Komentowana treść: AmigaOS potrzebuje Cię
[#1] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
w sumie znam sie na linuxowym api dość nieźle, szkoda ze nie mam czasu
[#2] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
5 czy 6 lat temu to pewnie dałbym się skusić.. a teraz ? hmm.. jakoś nie wyobrażam sobie dłubania w reaction...
[#3] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@MaaG^dA, post #2

Można dłubać w QT, tylko QT ma tą wadozalete że wszystkie prostsze jednoosobowe projekty już zostały napisane więc pozostałoby jedynie wymyślanie koła od nowa albo portowanie. Nic twórczego.
[#4] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
To miło z ich strony, że są otwarci na nowych ludzi, a nie tworzą np. zamkniętego kółka wzajemnej adoracji :) Skusiłbym się gdybym miał więcej czasu i doświadczenia.
[#5] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@grxmrx, post #4

Do tej pory było to raczej dość hermetyczne środowisko. Ciekawe co skłoniło team do nowego "naboru" ?
[#6] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@MaaG^dA, post #5

Hermetyczność środowiska była raczej wyimaginowana. Jak było widać po wielu osobach środowisko było otwarte i chętne do współpracy, jednak nienawiść zasiana przez niektóre osobniki najgłośniej krzyczące zagłuszyły całą otwartość pozostawiając masę smrodu...
[#7] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
Ciekawe jaki będzie odzew i co wyjdzie z całej tej akcji.
[#8] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@MaaG^dA, post #2

ReAction? Panowie, tu chodzi o rozwój systemu operacyjnego, więc na pewno będzie wybór jeśli chodzi o dziedzinę jaką można się zająć. Jeśli ktoś chce pociągnąć MUI i rozwinąć klasy w AmigaOS to na pewno będzie mile widziany. Poza tym i ReAction i MUI to tylko GUI czyli część systemu. Swoją drogą to bardzo ciekawa propozycja z ich strony. W sumie zawsze każda nawet duża firma potrzebuje kiedyś nowych pracowników. Ja bym skusił się i zatrudnił w tej firmie, może poszukują stażystów informatyków. Praca przez Internet byłaby mi na rękę. Edytorem ikon pokazałem, że szybko zaadaptowałem się do AmigaOS 4.x API i potrafię napisać natywne oprogramowanie na niego. Wypożyczonym sprzętem, na którym działa AmigaOS4.1 dysponuję.

Ostatnia edycja: 27.04.11 21:33:11
[#9] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@Minniat, post #8

mui4 to cos więcej niż gui,

ps. pytanie tylko kto sie skusi i czy Hyperion go zaakceptuje

Ostatnia edycja: 27.04.11 21:47:56
[#10] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@Minniat, post #8

.

Ostatnia edycja: 27.04.11 21:47:35
[#11] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
Fajnie że będzie więcej developerów - to może tylko pozytywnie wpłynąć na dalsze prace nad systemem i ich tempo. Testerów też jest fajny zespół więc szkoda by było to zmarnować.
[#12] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
Ta pomoc jest na zasadzie wolontariatu czy jest jakieś wynagrodzenie dla tych którzy spełnią oczekiwania Hyperionu?
[#13] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@rzookol, post #1

w sumie znam sie na linuxowym api dość nieźle, szkoda ze nie mam czasu


Nie badz zlosliwy. AmigaOS4 to nadal amigowe API. Nikt nie kaze Ci sie babrac z .so. A cygnix i Qt to projekty rozwijane przez osoby niezalezne.

Skusilbym sie, gdyby nie kilka drobnych problemow:
1. Rozwijam po katach "jakas podrobke AmigaOS", jak to pewna osoba okreslila.
2. Dostep do zrodel AmigaOS4 uniemozliwilby mi prace nad systemem wspomnianym w punkcie 1.
3. Jestem poza domem od 7 do 18, a od 21 do 24 pracuje nad rzeczami czesto dosc malo zwiazanymi z ogolnie pojetym amigowaniem. Ostatnio brakuje mi czasu nawet na AROS-a.
[#14] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@rzookol, post #1

ciekawy komentarz (autor warpdt i ibrowse jak mniemem):


There have been many people working on OS4 for free, and it's therefore no surprise that some of those have moved on - it's only "fun" for so long. I'm sure there are others out there who would be willing to contribute without payment, and that's great because it can be fun and worthwhile. However, it would be silly to bring new paid developers on board until Hyperion have settled their accounts with contracted developers that have already worked on OS4.

[#15] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@szuler, post #13

Moja ocena rozwoju amigaosu jest taka, ze Hyperion woli przeniesc sie na api linuxowe. Mozliwe ze sie mylę, ale ciągle pamięta post jednego z Friedenów na amigans.net, w ktorym pisał że reaction trzeba zakopać i miec inne gui (w domysle chyba chodzilo o QT).

Dla mnie AmigaOS4 za bardzo odszedł od ideałów klasycznego amigaosu żeby go jeszcze się dało naprawić. Zastrzegam jednak, że to tylko moja opinia a nie prawda objawiona. AROS miał swoje 'return to innocence' przez port 68k i jak widać zyskał na tym dużo. Co zyska AmigaOS4 przekonamy się za pare miesiecy. Szkoda, że nikt z Polski się nie zgłosi byłoby fajnie.

[#16] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@grxmrx, post #4

Coż widać ze system z kółka wzajemnej adoracji rozwija sie szybciej . To nie ma potrzeby ogłaszać naboru do teamu . A obecna akcja Hyperionu może potwierdza teze że jednak nad OS4 pracuje mniej ludzi niż wszyscy zakładali.
A wiadać to np po zapowiadanym Update 3 miał być i może nie ma kto go skończyć ....

Ostatnia edycja: 27.04.11 22:21:28
[#17] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
A może to taki nowy sposób wyciągania ręki do konkurencji na zgodę? ;)

Ostatnia edycja: 27.04.11 22:28:47
[#18] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@Ender, post #17

Raczej nie sądzę. Konkurencja jest zawsze konkurencją.
[#19] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@Drako^lM, post #16

Ja bym się nie doszukiwał teorii konspiracji. Po prostu - niezależnie od tego - ile osób pracuje w tej chwili (i w jakiej formie oraz charakterze) jest to za mało do dynamicznego rozwoju. Na to cierpią moim zdaniem wszystkie systemy z kompatybilnym API z AmigaOS. Prawdę powiedziawszy jestem pod dużym wrażeniem że AmigaOS i MorphOS bez otwarcia kodu źródłowego rozwijane są przez tyle lat.
[#20] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@alekc, post #19

Otwarcie źródeł nie jest panaceum na automatyczny rozwój danego projektu...
[#21] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@MaaG^dA, post #20

Nie powiedziałem że jest. Chodziło mi o to, że niektóre projekty przeżyły po komercyjnym upadku na skutek uwolnienia praw (zdecydowanie nie przypadek Amigi) i otwarcia kodu źródłowego. AmigaOS przez te wszystkie lata miał niewielką choć wierną grupę developerów i nawet wycofanie się Haage&Partners nie zabiło systemu.
[#22] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@alekc, post #19

Prawdę powiedziawszy jestem pod dużym wrażeniem że AmigaOS i MorphOS bez otwarcia kodu źródłowego rozwijane są przez tyle lat.

Na amidze zawsze wszystko było inaczej, albo odwrotnie.
Patrz AROS - przez całe lata projekt był otwarty, źródła były dostępne, i rozwój przypominał wyścig ślimaka.
[#23] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
Jeżeli byłby ktoś zainteresowany pisaniem oprogramowania na ten wspaniały system operacyjny to mogę udostepnić moją Sam440. Więcej info na priv.
[#24] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@wawrzon, post #14

to sie juz dosc dlugo ciagnie. jest kilka osob twierdzacych ze hyperion wisi im kase, hyperion kwestie ignoruje, w miedzyczasie jest jakas jazda z licencja dopusa, ale jakos nikt nie pozywa nikogo zeby rzekome naleznosci wyegzekwowac.

imo ktos sie na kogos obrazil i smrodzi przy kazdej okazji, ale konkretow raczej zadnych za tym nie ma.

a hyperion pewnie dlugo bedzie szukal skoro nie chca normalnie placic a z drugiej strony istnieje spora szansa na nieprzyjemnosci jesli ktos by mimo to chcial dalej dewelopowac cos poza os4 w amiswiatku. bez sensownych pieniedzy sie nie obejdzie, a tymi hyperion od dawna juz nie smierdzi.

w kazdym razie dobrze ze sie po 10+ latach obudzili :)

[#25] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
W życiu każdego dorosłego człowieka następuje moment kiedy trzeba za coś wziąść odpowiedzialność, ci co najwięcej krzyczeli jaki to Amiga os jest zły i nie dobry teraz mogą pokazać i uczestniczyć w zrobieniu systemu o jakim zawsze marzyli , jednocześnie wiadomo że jeśli os4x wziąłby najlepsze cechy np. z Mosa to ten długo by nie pociągnął bo na cóż dwa takie same systemy...
[#26] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@vegeta, post #25

zeby os4 wzial najlepsze cechy z mosa to trzeba by go naisac zupelnie od nowa. nie ma na to szans.
[#27] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@vegeta, post #25

problemem nie jest amigaos sam w sobie tylko kierunek rozwoju, który wyznacza Hyperion, kijem Wisły się nie zawróci
[#28] Re: AmigaOS potrzebuje Cię
Tonący brzytwy się chwyta...
[#29] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@vegeta, post #25

jednocześnie wiadomo że jeśli os4x wziąłby najlepsze cechy np. z Mosa to ten długo by nie pociągnął bo na cóż dwa takie same systemy...

Wiadomo? ahahahah :)

Pisałem nie raz i napiszę jeszcze jeden - AOS4 jest zabijany przez hyperion za pomocą drogiego sprzętu który trzeba kupić aby go odpalić. (oczywiście wiemy że mogliby zrobić port pod maki, ale woleli swoje "widzimisie").

Więc nawet jeśli AOS4 byłby lepszy od MOSa - i tak przegra z powodu ceny.

Sad but true.

Ale lepiej udawać że tego nie widać i pisać "wiadomo że" :P
[#30] Re: AmigaOS potrzebuje Cię

@vegeta, post #25

Dziwne stwierdzenie...

"jeśli os4x wziąłby najlepsze cechy z Mosa (...) na cóż dwa takie same systemy?"

To znaczy, że "najlepsze cechy z MorphOSa" to cały MorphOS? Nic byś w OS4 nie zostawił z tego co jest?

@kjb: Cena to nie wszystko. Nawet możliwości to nie wszystko. Może w Polsce jest inaczej, ale na takim AW.net (z tego co zauważyłem) większość użytkowników sprzętów "next-gen" korzysta z AmigaOS 4.x - i ani zaawansowane ficzery MorphOSa, ani jego niższa (a czasem nawet zerowa) "cena dostępu" tego jak na razie nie zmieniły.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem