Komentowana treść: Blender 2.57 RC 1 - fix
[#1] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix
Bez sensu znów fanbojsko piać z zachwytu. No ale kurcze trzeba. Nie da rady inaczej. :)

Yomgui rządzi. Gość jest wielki za to, że ma na to siłę, chęci i wystarczająco mocno pofałdowany mózg.

Dodam tylko, że Blender po rewolucji wygląda naprawdę zupełnie inaczej. Ja 15 minut szukałem sposobu na wczytanie projektu. Innych rzeczy zrobić tam nie potrafię. :) Generalnie jestem za taką rewolucją, bo interface jest dużo bardziej dzisiejszy i cywilizowany. Tylko, że kurcze ja tam nic nie potrafię zrobić. Normalnie nic. Wersje do 2.49 znałem przynajmniej w 2%. Wersje od 2.50 w górę znam w 0%. :)

Ostatnia edycja: 02.05.11 14:09:06
[#2] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix
No trzeba będzie się pobawić ;)
[#3] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@Drako^lM, post #2

Też bym się pobawił gdyby nie problemy z moim eMacem...ehh
[#4] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix
Czy kilkugodzinne oczekiwanie na rezultat renderingu też jest cześcią amigowego sentymentu? :)
[#5] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@Pinto, post #4

Blender na G4 pewnie nie renderuje jakoś znacząco wolniej niż porównywalne Intele/AMD więc nie bardzo rozumiem skąd ta uwaga. Z sentymentem amigowym to chyba nie ma za wiele. Mylisz z LightWave 5.0 w którym obrananie drucianego sześcianu to było 4-5 fps. :) No a rendering... W pionierskic czasach kilkugodzinne czekanie to nie było nic dziwnego. Bywało, że czas oczekiwania był kilkudobowy (konkretnie mam na myśli 3 doby). I to na jeden obrazek, który jakością był znacznie gorszy niż to co dzisiaj renderuje się w czasie rzeczywistym na komputerze za 25% miesięcznej pensji. :) No ale tak to już jest. Samochody też kiedyś były cienki. Chociaż to może nienalepszy przykład, bo przeciętny samochód dzisiaj też jest cienki. :)

Ostatnia edycja: 02.05.11 22:56:59
[#6] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@MDW, post #5

Chociaż to może nienalepszy przykład, bo przeciętny samochód dzisiaj też jest cienki.

Te poniżej 200 tyś są cieniutkie. Dlatego warto kupować te starsze za grosze, które kiedyś były po 500 tyś...np. prawdziwą Amigę 68k :)
[#7] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@Andrzej Drozd, post #6

A tutaj to się z Tobą zgodzę w 100%. Też jestem za kupowaniem 15 letnich aut, które mają ponad 300 KM, blachę (aluminium, ocynk) zdrowszą niż niektóre dzisiejsze auta po roku użytkowania. Ale porównanie do Amigi 68k nie bardzo mi pasuje, bo tamte auta są nadal znacznie mocniejsze, szybsze, większe, wygodniejsze i bogatsze niż dzisiejsze popierdółki z dolnej półki. Amiga 68k wydajniejsza/wygodniejsza nie jest od dzisiejszych nowych Amig.

Ostatnia edycja: 03.05.11 08:32:57
[#8] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@MDW, post #1

Gość jest wielki za to, że ma na to siłę, chęci i wystarczająco mocno pofałdowany mózg.

MDW, zniszczyłeś mnie tym tekstem i muszę się z Tobą w 100% zgodzić! OK

Ostatnia edycja: 03.05.11 14:58:34
[#9] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@Sir_Lucas, post #8

Ja zwracam uwagę na mocno pofałdowane mózgi, bo sam mam idealnie gładki. :(
[#10] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@MDW, post #1

Nauczyłeś się 2.49, to i 2.50 się nauczysz :)
[#11] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@R-Tea, post #10

Ja nie potrafiłem używać 2.49. Ot po prostu umiałem zrobić dwa trójkąty, przesuwać punkty, skalować. Z nałożeniem tekstury już miałem problem. :D Ja tam głównie używałem tego jego edytora skryptów i pisałem te swoje marne pluginy w Pythonie do exportu scen/obiektów/krzywych. No ale w 2.5x nawet tego nie potrafię. :) No nic, kiedyś trzeba będzie na to rzucić okiem. Nie wiem nawet czy te pluginy zadziałają z czymś nowszym niż 2.49. Nic wielkiego w nich nie było ale wiadomo jak to jest - diabeł tkwi w szczegółach.
[#12] Re: Blender 2.57 RC 1 - fix

@MDW, post #11

... o na przykład nowe podejście do smoothing - z niedowierzaniem rozglądałem się w ustawieniach materiałów ... a tu proszę bardzo http://wiki.blender.org/index.php/Doc:2.5/Manual/Modeling/Meshes/Smoothing

tak przy okazji rzucę linkiem z tutkami http://firechildvideo.blogspot.com/2010/09/blender-25-back-to-basicsepisode-2.html można znaleźć je również na youtube




Ps. W tej wersji Yomgui uruchomił dźwięk (obecnie przez SDL). W celu przeprogramowania na AHI, jest chętny do współpracy z kimś obeznanym w temacie.


Ostatnia edycja: 05.05.11 11:48:25
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem