Komentowana treść: MorphOS.pl
[#1] Re: MorphOS.pl
Rzadko się zdarza aby post o konkurencji na Execu pojawił się wcześniej niż na PPA , czyżby w końcu krok do normalności w naszym środowisku? Tego sobie i wszystkim życzę;)
[#2] Re: MorphOS.pl

@vegeta, post #1

czyżby w końcu krok do normalności


Spójrz na logo jakie jest w tym newsie, i pod tym kątem wszystko stanie się jasne...
[#3] Re: MorphOS.pl

@tszczurek, post #2

Na pewno im się pomyliło. Przecież taki Pegasos z MorphOS nie ma nic wspólnego z Apple.
[#4] Re: MorphOS.pl

@tszczurek, post #2

Nic dodać nic ująć.

Zastanawia mnie natomiast odpowiedź konrada - on w rzeczywistości jest taki bezczelny czy naprawdę wierzy w te bzdury które pisze?
[#5] Re: MorphOS.pl

@tszczurek, post #2

Nie ma co się łudzić, pokoju między tymi portalami raczej nie będzie. I całkiem możliwe, że na takich drobnych uszczypliwościach z obu stron się nie skończy. Ale oby się nie skończyło jeszcze zwiększonym natężeniem awantur na PPA...
[#6] Re: MorphOS.pl
To naprawde jest dobra wiadomość!
Wreszcie. Oby ten portal tylko trwał (i rozwijał się) jak najdłużej.
[#7] Re: MorphOS.pl
Nareszcie nie trzeba będzie filtrować treści strony tak jak na ppa OK
[#8] Re: MorphOS.pl
Dobrzy ludzie podeślijcie im logo Morphos-a, bo biedaczki nie wiedzą skąd mają wziąć. Kreują się na profesjonalny portal, ale widać takim też trafiają się problemy techniczne, bo gdzieżby był to przykład niekompetencji.


Ostatnia edycja: 06.05.11 22:48:08
[#9] Re: MorphOS.pl

@Ender, post #8

No ale pomyśl, Ender: Wyślę im to nieszczęsne logo, a oni go nie zamieszczą, bo przecież "nie zamierzają pisać o MorphOSie". To na co im się takie logo przyda? Do tego jednego newsa? Sam przecież widzisz, że jest to równie bezsensowne jak okraszenie newsa o morphos.pl wizerunkiem tęczowego, nadgryzionego jabłka :).

Moja propozycja jest inna - żeby wszyscy byli zadowoleni należy zmienić ikonkę na neutralną, domyślną "internetową" - w końcu news dotyczy strony www, prawda? Ikonka o której piszę (żeby ułatwić kolegom z portalu eXec szukanie) wygląda tak.
[#10] Re: MorphOS.pl

@recedent, post #9

No w sumie to byłoby chyba dobre rozwiązanie.
[#11] Re: MorphOS.pl

@recedent, post #9

Logo zostało zmienione :)
[#12] Re: MorphOS.pl

@Adam Kulesza, post #11

No i to jest profesjonalizm. Dziękuję Konrad. OK
[#13] Re: MorphOS.pl

@Adam Kulesza, post #11

Tak, zostało zmienione, ale na taką planetę Ziemię. Niebieski motyl mógłby spowodować chyba jakiś odczyn alergiczny (ba - wstrząs anafilaktyczny) u bywalców strony. ;)
[#14] Re: MorphOS.pl

@wali7, post #13

Pomysł na kompromis recedenta był naprawdę doskonały i nie psujmy tego. Kto dłużej siedzi w tym środowisku, ten wie, że na Execu nie będzie już żadnych motyli, całkiem możliwe, że na morphos.pl nie będzie też żadnych np. piłeczek. Tak wyszło i tyle, my maluczcy nie mamy na to praktycznie już żadnego wpływu.

Ostatnia edycja: 07.05.11 01:52:07
[#15] Re: MorphOS.pl

@Ender, post #12

Ja również dziękuję za zrozumienie. Pozdrawiam imiennika, który na pewno to czyta :)
[#16] Re: MorphOS.pl
Hm, amigowcy zawsze mieli "bujna fanatazje" graniczaca z kiczem jesli chodzi o projekty internetowe (patrz - jakas tam strona dot. kolejnej nowej Amigi, gdzie wszystko latalo, gralo ale czytac sie nie dalo lub po prostu -> amiga.com). PPA jest tutaj chlubnym wyjatkiem oczywiscie.

Autorom morphos.pl proponuje zaczac od bialego tla, czarnego tekstu i niebieskich linkow. Rozlozyc to na dwie kolumny a pozniej zastanowic sie nad ramkami, cieniami, tlem, logiem i ogolnie - kolorsytyka ok, racja

PS: oczywicie kibicuje.

Ostatnia edycja: 07.05.11 14:34:28
[#17] Re: MorphOS.pl

@Adam Kulesza, post #14

Naprawdę tak trudno umieścić na eXecu logo motyla? Zaakceptować i uszanować wybór innych amigowców? Przecież to drobny gest, będący oznaką szacunku. Bez tego mówienie o pojednaniu to kpina. Już nigdy nie przestaniecie zachowywać się jak dzieci? Tępienie przeciwnika, w sposób jakby od tego zależało wasze życie jest chore. Amigowanie to hobby! Nie chciałbym, żeby z okazji wyprowadzki użytkowników Morphosa, ludzie z eXeca przenieśli się na PPA. Kompletnie ich nie rozumiem. Mało tego, boję się ich. Ich nastawienie i zachowanie nie jest normalne i zupełnie nie kojarzy mi się z wesołą i pozytywną (w moim odczuciu) pasją, jaką jest amigowanie. Chociaż od zawsze marzyłem o pojednaniu, to będzie mój ostatni dzień na PPA.
[#18] Re: MorphOS.pl

@frywolny_marian, post #17

Chyba z dziebko przesadziłeś
[#19] Re: MorphOS.pl

@vegeta, post #18

Nie wydaję mi się. Co raz bardziej brakuje mi atmosfery dobrej zabawy w amigowaniu.
[#20] Re: MorphOS.pl

@frywolny_marian, post #19

Przyjedź na jakiś meeting/party :)
[#21] Re: MorphOS.pl

@frywolny_marian, post #19

Tylko widzisz, ja akurat zgubiłem tę atmosferę już niestety naprawdę wiele lat temu :(

Trudno, życie toczy się dalej, choć oczywiście wszystko co było odcisnęło na mnie silne piętno (np. absolutny brak zaufania do systemów Windows :] ). Jeśli mimo tylu "amiklęsk" dalej w tym siedzisz, może po prostu spróbuj robić coś konstruktywnego. Nie wiem, programuj, muzykuj, rysuj, jeździj na spędy, zainteresuj się ośmiobitowcami czy choćby regularnie szlifuj swój komputerowy pulpit. Bo kłótnie i szukanie winnego ze mną włącznie (?!) to już chyba najgorszy sposób na trwanie w swoich przekonaniach, zresztą do cholery wszystko już było i to lata temu (np. pan Marek Pampuch). Bo atmosferę każdy może sobie mieć taką jaką sobie zorganizuje, tak jak porządek na pulpicie (choć w tych sprawach też wiele się zmienia - i moim zdaniem na gorsze).
[#22] Re: MorphOS.pl

@Adam Kulesza, post #21

Nie zrozumiałeś mnie. Amigowanie nadal sprawia mi wielką radochę. Rysuję, muzykuję, próbuję programować. Jednak bardzo duże znaczenie ma dla mnie poczucie przynależności do amigowej społeczności (więcej czasu spędzam na amigowych portalach niż przy samej Amidze i to również uznaję za amigowanie). Bez tego całe to hobby traci sporo kolorów. Niestety atmosfera wśród nas panująca ma już mało wspólnego z fajną zabawą. Dla tego nie wystawiam już nosa spoza PPA, a na samą myśl o napływie dżihadystów, których dotąd powstrzymywali mosowcy, reaguję alergicznie.
Nie szukam, jak piszesz, winnego. Zbyt ogólnie wyraziłem się pisząc "ludzie z eXeca". Nie wszyscy tam mają krew w oczach.

>> Tylko widzisz, ja akurat zgubiłem tę atmosferę już niestety naprawdę wiele lat temu
Powinieneś częściej zaglądać na PPA.

Ostatnia edycja: 08.05.11 07:42:24
[#23] Re: MorphOS.pl
Obecnie portal dubluje funkcjonalność ppa.pl.
Brakuje artykułów opisujących czym jest MOS.
[#24] Re: MorphOS.pl

@Sventevith, post #23

Spokojnie daj czas na ich napisanie ;)
Jeszcze nie jest gotowa szata graficza wszystko w swoim czasie
[#25] Re: MorphOS.pl

@Sventevith, post #23

przecież wiadomo czym jest morphos, nową lepszą wersją amigaosa napisaną bez patrzenia na kod amigaosu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem