Komentowana treść: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej
[#31] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej

@Tomski, post #30

No to musisz się męczyć z kiepską ostrością na LCD.
[#32] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej

@Tomski, post #30

Czyli - taka jakość na Amidze to była normalna rzecz, wystarczyło AGA + monitor CRT (najlepiej multisync). Jak to komuś było za mało to kupował GFX + VGA.

Ciekawe jak będzie wyglądał tryb 800x600 z AGA na rzutniku ?
Pewnie Hołdys wie :)

[#33] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej

@frywolny_marian, post #22

Hajime Sorayama

Upss. Falstart...

Ostatnia edycja: 11.04.11 16:42:33
[#34] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej

@michalmarek77, post #29

Dzieki, zaraz zerkne w link. Może znajde to czego szukam.
[#35] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej

@kjb, post #32

Czyli - taka jakość na Amidze to była normalna rzecz, wystarczyło AGA + monitor CRT (najlepiej multisync). Jak to komuś było za mało to kupował GFX + VGA.

Tak, tylko że na dobrym CRT można na AGA uzyskać obraz "żyletę". Te nowocześniejsze CRT multisync, najlepiej 17", świetnie wyświetlają każdy tryb AGA. Oczywiście tryby Pal-Interlace migają, ale widać każdy piksel. Standardowy tryb 800x600 też jest jak "żyleta", choć z lekkim interlace. Tryby Multiscan na takiej 17-tce wyglądają super.
"Ostrość" AGA nigdy nie dorówna kartom graficznym, ale obraz jest naprawdę dobrej jakości. Wszystko zależy od monitora.

A my znamy przeważnie commodorowskie monitory PAL. Z przykrością muszę stwierdzić że to była tandeta jeśli chodzi o rozdziałkę, a teraz ludzie pchają się w LCD. W jeszcze gorszy wyświetlacz dla AGA.

Dodane: Dodatkowo te nowsze multisynki CRT, to nic innego jak zwykłe monitory VGA, tylko tyle że wyświetlają także PAL i tryby przed 31 kHz. Czyli mają funkcje zapamiętywania trybów i nie trzeba korygować wyśrodkowania obrazu lub bawić się overscanem. Każdy tryb jest pięknie wyśrodkowany i na całym ekranie. :)
No, może te trochę starsze, mniej automatyczne wymagają lekkiej korekcji, ale po poprawce naciskamy na przycisk "zapisu pamięci" i zapominamy o korekcji podczas codziennego użytkowania. :)

Ostatnia edycja: 11.04.11 18:30:09
[#36] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej
Wygląda ładnie, ale w moim odczuciu to jest sztuka dla sztuki. A w każdym razie będę mieć tak długo to przekonanie do puki nie będzie można na tym uruchamiać różnych aplikacji i gier. Sama symulacja jest płynna i widać że autorzy włożyli masę wysiłku żeby wszędzie dało się kliknąć.
[#37] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej

@Gżegżółka, post #36

Ja mam to samo odczucie. Można jedynie poprzesuwać sobie ikonki i odpalić zegarek. Hmmmm, wolę odpalić UAE :)
[#38] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej

@Andrzej Drozd, post #37

Nie chciałem wyrywać się przed szereg, ale również kompletnie nie rozumiem tego przedsięwzięcia. Czemu ten TAWS ma w ogóle służyć?
Początkowo myślałem, że to coś w stylu cloud computing. Odpalę goldEda czy jakiegoś DPainta i stworzę plik za ich pomocą, który potem zapiszę na dysku.
Poprzestawiać ikonki to ja mam w czym.

Ostatnia edycja: 11.04.11 18:57:10
[#39] Re: TAWS - AmigaOS w przeglądarce internetowej

@frywolny_marian, post #38

Przypuszczam że służy to zachowaniu pamięci o tym jak wyglądał amigowy system operacyjny u tych co już amig nie mają, albo nie potrafią emulować.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem