Komentowana treść: Revision 2011 zakończone
[#1] Re: Revision 2011 zakończone
Super - demka na AGA. Jak ja kocham te nazwy dem i grup :)
[#2] Re: Revision 2011 zakończone
Braklo jeszcze jednego ktore wzielo udzial w kategorii Oldskool Intro:

http://www.pouet.net/prod.php?which=56882

A dema ogolnie bardzo dobre. Wielkie brawa dla Naszych :)
[#3] Re: Revision 2011 zakończone
Jeeee, jutro zobaczę demka na żywo, co nie odpali się na GFX, to zobaczę na Apollo i AGA. :)
[#4] Re: Revision 2011 zakończone
Poziom naprawdę był wyrównany. Demka z pierwszej trójki zasługują IMO na pierwsze miejsce. Na razie obejrzałem na WinUAE a demka Elude i Ghostown & Loonies obadam na eMacu z MorphOSem. A może demko Skarli też się odpali na MOSie ??
[#5] Re: Revision 2011 zakończone
Hmm, demo Elude ruszyło mi pod AROS m68k/WinUAE. Ciekawe ile tam jest kodu system-friendly a ile bezpośredniej pracy na rejestrach. ;)
[#6] Re: Revision 2011 zakończone

@deadwood, post #5

Skoro wszystkie ostatnie dema Elude bez problemu chodzą pod MorphOSem (i to na sprzętach, których nie posądzałbym o posiadanie kości AGA), to bezpośrednia praca na rejestrach zapewne "zmierza do zera".
[#7] Re: Revision 2011 zakończone
wow dema rulez
[#8] Re: Revision 2011 zakończone
A ja chyba się starzeję, bo pierwszego miejsca nie jestem w stanie zrozumieć. Design, efekty i kolorki kompletnie do mnie nie "przemawiają". Gorzej, z trudem i bez znudzenia byłem w stanie obejrzeć to demo w całości w absolutnym przeciwieństwie do pozostałych z czołówki. No chyba, że to byłaby produkcja na... A500.
[#9] Re: Revision 2011 zakończone

@waldiamiga, post #4

Udało Ci się na MOSIE odpalić Ghostown & Loonies ? Mnie udąło się tylko Elude i Decadence.
[#10] Re: Revision 2011 zakończone

@deadwood, post #5

...bezpośredniej pracy na rejestrach.

Zapewne nic. :) A tak swoją drogą to za coś takiego powinno się obcinać ręce. No a za robienie NDOSowych dysków rozstrzelać bez sądu. ;) Przez takie pisanie kupa amigowego softu zakończyła życie gdy sprzęt się mocno zestarzał, a nowy nie był obsługiwany. Przez to Amiga straciła na atrakcyjności i dołożyło się to do argumentów za zmianą Amigi na coś innego.

Jak się na to patrzy z perspektywy dzisiejszych czasów to wygląda jakby wtedy ci ludzie nie mieli mózgów. Oczywiście dzisiaj to tak łatwo mówić. Wtedy jakoś mi się tak nie wydawało i sam nie widziałem problemu w tym, że kiedyś te aplikacje będą bez sensu. Chodziło mi to nawet na 030/50+AGA i byłem szczęśliwy. Kto wtedy myślał o tym, że ówczesny sprzęt kiedyś się zestarzeje, a tak lamersko napisany soft nie odpali się na czymś lepszym. Przez to te lepszy sprzęt nie będzie odpowiednio popularny. Koło się zamknie i będziemy mieć sytuację, którą mamy dzisiaj. I tak jest nieźle, bo mimo wszystko grupka pogrzanych fanbojów podtrzymuje rozwój tych platform.
[#11] Re: Revision 2011 zakończone

@Adam Kulesza, post #8

Adam, starzejesz się :). Produkcja Ghostown & Loonies powoduje, że przelatują mi dreszcze po plecach. A to znak, że demko po przepuszczeniu przez moje ciało podrażniło kilka wrażliwych na scenową sztukę nerwów :). Świetna robota, no i muzyka super !!!
[#12] Re: Revision 2011 zakończone

@MDW, post #10

zapomina wol jak cieleciem byl :D . Wtedy kodowanie tylko na rejestrach dawalo maksymalnego mozliwego kopa i pozwolilo dlugo cieszyc oczy mozliwosciami Amig, a dzisiaj to zaden problem emulowac takie rejestry. Kodowanie na rejestrach jest niepraktyczne z powodu; szerokiej i szybko zmieniajacej sie oferty sprzetowej, niezgodnosci na poziomie rejestrow, mozliwosci wydajnego operowania na pojedynczych pikselach - takze rozne efekty realizowane bezposrednio rejestrach stracily sens. Dzisiaj jednak tez dzieja sie CUDA, tylko na NV, za ktore nikt nie zabija ;)

Ostatnia edycja: 26.04.11 11:12:30
[#13] Re: Revision 2011 zakończone
demo elude pod morphosem i pod uae trzeba uruchamiac z parametrem -slow. w przeciwnym przypadku nie wyglada tak jak powinno
[#14] Re: Revision 2011 zakończone
Jakie wymagania ma Human Traffic? Na 030 nie rusza nawet pod WinUAE.
[#15] Re: Revision 2011 zakończone

@pong777, post #14

68060 64 MB RAM

godne uwagi jest to demko na Commodore

http://www.pouet.net/prod.php?which=56849




Ostatnia edycja: 26.04.11 14:07:27
[#16] Re: Revision 2011 zakończone

@HOŁDYS, post #15

U mnie Human Traffic poszedł z 32MB fast i procek 060. Musiałem odpalić go z linii poleceń bez S-S(miałem wtedy około 2MB Chip). Oczywiście na klasyku. Z tym, że raz go oglądałem i wydało mi się, że koniec jego jest jakiś dziwny. Demo skończyło się natychmiastowym wyjściem do shella - tak jakby ucięte w trakcie.

Ostatnia edycja: 26.04.11 14:42:03
[#17] Re: Revision 2011 zakończone

@Sventevith, post #9

Udało Ci się na MOSIE odpalić Ghostown & Loonies ? Mnie udąło się tylko Elude i Decadence.

Jeszcze nie odpalałem, po prostu z góry założyłem że się odpali :)
Ale nie przypuszczałem że Demko Dekadence działa na MorphOSie. Thx za info.
[#18] Re: Revision 2011 zakończone

@HOŁDYS, post #15

godne uwagi jest to demko na Commodore

Obadałem wczoraj na VICE, rewelacja jak na TEDa.
[#19] Re: Revision 2011 zakończone

@HOŁDYS, post #15

Mnie pod WinUAE poszło na 040. Na klasyku 030 na 32 MB Fast RAMu z linii poleceń bez S-S nie krzyczało, że brak RAMu tylko wywaliło #80000000B. Muzę robią w Digi Boosterze czy samplują gotowca?
[#20] Re: Revision 2011 zakończone

@pong777, post #19

teraz juz sie modow nie robi .. niestety
jest to jeden plik WAVE odgrywany jako sampel
[#21] Re: Revision 2011 zakończone
Hmmm, mieszane mam uczucia co do kolejności jak i wykonania , osobiście uważam że demo Ghostown- Metropolice jest zaj...ste i ciężko im będzie zrobić coś bardziej oryginalnego , Elude jak zwykle bardzo wysoki poziom , mają swój styl i chwała im za to . Chaser + Keith303 dla mnie osobiście to najlepsi muzycy i mocno im kibicuje. Demo grupy Skarla jest świetne i dla mnie jest number1 , Swansong za muzę i tą nostalgię którą uwielbiam też powinno być wyżej.:)

ps. CZy TSRI ma coś wspólnego z dawną grupą Tristar i Red Sector ?
[#22] Re: Revision 2011 zakończone

@HOŁDYS, post #20

mody to sie robi, tylko najczesciej wiecej niz 4 kanalowe, wrzuca potem do wejwow z jakas kompresja i to znajdujemy w prodkach.
[#23] Re: Revision 2011 zakończone

@vegeta, post #21

CZy TSRI ma coś wspólnego z dawną grupą Tristar i Red Sector ?

TSRI to żart z TRSI.
[#24] Re: Revision 2011 zakończone

@mailman, post #23

Aha, a ten żart to z jakiejś okazji?
[#25] Re: Revision 2011 zakończone

@mailman, post #23



Ostatnia edycja: 26.04.11 20:50:36
[#26] Re: Revision 2011 zakończone

@MarX, post #11

Ja miałem dreszcze oglądając "Shake off the dust". Produkcja Loonies to żer dla mas i dlatego wygrała. Na pierwszym planie był koncept, który przykrył cała resztę. Co prawda na początku mi się nawet podobało, gdy obiekty przepływały niczym krew w żyłach, a później wskoczyliśmy do żyły-tunelu, lecz od momentu, gdy pojawił się wokal całość mnie rozbawiła i po prostu gapiłem się w te obrazki lekarzy, lekarskich rąk i zakraplaczy. Bez sensu. Elude powinno zmieść konkurencję. Świetne efekty, doskonały design i muzyka. Szkoda.

Za to w kategorii intro bez niespodzianki. Focus Design wymiótł ze swoją produkcją.
[#27] Re: Revision 2011 zakończone
Brawa dla ekip z Polski za exe oraz Slayera i Jazzcata za podium indywidualnie! Nic nie zastąpi jednak oglądania produkcji na żywo, na wieeeelkim ekranie i podobnym nagłośnieniu. Polecam i czekam na nowe dema za rok!
[#28] Re: Revision 2011 zakończone
Na razie obejrzałem 3 pierwsze miejsca. Ogień (choć wokal w Skarli trochę kłuje, to strona techniczna rekompensuje to w 100%)!!!
[#29] Re: Revision 2011 zakończone

@1989, post #22

Na przykład w jakiej?
[#30] Re: Revision 2011 zakończone

@MDW, post #10

Przez takie pisanie kupa amigowego softu zakończyła życie gdy sprzęt się mocno zestarzał, a nowy nie był obsługiwany.


Twarde dyski na przykład.
Kupowałeś twardy dysk do Amigi a tu dalej jak chcesz grać musisz się męczyć z dyskietkami.

Przez to Amiga straciła na atrakcyjności i dołożyło się to do argumentów za zmianą Amigi na coś innego.


Oczywiście.
Przecież na pc powiedzmy od 1990 roku były te same gry, a grało się dużo lepiej niż na Amidze, zupełnie inny komfort gry jak gra ładowała się szybko z twradego dysku zamiast z przestarzałych,wolnych i zawodnych dyskietek.

Jak się na to patrzy z perspektywy dzisiejszych czasów to wygląda jakby wtedy ci ludzie nie mieli mózgów.


Co można powiedzieć o nieudaczniakach z zespołu Natami i jego klakierach?
Pomimo tego że ktoś odrobił tę lekcję na platofrmie Amigi i innych, te ludzie dalej lezą w to g...

Kto wtedy myślał o tym, że ówczesny sprzęt kiedyś się zestarzeje, a tak lamersko napisany soft nie odpali się na czymś lepszym.


Idea systemu operacyjnego jest starsza niż Amiga.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem