Komentowana treść: Sam460 daje głos
[#1] Re: Sam460 daje głos
Dobra wiadomość :) Przy cenie Lite już jako tako to wygląda. Wypuszczenie produktu za duże pieniądze bez obsługi dźwięku było drwieniem z klienta.
[#2] Re: Sam460 daje głos
Rewelacja, udalo sie ,a moglo sie przeciez nie udac.
[#3] Re: Sam460 daje głos

@1989, post #2

kocham drugi komentarz boski :) sie usmialem .... padłem wręcz :)
[#4] Re: Sam460 daje głos
A mnie ta informacja bardzo zaskoczyła. Nie wiedziałem, że w dzisiejszych czasach takie rzeczy się jeszcze dzieją, że wypuszcza się produkt bez obsługi dźwięku.
Dobrze, że tą niedoróbke naprawiono, ale pewien niesmak pozostaje.
W sumie to niszowe środowisko... może to coś tłumaczy...
[#5] Re: Sam460 daje głos

@XaVeR, post #4

Tak, przypomina się na przykład Efika 5200B i MorphOS 2.0 bez obsługi dźwięku - trzeba było czekać dobre 9 tygodni zanim wyszedł 2.1...

Chociaż swoją drogą - czy Linux działający na Sam460ex też nie miał dźwięku? Bo jeśli miał, to nie można mówić o "wypuszczaniu produktu bez obsługi dźwięku", chyba że jako "produkt" rozumiemy OS4.1.2 w wersji pod Sam460
[#6] Re: Sam460 daje głos

@recedent, post #5

wiesz, w jednym przypadku brak umiejętności programistycznych spowodował usunięcie układu dzwiękowego z nowszych wersji plyt głównych, nie pamietam niestety jakiego systemu to dotyczy. możesz przypomnieć?
[#7] Re: Sam460 daje głos

@rzookol, post #6

A nie było tak, że ktoś potem jednak napisał działające stery do tego nieobecnego układu i można było lutować z powrotem? Coś mi się kojarzy, coś z One. I jeszcze tłucze mi się po głowie, że z braku umiejętności sprzętowych jakiś słynny "ficzer" tej płyty udało się tym "nieumiejętnym" programistom spokojnie obejść, więc dolutowywać trzeba było tylko ten nieszczęsny układ dźwiękowy, a nie dodatkowe "uszy" (albo jedno, jak kto miał mniej szczęścia) do mostka . Może przypomnimy sobie razem?
[#8] Re: Sam460 daje głos

@recedent, post #7

A ten sprzet czasem nie kosztowal 2 x co aktualnie Sam460?
Patrzac na inflacje to z 3 x tyle;)
[#9] Re: Sam460 daje głos
Amiga 500 wydaje z siebie dzwiek bez takich ciezkich podchodow, wystarczy zapisac kilka rejestrow i wl. kanal DMA, strasznie skomplikowany sterownik, cale 15 min. trzeba go tworzyc
[#10] Re: Sam460 daje głos

@rzookol, post #6

Jak widać, są wierni tradycji.
[#11] Re: Sam460 daje głos

@1989, post #9

Jak zwykle piszesz o czyms czego nie rozumiesz. Te uklady dzwiekowe sa bardziej rozbudowane niz 4 kanaly pauli
[#12] Re: Sam460 daje głos

@AmiChris, post #11

Jak zwykle krecisz. Nie sadze zeby byly jakos szczegolnie bardziej skomplikowane, a jezeli juz sa, to nie Amiga 500, wiec tylko pogratulowac umiejetnosci komplikowania zeby odegrac prostego sampelka, tak jak na Amidze 500 :D. Swoja droga, skoro takie prosciuto trwa tyle tygodni, to sterownik do Radka moze bedzie jeszcze w tej dekadzie

Ostatnia edycja: 28.05.11 14:05:11
[#13] Re: Sam460 daje głos

@1989, post #12

Coz tu komentowac, widac jaka masz wiedze w tym temacie.
Nawet nie wspomne o nedznej jakosci dzwieku.
Btw. napisz mi prosze tak na szybko playerka uzywajacego rejestrow ktory odegra jakiegos 10mb iff-a czy wave'a pod ta a500, dobrze?
[#14] Re: Sam460 daje głos

@AmiChris, post #13

No wlasnie widac jaka masz wiedze, skoro uwazasz odegranie sampelka za cos tak skomplikowanego, prawie niemozliwego, o maly wlos , jak widac, na Amidze 500 to trywialne :)

napisz mi prosze tak na szybko playerka uzywajacego rejestrow ktory odegra jakiegos 10mb iff-a


a co ma piernik do wiatraka, widziales kiedys sterownik odkrywajacy iff'a .gdzie rzym, a gdzie krym.
[#15] Re: Sam460 daje głos

@1989, post #9

Moze i to faktycznie proste, a czy az tak nisko sie znizasz, mieszajac po rejestrach zeby odegrac sampla a nie kozystac z audio.device (A500). A feee... to takie niesystemowe...
[#16] Re: Sam460 daje głos

@Phibrizzo, post #15

Jeżeli systemowo = optymalne nikt w rejestrach by nie grzebał :)
Większość fantastycznych amigowych efektów osiągano "niesystemowo
[#17] Re: Sam460 daje głos

@1989, post #14

"pogratulowac umiejetnosci komplikowania zeby odegrac prostego sampelka, tak jak na Amidze 500 . Swoja droga, skoro takie prosciuto trwa tyle tygodni"

Przeciez to twoje, slowa, kilka postow wczesniej. Odnioslem sie do nich. Jestes zwyklym pyskaczem i ignorantem, do tego rulezowcem.Nie pisz juz wiecej bo sie blaznisz.

Ostatnia edycja: 28.05.11 17:12:10
[#18] Re: Sam460 daje głos

@1989, post #14

Zaczyna sie. Kolejny never ending off top nieunikniony.1989 - idz na spacer. Taka ladna pogoda.

Ostatnia edycja: 28.05.11 17:55:38
[#19] Re: Sam460 daje głos

@michalmarek77, post #16

Dokladnie OK , a wiekszosc to wszystkie i wszystko to stworzylo Amige, bez tego Amiga bylaby kolejnym smutnym komputerem :)

Ostatnia edycja: 28.05.11 22:02:13
[#20] Re: Sam460 daje głos

@AmiChris, post #17

Wiesz, to co sobie o mnie myslisz mam w glebokim powazaniu, wazne, ze przyjales do wiadomosci to w odniesienie do Amigi 500 :), a posprzeczac mozemy sie tylko co do tych minut... po ktorych Amiga 500 da glos

Ostatnia edycja: 28.05.11 22:06:51
[#21] Re: Sam460 daje głos

@michalmarek77, post #16

Czy optymalnie to akurat nie ma znaczenia przy odgrywaniu sampla. Ponadto audio.device nawet w OS3.9 na klasyku ma wersje 37.10 czyli z OS2.0. Jak widac zadne poprawki i optyalizacje nie byly konieczne. Ponadto jak sie programuje to powinno sie to robic wg uznanych i respektowanych zasad a nie pozniej psioczyc ze powstal jakis kolejny program typu NDOS ktorego sie nawet zainstalowac na HD nie da.
To juz nie te czasy.
[#22] Re: Sam460 daje głos
A ja mam takie pytanie do śledzących stronę ACube systems: czy informacja o tym, że płyta była głucha, była na ich stronie? Chodzi mi o to, że płyta jak rozumiem znajduje się w sprzedaży i czy potencjalny kupujący miał się szansę dowiedzieć o tym przed zakupem?
[#23] Re: Sam460 daje głos

@Phibrizzo, post #21

Ponadto jak sie programuje to powinno sie to robic wg uznanych i respektowanych zasad a nie pozniej psioczyc ze powstal jakis kolejny program typu NDOS ktorego sie nawet zainstalowac na HD nie da.
To juz nie te czasy.


Jeśli zasady powodują, iż program działający bezpośrednio (w skrócie NDOS) jest szybszy niż systemowy na kilkuset megahercowej maszynie, to ja wolę SDreadera i pliki*.adf :)

A co do dźwięku w SAM. To dobry przykład na to by myśląc o biznesie zachaczyć o rynek amigowy.
Sprzedajemy byle co i byle jak, wszyscy nas chwalą, a jak ktoś z rozsądkiem to zaneguje to większość i tak go opieprzy, że przeciez to rynek amigowy, że wieczny szacun że w ogóle temu komuś się chciało. I nie dość że kaskę trzepiemy to jeszcze dorabiamy się tytułu bohatera pewnej społeczności.

Straszne.
[#24] Re: Sam460 daje głos
hm... da głos to świetnie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem