Komentowana treść: NatAmi - nowy dzień
[#1] Re: NatAmi - nowy dzień
Czyli 060 w NatAmi te 80MIPS robi.
[#2] Re: NatAmi - nowy dzień
pierwszy ! :)
[#3] Re: NatAmi - nowy dzień

@virago, post #2

niebieskie światełko rulez! Nawet mój ulubiony kolor dali!
[#4] Re: NatAmi - nowy dzień

@waldiamiga, post #1

A ile MIPSów ma 060 w Amidze 4000 dla porównania (już nie pamiętam)?
[#5] Re: NatAmi - nowy dzień

@AS, post #4

SysInfo jest dość prostym benchmarkiem jeżeli chodzi o np. wydajność pamięci, a to nie sa ostateczne wyniki, tylko obecne.

Nadal trwają prace nad optymalizacją innych aspektów wydajności, tak więc jeszcze wiele ciekawych wyników jest nadal przed nami :D
[#6] Re: NatAmi - nowy dzień
No to prawie tyle samo co WinUAE odpalony na Pentium II 350 MHz: http://user.tninet.se/~jad615g/sysinfo350.png
a jednocześnie jakieś 4x szybciej niż Commodorowska A4000 z rachityczną 3640 z 68040 25 MHz na pokładzie.
Czyli wniosek taki, że 68060 w Natami działa z prędkością trochę większą od tej na kartach do A4000/A1200.

Ostatnia edycja: 29.05.11 21:31:03
[#7] Re: NatAmi - nowy dzień

@wali7, post #6

Nie. Ty masz na emu więcej flopsów. I tutaj legły w gruzach marzenia o super zysku ze względu na pamięć. Nawet jak się zlikwiduje jedno wąskie gardło nie ma co liczyć na mega przyspieszenia, bo przecież 060 było projektowane z myślą o EDO/FPM DRAM, a nie SDR/DDR i to 64bit.
[#8] Re: NatAmi - nowy dzień

@wali7, post #6

Eeee tam, jest ok. MichalMarek bedzie pisal i namawial wszystkich aby robic wszystko ndos. Bedzie szybciej OK ;)
[#9] Re: NatAmi - nowy dzień

@abcdef, post #7

To zależy czego ludzie oczekują od takiego sprzętu. Myślę, że gdyby w chwili premiery miało to funkcjonalność A1200/4000 z AGA i 68060, pozwalało na podłączenie do monitora LCD bez ScanDoublera, bez problemu działałby dysk twardy i DVD to byłoby dobrze.
[#10] Re: NatAmi - nowy dzień

@abcdef, post #7

Tylko, że wyniki benchmarków ze zoptymalizowaną szybszą pamięcią dopiero przed nami.

Zatem na pokaźny zysk ze względu na zastosowanie super-szybkiej pamięci SRAM należy jeszcze chwilkę poczekać

A SysInfo i tak tego nie pokaże bo nie potrafi.

Tak więc czekamy na miarodajne wyniki innych benchmarków. Ten miał pokazać, że 060 osiągnął już prędkość 100Mhz:) I tyle na razie.

Ostatnia edycja: 29.05.11 22:18:24
[#11] Re: NatAmi - nowy dzień

@Banter, post #10

Przypomina mi się bajka o chciwej żonie rzemieślnika, która wszystkim czeladnikom, codziennie w porze obiadu pokazywała tą samą deskę z napisem: "OBIAD BĘDZIE JUTRO"

Ostatnia edycja: 29.05.11 22:09:11
[#12] Re: NatAmi - nowy dzień
o szit... blaszana obudowa puszczenie pawia
[#13] Re: NatAmi - nowy dzień

@Banter, post #10

Ten miał pokazać, że 060 osiągnął już prędkość 100Mhz

Jak to? Przecież z fotki wynika że system osiągnął 80.01 MIPS (swoją drogą fotki czwarta klasa...) buuu!
A 060 taktowana 80MHz uzyskuje 105 MIPS.
[#14] Re: NatAmi - nowy dzień
jeszcze w kwestii obudowy - na mój gust totalnie chybiona. Jeśli sprzęt ma nawiązywać do klasyka to przede wszystkim jasna obudowa z wytłoczonym logo i napisem NATAMI. Niebieska dioda wielkości oka cyklopa SUX (w dodatku chyba z podwyższonym kontrastem) nie pasi i tyle. Idealna mała LED SMD power - zielona, HDD - pomarańczowa.

A tak przy okazji - nie rozumiem tego trendu czarnych obudów i niebieskich LED. Są paskudne. Na szczęście obudowę blaszaka, klepicho i monitor w domu mam jasne :D . O amigowym sprzęcie nie muszę wspominać.
[#15] Re: NatAmi - nowy dzień

@newguru, post #14

mysle ze to nie jest wersja obudowy proponowana dla klienta, zreszta orginalne amigi tez mialy pokrywy z blachy, reszte uwag popieram.
[#16] Re: NatAmi - nowy dzień

@stachu100, post #13

@stachu100

Jak to? Przecież z fotki wynika że system osiągnął 80.01 MIPS (swoją drogą fotki czwarta klasa...)
A 060 taktowana 80MHz uzyskuje 105 MIPS.

dziwna sprawa: rattes apollo060/100mhz daje 78mips pod sysinfo:
http://www.a1k.org/forum/attachment.php?attachmentid=36074&d=1299545064

z drugiej strony na eab jest ktos kto twierzi ze ma 1260 co daje 132 mipsy (bog wie jak mierzone):
http://eabmobile.abime.net/showthread.php?p=750461#post750461

(pod koniec watku)
[#17] Re: NatAmi - nowy dzień

@wawrzon, post #16

i jeszcze dla porownania:
http://www.a1k.org/forum/showpost.php?p=395587&postcount=1
[#18] Re: NatAmi - nowy dzień
Tylko czekać aż przyleci 1989 i napisze, że gdy dadzą w końcu te 070, to Natami będzie szybsze niż WinUAE na CoreI7.
[#19] Re: NatAmi - nowy dzień
ciekawe ile wyciaga rozszerzenie fpga arcade budowane przez yaqube, o ile pamietam byl to 060/103, nie moge ale znalezc zadnego benchmarku.
[#20] Re: NatAmi - nowy dzień

@wawrzon, post #16

SysInfo w przypadku 060 strasznie zaniza wynik.
Ponadto SysInfo ktorym mierza wartosc NatAmi to nie ten sam SysInfo ktroym bylo mierzone to Apollo. Jakis czas temu byl screen na ktorym bylo widac ze to wersja 3.25. Ciekawe co to za wersja i skad ja wzieli?
[#21] Re: NatAmi - nowy dzień

@Phibrizzo, post #20

normalnie 060/50 powinien miec jakies 81 mipsow jesli dobrze pamietam. sysinfo pewnie nie bierze superscalar zbyt serio.
[#22] Re: NatAmi - nowy dzień
Obudowa raczej robocza coby dziecko sobie kuku nie zrobilo, jak sadze :). A co do wynikow dla 060, to nalezy poczekac na wlasciwe testy wydajnosci itd. SysInfo w takich testach przypomina mi dosowego mipsa ktory twierdzi, ze Pentium M jest tylko 10x szybszy od 486/100Mhz..

@Pinto

core i7 bedzie w stanie emulowac wydajnie samo 050/070 w JIT - dosc wydajnie emuluje PPC, na poziomie dobrego G4..., ALE emulowac bez zaawansowanego uzycia SAGA, kiedy do akcji wkroczy SAGA, emulacja zdycha kompletnie.., naucz sie czytac ze zrozumieniem.. bo zawsze bierzemy pod uwage wydajnosc CALEGO! systemu w procesie emulacji...

Ostatnia edycja: 30.05.11 02:35:10
[#23] Re: NatAmi - nowy dzień

@AmiChris, post #8

Eeee tam, jest ok. MichalMarek bedzie pisal i namawial wszystkich aby robic wszystko ndos. Bedzie szybciej


bo bedzie szybciej, chociaz sysinfo w ogole nie odnosi sie do tych aspektow.
[#24] Re: NatAmi - nowy dzień

@Pinto, post #18

no na moim 4core ,uae bez jit i z 060 na pokladzie w pelnej emulacji zamula az milo :)
[#25] Re: NatAmi - nowy dzień

@abcdef, post #7

Ciekawe zjawisko... jak test pamięci wykazał superszybkość to wyniki - oczywiście - do bani, niewiarygodne. Ale jak stareńki, mało wiarygodny, SysInfo coś tam wypluł, średni rezultat, to - oczywiście - wiarygodne jak najbardziej.

Nie ma to jak obiektywizm ;)
[#26] Re: NatAmi - nowy dzień

@Dopuser, post #25

Odwracając: Jak SysInfo wykazał średni rezultat, to wyniki - oczywiście - mało wiarygodne. Ale jak test pamięci wykazał superszybkość, to - oczywiście - wiarygodne jak najbardziej?

Czekam na "real life benchmarking".
[#27] Re: NatAmi - nowy dzień

@Dopuser, post #25

yyy? W takim razie ja pytam po co twórcy natami korzystają ze starego mało wiarygodnego programiku i co chcą w ten sposób pokazać. O wynikach memread itp. (i rzekomej wyższości nawet nad G3 ileśtam set MHz) się nie wypowiadałem bo ich na oczy nie widziałem. Strzelasz ślepo.
[#28] Re: NatAmi - nowy dzień

@recedent, post #26

Nic, jak z jednej skrajności w drugą... może Quake prawdę nam powie...

A jakie by te rezultaty nie były, to Natami jest (?) kawałkiem nowego, porządnego hardware, ot co, i samo to zachęca do jej zakupu... inaczej to tylko prawie 20-letnie kompy z second-handu, oblepione rozmaitymi rozszerzeniami.
[#29] Re: NatAmi - nowy dzień
To mój blizzard od Staszka miał więcej mipsów ;))

Ale i tak czekam na natami ;))
[#30] Re: NatAmi - nowy dzień

@abcdef, post #27

i rzekomej wyższości nawet nad G3 ileśtam set MHz


No chyba nie myślałeś sobie że takie cuda będą dostępne na 060? ;)
A ja osobiście czekam na Natami z 050/070.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem