Komentowana treść: Wywiad z Andrew Morrisem
[#1] Re: Wywiad z Andrew Morrisem
GIT :)
[#2] Re: Wywiad z Andrew Morrisem
Wywiad jest rozczarowujący z powodu zdawkowych odpowiedzi, wyglądających trochę jakby odpisywał "na odwal się". Żadnych angedot, ciekawostek - bardzo blado w porównaniu z niedawnym wywiadem z Weeserikiem.
[#3] Re: Wywiad z Andrew Morrisem

@Ijon_Tichy, post #2

Wywiad z Weeserikiem to inna bajka - kto inny go przeprowadzał.
[#4] Re: Wywiad z Andrew Morrisem
Zaciekawiła mnie informacja, że standardowym programem do robienia grafiki był Deluxe Paint. W sumie nie ma się co dziwić, takie są fakty, że ten program to legenda, używany przez profesjonalistów, pamiętam szkółkę Stanisława Węsławskiego z Magazynu Amiga, gdzie opisywano m.in. jak imitować drewno w Deluxe Paint i mnóstwo innych tematów. Chyba muszę odkurzyć sobie archiwum z Magazynem Amiga i poczytać nieco o tworzeniu grafiki na Amidze. Lub nawet poszukać książki tegoż Pana i zakupić ją.
[#5] Re: Wywiad z Andrew Morrisem

@Minniat, post #4

Możesz o tym poczytać choćby w cyklu o historii Amigi (dostępnym na PPA). DPaint był domyślnym/standardowym programem do tworzenia grafiki do gier i to nie tylko na Amidze.
[#6] Re: Wywiad z Andrew Morrisem

@recedent, post #5

Dzięki!
Znalazłem akapit o Electronic Arts i Deluxe Paint. Zaintrygowała mnie ta część tego akapitu:

W roku 1986 kombinacja Amigi i Deluxe Painta była nie do pobicia. Chociaż ostatecznie standardowym narzędziem do tworzenia grafiki dwuwymiarowej miał się stać Adobe Photoshop na komputerach Macintosh, maszyna ta jednak w tamtym czasie pracowała jedynie w trybie monochromatycznym, podczas gdy PC, nawet wyposażony w kartę grafiki CGA, wyświetlał co najwyżej cztery kolory. Ponownie, Amiga wyprzedziła swoje czasy.

Przy okazji: powinna być opcja dostępu do tego artykułu również dla zalogowanych użytkowników :)
[#7] Re: Wywiad z Andrew Morrisem

@Minniat, post #6

Przecież jest dostępny - podobnie z innymi, w dziale "Publicystyka". Fakt, że niezalogowanemu użytownikowi wyświetla się na samej górze (razem z FAQ) - jest to ukłon w stronę ludzi, którzy po raz pierwszy trafili na stronę. Stali bywalcy powinni raczej wiedzieć gdzie szukać artykułów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem