Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
[#1] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
świetna robota OK
[#2] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
Gratulejszyn :> OK
[#3] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
Pekdar swietna robota !!!
podoba mi sie belka WB na prawdziwej 20 letniej amidze

http://www.amiga.pekdar.net/amiga/amigaos41classicinstall/galeriazdjec/photo_008_1.html


(c) 1985-2011 !! OK


Czekamy na ruch MorphosTeam i MOS2.x na klasyka

Ostatnia edycja: 16.05.11 10:48:54
[#4] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@HOŁDYS, post #3

Osobiście wolałbym, żeby "ruchem MorphOS-teamu" okazał się MorphOS 2.8 z supportem dla PowerBooków G4 i nowymi sterami 3D, ale to pewnie dlatego, że mój klasyk nie ma PPC (choć jak przypomnę sobie boje, które co poniekórzy toczyli z megakanapkami to już nie jestem tego taki pewien).

A co do newsa - fajnie, że są jeszcze użytkownicy którzy mają chęć napisania artykułu i opublikowania go. OK
[#5] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@HOŁDYS, post #3

Wolę krok naprzód niż krok wstecz.
[#6] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@HOŁDYS, post #3

Czekamy na ruch MorphosTeam i MOS2.x na klasyka

Nie "my" a Ty. Moim zdaniem czas klasyka jest skończony. Do odpalenia Froggera wystarczy OS3.x. Nowe oprogramowanie wymaga więcej mocy - którego klasyk (czy to się komuś podoba czy nie) zwyczajnie nie ma.

Lepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w nowe technologie na nowym sprzęcie (tak dla OS4 jak i MorphOS-a).
[#7] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@MaaG^dA, post #6

Czyli AmigaOS4.1 jest lepszy niz Morphos OK

ps.mnie PPC nie kreci wiec ja nie czakam
dla Hyperionu wielkie brawa .. i co niedowiarki ? DALO SIE :)?

Ostatnia edycja: 16.05.11 13:02:36
[#8] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@HOŁDYS, post #3

Czekamy na ruch MorphosTeam i MOS2.x na klasyka

Przecież nie ma nawet takich planów. Nie tędy droga. Nie ma nawet znaczącej ilości chętnych na coś takiego. Bez sensu jest robić MorphOS 2.x dla Amigi Classic skoro kuuuupa ludzi czeka na wsparcie dla PowerBooka. Odkąd pamiętam to Amigowcy zawsze chcieli mieć laptop. No i MOSTeam niedługo spełni to marzenie. Ja gdybym miał pieniądze to bym się chyba przesiadł z Pegasosa2/G4 na PowerBooka (jak już wyjdzie oficjalna/publiczna wersja MorphOS-a na niego).

A Amiga Classic ma przecież klasyczny AmigaOS (1.0-3.9). Po co im podróbka? :D
[#9] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@MaaG^dA, post #6

Lepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w nowe technologie na nowym sprzęcie (tak dla OS4 jak i MorphOS-a).

Np. Natami z dodatkowym procesorem PPC. :)
[#10] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@MDW, post #8

Po co im podróbka?

Każda podróbka w nowszej wersji jest lepsza od podróbki w starszej wersji. :)
Ale w sumie racja, klasykowcy może by i chcieli MOSa 2.x, ale w formie bezpłatnej. Wątpię aby byli chętni na zakup MOSa PUP za 500 zł.
W przypadku AOS4 jest inaczej. Ludzie kupią system i już.
[#11] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
ja jeszcze nie wszedlem w wersje 3.5, a tu juz 4.1, jak ten swiat pedzi do przodu :D .Ogolnie brawo za sama chec przystosowania 4.1 do klasyka z PPC:)
[#12] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
Ładnie, ładnie... ale myślę, że jeszcze lepsze wrażenie zrobiłyby zrzuty ekranu zamiast zdjęć..

Szacun dla autora. OK
[#13] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@HOŁDYS, post #7

no os4 dla userów klasyków jest lepszy jeśli chodzi o ilość obsługiwanego sprzętu
[#14] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@Andrzej Drozd, post #10

Dlaczego kupią, bo ma licencje na nazwę i znaczek? Jaką moc ma karta PPC i co na tym klasyku zrobisz, nawet jak sobie karte grafiki dołożysz? To już lepiej odłożyć kasę i kupić SAM440/460 jak ktoś chce używać AOS 4.x. Klasyk to 68k - ludzie tak twierdzą - i zgadzam się z nimi. A AOS 4.x nie jest na 68k, więc dlaczego kupią?
[#15] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
Dobry artek
[#16] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@Ender, post #14

Bo są emocjonalnie związani z Amigą jako klasykiem. A kupią aby mieć większe możliwości. Część aplikacji zadziała może i wolno ale jednak.
[#17] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
A tak w ogóle parafrazują Faziora: hał macz is da fisz? ;)
[#18] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
Świetny artykuł OK
,a tak poza tym Darek napisz tekst do PPA please :)
[#19] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@vegeta, post #18

Wszystko pieknie, tylko ten niebieski kolorek instalatora mnie mierzi. Wiadomo z czym się kojarzy, nie ma innych pomysłów na rozróżnienie Amigi od PCtów....??
[#20] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@recedent, post #4

bo twoj klasyk jest true. moj zreszta tez. os4 to narzedzie szatana i execowiec.
[#21] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@smackme, post #20

(chyba nie jestem wystarczajaco zwiazany emocjonalnie)
[#22] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@Dopuser, post #12

Przeca są, a kilka fot po to aby pokazać że to nie ściema ;)
[#23] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja
Porażka że nie da się aktualizacji zrobić... 4.0 aż tak się różni od 4.1 strukturą katalogów? Normalnie jak windows. Nowy system = reinstalka...
[#24] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@Ender, post #14

Dlatego że mają PPC w klasykach. :)
[#25] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@tszczurek, post #23

W MOS nie ma tego problemu :)
[#26] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@pekdar, post #22

Hehe, robi się w PPaincie ściemę, w której widać pulpit z ikonkami, a potem wyświetla się na pełnym ekranie i robi zdjęcie ekranu - i w ten magiczny sposób ściema już jest uwieczniona jako real-foto

Przypomniał mi się konkurs świąteczny na jeja.pl - latało się św. Mikołajem, a wygrać miała osoba, która wyśle największy wynik ze screenshota - niektórzy robili zdjęcia komórką, żeby było autentycznie
[#27] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@MDW, post #8

Odkąd pamiętam to Amigowcy zawsze chcieli mieć laptop. No i MOSTeam niedługo spełni to marzenie

pie... o chopinie ..

z takim podejscie to powiem ci ze autorzy UAE spelnili to 10 lat temu !!!!!!

[#28] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@tszczurek, post #23

Strukturą katalogów pewnie nie. Może stare prefsy coś pogryzą? Może jakieś funkcje są teraz inaczej rozwiązane i kolidowałyby ze starymi?
Czy to ma jakieś znaczenie? Stary AOS4 przekopiuje na CD. Ja mam partycję systemową o wielkości CD. Zainstaluje nowy system i przeniosę ręcznie kilka dodatków ze starego, np. Tools Deamona, prefsy do DOpusa4 i jeszcze z pięć mniejszych rzeczy. Ot, cała instalacja. :)
[#29] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@HOŁDYS, post #27

autorzy uae nie zapewnili rozwoju oprogramowania
[#30] Re: AmigaOS 4.1 Classic - instalacja

@tszczurek, post #23

To fakt, że nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ale Update'y dla 4.1 także wymagały pełnej reinstalacji. Natomiast różnice pomiędzy 4.0 a 4.1 są tak duże - zwłąszcza w przypadku klasyka (np emulacja Uboot) że nie dziwię się iż wymagana jest nowa instalacja. Natomiast 3.x/4.0 może koegzystować z 4.1 na jednym dysku pod warunkiem że partycje bootowalne są poniżej limut pierwszych 4gb. Partycja SWAP natomiast może być powyżej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem