Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Classic w akcji
[#1] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji
no niestety ale do 25 fps brakuje w Q1 .. Q3 ma fatalne textury ;/
ale chodzi znosnie na 604/233 mhz

dla porownania QuakePPC na AmigaOS3.9
ok 70 FPS
http://www.youtube.com/watch?v=Ao7haFa2iQk&feature=related


lepsza prezentacja jest przegladarka OWB i AmigaOS4.1 na klasyku

http://www.youtube.com/watch?v=khS4TcsZ1nM&NR=1


Ostatnia edycja: 19.05.11 18:29:57
[#2] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji
To Quake 1 działa wolniej na OS4.1 niż na klasyku z PPC ?
[#3] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Sventevith, post #2

nie wiem czy zauwazyles ze to sa oba klasyki PPC
po prostu AmigaOS3.9 jest szybszy :P (albo port nie dopracowany)
[#4] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@HOŁDYS, post #3

Wersja bez akceleracji w 320x200x8 vs wersja z akceleracją w co najmniej 640x480x16, ciekawe porównanie. I z pewnością obiektywne. Zwłaszcza że pod 3.9 na tym samym chardware wersja PPC z akceleracją działa podobnie, o ile nie wolniej.

Ostatnia edycja: 19.05.11 21:27:41
[#5] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@tszczurek, post #4

No tak, to az 640x480x16. Z tego co widzialem w tym porcie graficzka jest podbajerzona, prosze spojrzec na pociski.
Wersja z os4.1 jest jakas taka jalowa, no i masakrycznie wolna ;)
[#6] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji
Szalu nie ma. Juz Q1 na BlizzardPPC + BVision, na filmiku z "related" chodzi o niebo lepiej.
[#7] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@HOŁDYS, post #3

albo port nie dopracowany

Myślę że to wina portu który był pisany na szybkim sprzęcie z AOS4. Po prostu nie jest zoptymalizowany.
Port PPC dla AOS3 był na pewno tworzony oraz testowany na klasyku i wyciska moc PPC na maxa.
[#8] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji
no to niezle, ten quake dziala raptem 5x wolniej niz na moim telefonie...
[#9] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Andrzej Drozd, post #7

Może to kwestia kiepskich sterów 3D z których słynie OS4.

Trzeba by zobaczyć filmik z taka samą rozdzielczością na tej samej GFX.

Ostatnia edycja: 20.05.11 08:34:26
[#10] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@tszczurek, post #4

Wersja bez akceleracji w 320x200x8 vs wersja z akceleracją w co najmniej 640x480x16, ciekawe porównanie. I z pewnością obiektywne. Zwłaszcza że pod 3.9 na tym samym chardware wersja PPC z akceleracją działa podobnie, o ile nie wolniej.

Widac synek ze z Pisu jestes :)

test byl robiony na 3DFX VooDoo3 640x480x16 bit na A1200 PPC z Mediatorem wszystko pod kontrola AmigaOS3.9 i miniGL/Warp3D

a nie sadze ze stare Voodoo3 2000 jest szybsze od "nowoczesniejszego:" Radeona z seri 9250

mozesz to sprawdzic przy ladowaniu Quake 1 jest setrownik i rozdzielczosc wiec nie pieprz glupot

Ostatnia edycja: 20.05.11 09:09:01
[#11] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Valwit, post #8

valvit, lubie to xD
[#12] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Valwit, post #8

Naszczęście na MorphOS wszystko działa szybciej niż na czym kolwiek. ;)
[#13] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@radzik, post #12

Nawet szybciej niz na telefonach ;)
[#14] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@reactor, post #13

Lepiej gdy działa szybciej niż na telefonach, niż gdyby miało działać wolniej :)
[#15] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@radzik, post #12

No i tak powinno być ;)
[#16] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@radzik, post #12

Mos nie ma tutaj nic do rzeczy. Na starszym systemie działa dużo szybciej na słabszej konfiguracji.

Ostatnia edycja: 21.05.11 10:12:30
[#17] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Sventevith, post #16

Pożyjemy zobaczymy.Ciekawe,że demka Warpa zasuwają nawet z dwoma trybikami,uruchomcie to tak samo na 3.9
[#18] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji
Matko święta!

Dwa najgorsze filmy, ze wszystkich któe mają jakikolwiek związek z Amigą.

Pod każdym względem.

Strzał w stopę.


[#19] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji
Nie wiem dlaczego - ale to się już robi nudne. Nowy system wyszedł a tu ciągle tylko ten Quake i Quake...

Czy jest coś innego poza tymi grami aby można było zaprezentować ów system.
[#20] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@HOŁDYS, post #1

Pod systemem AmigaOS3.9 Quake bardziej mi się podoba jak pod AmigaOS4.1.

OK
[#21] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@(V)(I)mothe(P), post #20

oprocz queka podalem w pierwszym komentarzu przegladarke OWB odpalonej na Amidze klasycznej
[#22] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@(V)(I)mothe(P), post #20

Mnie za to podoba się,że wogóle jest OS4.1 i coś się dzieje.Każdy na początku się podnieca i te filmy,to właśnie pokazują.Myślę iż wcale nie jest tak tragicznie i z czasem znajdą się ludzie,którzy zrobią parę fajnych rzeczy dla tego systemu,oby tylko tak było,ja zbieram właśnie "rupiecie" abym mógł go zainstalować i znowu,mówiąc brzydko pogrzebać w mojej Amidze.
[#23] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@HOŁDYS, post #21

No tak to zapomniałem dopisać Quake i OWB. ;)

A chciało by się zobaczyć coś innego, no nie wiem - może być jakiś nowy program lub gra, ale nie jakaś konwersja tylko coś świeżego i fajnego. ok, racja
[#24] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Grisza, post #22

Dla każdego coś miłego - też mnie ten fakt cieszy- nie powiem. Ale na tym tylko się kończy, a smutne to. :(

PS.

Powodzenia w
grzebaniu
w Amidze OK
[#25] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Grisza, post #22

Grisza ma racje .. swiat Atari stoi w miejscu chociaz jakies tam 060 i PCI RADEON sie pojawil system lezy nie mowiac juz o "nowoczesnych" przegladarkach WWW

Amiga jest lepszym kompem i ma wieksza liczbe hobbystow

Mysle ze pare osob powinno nabyc system .. aby w pelni wykorzystac PPC i GFX w Amidze oraz nagrodzic gest ktora firma Hyperion zrobila w nasza strone.. na pewno nie bylo to proste i nie bylo to tanie.

System AmigaOS 4.1 w 2011 ???? hmm wiec Amige wciaz zyje :-] !!!
OK
[#26] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@HOŁDYS, post #25

Myślę,że w Hyperionie jest trochę zapaleńców i fascynatów Ami,bo gdyby,tak nie było,to myślę iż na pewno nie doczekalibyśmy się tej wersji i jakiegokolwiek wsparcia z ich strony a,że cena jest jaka jest,jak mówią postęp kosztuje ja kupuję na pewno.Czekam by znowu drżącymi łapkami otwierać paczkę z przesyłką i cieszyć się,jak dzieciak na Mikołaja i to jest w tym takie fajne!
[#27] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Grisza, post #26

Darren to prawdziwy zapaleniec i miłośnik "klasycznej" Amigi, właśnie z tych powodów został przyjęty do Zespołu NatAmi. Podziwiam jego wkład w amigową społeczność.

No i jak widać na tym przykładzie Zespół NatAmi niejako działa ramię w ramię z Hyperion Entertainment:) Można współpracować, a jakże!
[#28] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Banter, post #27

No i jak widać na tym przykładzie Zespół NatAmi niejako działa ramię w ramię z Hyperion Entertainmentusmiech Można współpracować, a jakże!
Więc dobrze by było gdyby Natami było sprzedawane w komplecie z systemem niech będzie na początek 3.5 lub 3.9, ludzi którzy mają wątpliwości oryginalny os na pewno przekona do kupna , no i z czasem byłaby szansa na rozwijanie os pod kątem Natami


ps. Grisza trzymam kciuki i powodzenia ;)
[#29] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@vegeta, post #28

Twoje życzenie już jest spełnione:) Bowiem od samego początku informujemy, że NatAmi będzie jak najbardziej sprzedawana w komplecie z oryginalną, licencjonowaną kopią systemu operacyjnego Amigi oraz z zestawem AmiKit.

Źródło: http://www.natami.net/qa.htm
[#30] Re: AmigaOS 4.1 Classic w akcji

@Banter, post #29

Super:) , bo myślałem,że docelowym systemem będzie Aros , dla wielu ludzi na pewno zmienia to postac rzeczy. Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź( oryginalną, licencjonowaną kopią systemu) , to nie będzie to coś ala Amiga Forever tylko licencja u Hyperiona , gdzie być może będzie można liczyć na wsparcie i być zarejestrowanym użytkownikiem?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem