Komentowana treść: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2
[#1] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2
I to jest naprawdę dobra wiadomość! Gdybym tylko miał czapkę, to chętnie zdjąłbym ją przed Neilem. Brawo.
[#2] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@recedent, post #1

nooo wkoncu :))) Amiga bedzie miala WPA2 !!!
[#3] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@recedent, post #1

Zdecydowanie :) Napisanie sterownika do sprzętu to naprawdę droga przez mękę (wiem coś o tym) - tym bardziej wielkie uznanie dla Neil'a :)
[#4] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@recedent, post #1

W pewnym sensie jest to wiadomość bardzo dobra, ale z drugiej strony pokazuje patologie Amigowego rynku, gdzie nawet za sterowniki trzeba osobno płacić...

Oczywiście 15euro nie majątek i można by to potraktować jako pokazanie autorowi, że jego praca ma znaczenie. Jednakże! Poprzednia wersja sterownika była dostępna za darmo wraz z kodem źródłowym (na licencji GPL).

Teraz, gdy nie ma źródeł, jeśli autorowi znudzi się rozwijanie tego sterownika, to już na pewno nikt go nawet kijem od szczotki nie tknie.

Ostatnia edycja: 27.05.11 14:35:04
[#5] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@strim, post #4

Nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków. Wiele sterowników przecież jest wbudowanych w system i dostępnych od razu. Nie wiemy (a w każdym razie nikt się nie chwalił), czy np. MorphOS-Team nie pracuje nad własnymi sterownikami WLAN, które upubliczni z wersją 2.8. A może dogadają się z Neilem, kto wie? Tak czy siak - dobrze, że pewna luka została zasypana.

Źródła do Prism2 były dostępne tyle lat i nikt "kijem nie tknął", co za różnica, czy nowa wersja będzie miała otwarte czy zamknięte? ;)
[#6] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@recedent, post #5

Zgadzam się. Podobnie jes z źródłami Amithlona. Mimo, że są otwarte od tylu lat nikt tego kijem nie tyka.



Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2
Oł je!

15EUR za sterownik do karty opartej o chipset, którego na rynku wtórnym nie ma od dłuższego czasu... Amigowy hardkor.

Prism2 używałem 7 lat temu. Rok, dwa później karty nań zaczęły trafiać do kosza jak ludzie przesiadali się na 802.11g masowo.

Jak ktoś chce to minipci z prism2 mogę dać darmo - ale tylko w Szczecinie.
[#8] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@strim, post #4

zawsze można zapytać się czy nie chce może pieniędzy z bounty. Ewentualnie innej zbiórki.
[#9] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2
No nareszcie i to w Arosie. Czekamy na ruch MorphOSTEAMu.
Naprawde pozytywna wiadomosc. AmiSystem ma WiFi Gratulacje i szacun.

@recedent: nie wiem ale nie sadze zeby wydali MOS na PB bez obslugi WiFi. Poprostu nie wyobrazam sobie tego. Zreszta MOS 3.0 juz dziala i byl pokazywany ale nie wypuszczony bo nie ma jeszcze WiFi i chyba cos z TouchPadem nie teges. Nie wiem tylko spekuluje. Ale MOS3.0 wydany bez WiFi bylby troszke posmiewiskiem...
Co do WiFi w MOS2.8 dlugo nie bedzie bo ponoc nieliczne Mini maja WiFi wiec ktos napisal ze MOSTeam odpusci i skupia sie na MOS 3.0.
Ale podkreslam to tylk plotki...

Ponarzekam: MOS powinien tez cos z tym zrobic bo w dzisiejszych czasach "ŁajFaj" to podstawa. Mini maja WiFi i nie uzywane ... a przydaloby sie. Za cwile jeszcze bedzie wyscig za obsluga standardow b/g/n bo po malu to na PC robia sie problemy z "dogadywaniem się" kart z nadajnikami :/


Ostatnia edycja: 27.05.11 16:51:44
[#10] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@strim, post #4

strim nic nie ma za darmo ..zawsze mozesz zostac przy darmowej wersji sterownika bez szyfrowania..trud wlozony w pisanie w obecnych czasach nie moze byc niczym caritas ..
chcesz miec WIFI w WPA2 ..plac 15 eurasow

szacun ze komus sie chce
[#11] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@HOŁDYS, post #10

@Hołdys

Dla mnie nie jest problemem to, że trzeba zapłacić 15 euro, chyba źle zrozumiałeś moją wypowiedź.

@Benedykt

Gdzie można znaleźć te źródła Amithlona?
[#12] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2
Ciekawe ile GPLa jest w tym sterowniku za 15 euro...
[#13] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@Marek Szyprowski, post #12

Ba, według niektórych wystarczy już sam fakt, że Neil widział tamten kod i już ma prze...rąbane.
[#14] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@Marek Szyprowski, post #12

na razie nie udostępnił więc nie można żądać źródeł, skoro jego sterownik bez wpa jest na gnu to teoretycznie mógł sam dla siebie zmienić licencje, chyba że opieral sie o kod linuxowy
[#15] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@rzookol, post #14

Interesujące komponenty dot. WPA w Linuxie (tzw. wpa_supplicant) są na licencji BSD/MIT, a nie na GPL. Te komponenty Neil wykorzystał w AROS WiFi Stack (patrz http://www.power2people.org/projects/profile/50 ), stąd podejrzewam, że dotychczasowy prism2 został rozszerzony o port wpa_supplicant, który Neil zrobił w ramach w/w bounty. Skoro sam jest oryginalnym autorem sterownika prism2 to nie ma problemu.

Oczywiście nie widziałem tego nowego sterownika więc to tylko domysły~.
[#16] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@strim, post #11

Na płycie z Amithlonem.


Benedykt Dziubałtowski
[#17] Re: Sterownik Prism2 obsługuje szyfrowanie WPA i WPA2

@Benedykt Dziubałtowski, post #16

Wg. mnie tam jest tylko źródło kernela Linuxa, a nie źródło Amithlona.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem