Komentowana treść: Helios 0.5
[#1] Re: Helios 0.5
Świetna wiadomość ?!
[#2] Re: Helios 0.5
Trochę lama ze mnie ale co takiego pokazuje filmik Czy te 3 filmy lecą z dysku podpiętego na Firewire To o to chodzi na filmiku Ponoć FireWire są znacznie szybsze od USB 2.0 ...
[#3] Re: Helios 0.5

@MaveRick, post #2

hehe, Może na filmiku Helios się kompiluje ;)
[#4] Re: Helios 0.5
mnie cieszy ciągły rozwój natywnego oprogramowania, może troche za wolno ale zawsze coś się rozwija i nie trzeba linuxowieć do reszty
[#5] Re: Helios 0.5

@rzookol, post #4

W PC ten standard zaniknie zanim w amigowym świecie go doszlifują :)
[#6] Re: Helios 0.5

@Pinto, post #5

Bo FireWire to chyba standard MAC`owy i chyba w swiecie PC nigdy ne powinien istniej wiec skoro Morphosy weszly w swiat MAC powinien wejsc i na standard FireWire. Proste i logiczne nawet ja lama o tym wiem :P no i jeden port wiecej.... zawsze zewnetrzny hd bedzie mozna podlaczyc no i trwaja prace nad kamerka internetowa
[#7] Re: Helios 0.5

@MaveRick, post #6

Nawet Apple porzuca Firewire, czyli swoje dziecko, na rzecz intelowego lightpeak (thunderbolt). Gdyby na początku opłaty licencyjne nie były rodem z dupy, to Firewire byłby teraz powszechnym standardem. Ale zachłannośc nie popłaca.
[#8] Re: Helios 0.5

@Pinto, post #7

firewire mniej żre procek i szynę i jak dysk ma firewire i usb to na usb masz 1.5 raza wolniej wg. testów na mosie więc jest sens
[#9] Re: Helios 0.5

@Pinto, post #7

FireWire to opracowanie Apple i Sony i nie było żadnych opłat licencyjnych. Zastrzeżona była tylko nazwa. W PeCetach łącze to było powszechnie stosowane pod nazwą IEEE 1394. Tylko polityla microsoftu spowodowała, że FireWire było traktowane po macoszemu w PeCetach.

Apple nie porzuca FireWire. Jest ono w najnowszej wersji w każdym komputerze Appla. A lightpeak jest po prostu szybszy, stąd nowe rozwiązania w nowym sprzęcie.


Ostatnia edycja: 19.05.11 13:09:26
[#10] Re: Helios 0.5
A powiedzcie mi Panowie jak mam HDD i DVD zewnetrzne i nie maja zasilania tylko biora z USB to moge zamienic kabel na MiniUSB-FireWire/IEEE1394 i z Heliosem zadzaialaja te urzadzenia na MOS
Takie zlacze FireWire ma wystarczajace zasilanie
[#11] Re: Helios 0.5

@MaveRick, post #10

Zasilanie ma wystarczające, gdyż w Maku mam podłączony dysk zewnętrzny pod FireWire i działa bez problemu bez zasilacza. Tylko nie wiem, czy pomoże sama zmiana kabla, to jest jednak inny sterownik.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem