników... itd. I będzie tak, że będzie kolejna platforma niewykorzystana.

Jakby oprogramowanie i sprzęt robiła jedna firma to nie było żadnych tłumaczeń. Sprzęt bez oprogramowania to sprzęt wybrakowany, ale to moje zdanie oczywiście ok, racja
[#24] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@tomaszek1983, post #23

Ja się obawiam czegoś innego. Jak sprzęt robi jedna firma, a oprogramowanie druga to żeby nie wyszedł taki klops, że będą na siebie zrzucać winę. Hyperion będzie twierdził, że się nie da zrobić, bo np. SAM460 ma wadę sprzętową. ACube będzie zaprzeczał twierdząc, że Hyperion nie potrafi napisać sterowników... itd. I będzie tak, że będzie kolejna platforma niewykorzystana.


Taka sytuacja juz miala miejsce w przeszlosci.

Jakby oprogramowanie i sprzęt robiła jedna firma to nie było żadnych tłumaczeń.


Problem polega na tym, ze ACube nie jest w stanie pisac i rozwijac AmigaOs, tak samo jak Hyperion nie jest w stanie projektowac i produkowac sprzetu.
[#25] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Bigo, post #5

Hmn,mam Toyotę, i nie narzekam :)uwielbiam :)
I raczej już marki nie zmienię - w grę wchodzi praktycznie tylko mazda :)
Wątpię by Acube była lepsza :) a już na pewno by pozostała w rodzinie na tak długo :)
[#26] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@tomaszek1983, post #23

Jeżeli firma robaca soft nie jest w grupie/nie należy do firmy robiącej hardware, to raczej kiepsko to wróży na przyszłość.
Zdecydowanie źle twórcy hardware'u :)
Przynajmniej wg historii :)
[#27] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@michalmarek77, post #25

Z tego co pamiętam niedoróbki w Toyotach dotyczyły rynku amerykańskiego. A na rynek amerykański koncerny motoryzacyjne wypuszczają całkiem inne modele niż dla klientów europejskich więc na razie u nas Toyota to nadal bardzo dobra jakość produktu. Mi chodziło o wypowiedź pana Jamesa Lentza szefa Toyota Motor Sales USA podczas przesłuchania w kongresie USA. Powiedział on że firma wiedziała o wadach swoich produktów ale nie podjęła żadnych działań mimo skarg klientów. Dopiero afera medialna spowodowała akcje serwisową. A ACube na naszym specyficznym ryneczku jest chyba jedną z lepszych firm.
[#28] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@tomaszek1983, post #18

A to na rynku amigowym nie jest tak, że to producent sprzętu wydaje sterownik do urządzenia, które sam wyprodukował?

Na rynku x86 także tak nie jest - np. Gigabyte produkuje rozmaity sprzęt do których nie wydaje sterowników do Linuksa.

Słusznie zwrócono uwagę, że to Hyperion we współpracy/na zlecenie z ACube powinien napisać device. Co więcej jakoś tak wydaje mi się, że jeśli chcą się mienić twórcami systemu operacyjnego to powinno im na tym zależeć.
Powinno zależeć im podwójnie bo ACube to jedna z solidniejszych firm amigowych - to już chyba ich trzecia płyta główna, jeśli się nie mylę, i realizują projekty zgodnie z przyjętym planem.
[#29] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Skotos, post #28

Zgadzam się z Tobą, ale...

Nie czytasz eXeca? SAM to klon amigi a nie amiga, może Hyperion myśli w taki sposób jak pewien beta(guru)tester z tego forum i dlatego nie robi tego o czym piszesz. W sumie są dwa wyjścia - wiedzą co robią i AOX1000 sprzeda się w tysiącach egzemplarzy lub nie wiedzą co robić i SAM przejdzie bez większego echa. Ja odniosłem wrażenie, że Hyperion poza daniem licencji ACube na dokładanie AOS 4.x do ich sprzętu jakoś nie stara się specjalnie go(sprzętu) reklamować. Zamiast tego reklamują beta-sprzęt, którego na razie nie ma w oficjalnej sprzedaży. Ciekawe czy ACube cieszy się z takiego zagrania.
[#30] Re: Nowa wersja U-Boota dla Sam460ex

@Skotos, post #28

Na rynku x86 także tak nie jest - np. Gigabyte produkuje rozmaity sprzęt do których nie wydaje sterowników do Linuksa.

Ale np. na Windows są. Nigdzie nie jest napisane, że producent powinien wspierać wszystkie systemy. Ale chociaż z jeden to by mógł. A tu na żadnym amigowym systemie nie ma pełnego wsparcia dla tej płyty. Oczywiście na razie, ale w przyszłości na pewno, na pewno będzie

Gigabyte nie wydaje, ale taka np. Nvidia już tak i to nawet z wygodnymi skryptami instalacyjnymi pod konkretną dystrybucję linuxa. Poza tym sam Windows i wiele linuxów posiada już wiele wbudowanych sterowników, więc jest ogromna szansa, że urządzenie będzie pracować. W Amidze z tego co widzę, jak jest problem, to pozostaje wyć do księżyca ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem