Komentowana treść: AmigaOS 4.x i scena
[#1] Re: AmigaOS 4.x i scena
heh jest tego tyle co w paczce dyskietek :) smiechu warte
[#2] Re: AmigaOS 4.x i scena

@HOŁDYS, post #1

Niektórzy ludzie walczą o komputery PPC, że to jedynie słuszna droga. I co? Teraz nagle zauważyli że na tych komputerach nie ma sceny?
Nie wiem jaka przyjemność jest odpalać dema 68k na maszynach PPC pod emulacją 68k. Ja tam wolę odpalić demo na natywnym sprzęcie, mimo że klatkuje. :)

Dodane: Oczywiście na natywnym sprzęcie dostępnym teraz, ponieważ na nowych, natywnych Amigach 68k (które nie mają aktualnie nazwy Amiga, czyli Natami), te dema będą śmigać. :)

Ostatnia edycja: 05.06.11 20:40:37
[#3] Re: AmigaOS 4.x i scena

@HOŁDYS, post #1

I dobrze że na OS4 wychodzi więcej użytecznego softu, niż bezużytecznego softu scenowego, służącego tylko do odpalenia, oglądania, i... tyle.
[#4] Re: AmigaOS 4.x i scena

@Andrzej Drozd, post #2

Oh please. Nikt nie wmawia Ci, że PPC to jedyna słuszna droga. Chcesz rozwój? Proszę bardzo. Chcesz retro? Zostajesz przy 68k. Dla każdego coś dobrego.

Że twórcy dem nie mają kasy/ochoty kupić sprzętu z PPC i robić nań swoich produkcji? Może to kwestia przyzwyczajenia, może trudności z ustaleniem "standardowego konfigu", a może nie bawi ich scenowanie na relatywnie mocnym sprzęcie?

Myślisz, że NatAmi stanie się standardem scenowym w takim stopniu jak A1200/060 jest w tym momencie? Cóż, poczekamy - zobaczymy. Jedno jest pewne - trudno będzie napisać demko wykorzystujące jej możliwości przy użyciu WinUAE, więc scenowcy będą musieli "trochę" zainwestować.
[#5] Re: AmigaOS 4.x i scena

@tszczurek, post #3

Oj tam. Takie rzeczy tez sa potrzebne i sluza wlasnie do odpalenia i poogladania. Idac twoim tokiem rozumowania: po co malarze maluja obrazy, rzebiarze rzezbia? Wlasnie zeby ktos to ogladal. Z produktami sceny komputerowej jest podobnie.
[#6] Re: AmigaOS 4.x i scena
A mnie się marzy sprzęt z procesorem, który miałby "zaszytą emulację 68k", bo na połączenie najlepszych cech 68k i risc nie ma szans. No i przydałby się język programowania taki tylko nasz ;) dopracowany AmigaE. Cały system napisany w tym języku i oprogramowanie robione tylko w nim. No to byłaby prawie scena.
[#7] Re: AmigaOS 4.x i scena

@Phibrizzo, post #5

Świetnie. Tyle że sytuacja w której obrazów i artystów jest więcej niż pożytecznych narzędzi i rzemieślników jest chora. A tak teraz wygląda mniej więcej sytuacja np. na klasyku.
[#8] Re: AmigaOS 4.x i scena

@tszczurek, post #7

Tyle , że na tych nowomodnych amigach nie masz niczego - ani artystów ani rzemieślników - zostali pozerzy.
Masz soft, który po uczciwych recenzjach i przy porównianiu go do bieżącego oprogramowania na jakimkolwiek dzisiejszym sprzęcie, nie miałby szans na mierne oceny. O lepszych nie ma co marzyć.

Na klasyku są fani, na nowych systemach, żaden programista nie jest w stanie napisać dobrego programu /może poza Krashanem i Yomgui/.
Scena jest odzwierciedleniem w jakimś stopniu fanowskiego środowiska - Amiga dzisiejsza czegoś takiego nie ma.
Są użytkownicy i beznadziejne programy /porównując oczywiście/.

[#9] Re: AmigaOS 4.x i scena

@michalmarek77, post #8

A ze tak sie zapytam bo jakos nie moge sie doczytac; jakiego to nowomodnego systemu uzywasz OS4 czy MOS?
[#10] Re: AmigaOS 4.x i scena

@michalmarek77, post #8

Interesująca opinia. Kilka tysięcy ślepych ludzi, używających na co dzień kiepskich imitacji programów.
Kolejna chybiona próba niesienia kaganka oświaty ku błądzącym?
[#11] Re: AmigaOS 4.x i scena

@RadziN, post #9

Windowsa, MacOs'a, iOS'a oraz WinUAE (do *.adf, *.dms).
Workbencha przestałem uzywać 17 lat temu, do dziś nie znalazłem najmniejsego powodu by do niego wrócić.
Na WinUAE mam zainstalowany system, acz nie uruchamiałem go od lat :)
Mnie układanie ikon nie bawi, programy mam nieporównywalnie lepsze na w/w systemach. Gry na nie wymienonych. Retro na Amidze - jak najbardziej. Nic więcej nie ma sensu.
[#12] Re: AmigaOS 4.x i scena

@tszczurek, post #10

Kilka tysięcy ???????

Nie licząc klasykowców to wątpię bys na tej planecie znalazł łącznie 2 tysięcy czynnych użytkownikó tak MOS jak i AmigaOS.

[#13] Re: AmigaOS 4.x i scena

@michalmarek77, post #11

Ehh nie masz i nie uzywasz 'nowomodnych' systemow i sie wypowiadasz? Ej no kolego cos tu chyba nie gra prawda? Bo ja nie wiem jak mozna cos oceniac jak sie nie ma o tym pojecia, ze niby co prawda obiawiona? Wiec skoro nie jestes w stanie miarodajnie ocenic... to moze lepiej nie pisac bzdur? I podarowac sobie aminostaligiczne przemyslena?
[#14] Re: AmigaOS 4.x i scena

@RadziN, post #13

Nie używam , nie znaczy, że nie próbowałem.
Choć niesmak mam po próbach straszny.

Swoją drogą, zdajesz sobie sprawę, że te systemy są wyłącznie dla mega-hobbystów, dla których nie jest ważna jakość, tylko to czy cokolwiek daje się uruchomić na MOS/AOS4.
Standardowy użytkownik nie ma prawa się skusić na ich używanie.
[#15] Re: AmigaOS 4.x i scena

@michalmarek77, post #14

To co ty tutaj robisz poza marnowaniem swojego czasu skoro ani rozwiązania świętej pamięci Commodore ani żadne współczesne systemy Amigowe i okołoamigowe ciebie teraz nie interesują?
Nudzi ci się?

To może portal:
www.wedkowanie-raz-do-roku.pl
byłby lepszym rozwiązaniem.
Hę?
[#16] Re: AmigaOS 4.x i scena

@michalmarek77, post #14

Naprawdę używałeś Morphosa? Nie wydaje mi się....
[#17] Re: AmigaOS 4.x i scena

@michalmarek77, post #14

Mega-hobbysta - ciekawa sentencja bo widzisz ja na mojej neoamidze - mam poczte,www,usenet,irc, gry, muzyke, filmy itd. Nie robie nic absolutnie innego co robia standardowi uzytkownicy. I jest to moj glowny komputer w domu...
[#18] Re: AmigaOS 4.x i scena

@wali7, post #16

Morpha nie :) Zona skasowala mi mini maca i jakos tak zostło.
Słomiany zapał :)
[#19] Re: AmigaOS 4.x i scena

@recedent, post #4

Nikt nie wmawia Ci, że PPC to jedyna słuszna droga. Chcesz rozwój? Proszę bardzo. Chcesz retro? Zostajesz przy 68k. Dla każdego coś dobrego.


PPC to dzisiaj juz prawie retro
[#20] Re: AmigaOS 4.x i scena

@1989, post #19

No to jesteśmy "prawie retro". Nie przeszkadza mi to ani trochę :)
[#21] Re: AmigaOS 4.x i scena

@1989, post #19

Tak samo jak PS3?
[#22] Re: AmigaOS 4.x i scena

@tszczurek, post #3

DemoScena jest zjawiskiem artystycznym jak rowniez technicznym daje drugie zycie 30 letnim komputerom (tak tak C64 za rok bedzie mial 30 lat) i odkrywa mozliwosci maszyn ktore teoretycznie nie byly przewidziane przez konstruktora.

DEMO SCENA MUSI BYC !

[#23] Re: AmigaOS 4.x i scena

@HOŁDYS, post #22

Możliwości, a konkretnie?
Po co komu odkrywanie możliwości, z których nie płynie żadna korzyść poza... hmm... nazwijmy to... estetyczną?
[#24] Re: AmigaOS 4.x i scena

@HOŁDYS, post #22

Odbiorcami demoscene klasykowej sa aktualnie osoby ktore lubia sobie poogladac cos innego- cos vintage, zlopiac piwsko i jedzac chipsy.

Wytlumacz mi co to znaczy drugie zycie??
Znaczy, ze ty ogladajac czy ktos inny dlubiac demko zapewnia przyplyw nowych fanow czy rozwoj komputera/systemu ?

Holdys, nie dorabiaj sobie takich ideologii.
[#25] Re: AmigaOS 4.x i scena

@AmiChris, post #24

Odbiorcami demoscene klasykowej sa aktualnie osoby ktore lubia sobie poogladac cos innego- cos vintage, zlopiac piwsko i jedzac chipsy.


kulturalne pijemy czysta i zagryzamy ogoreczkiem kiszonym chipsy sa niezdrowe

Amiga bez demosceny to jak PeCet z Windows 3.11.
[#26] Re: AmigaOS 4.x i scena

@1989, post #25

No ale nie zmienia to faktu, ze userow nie przybywa.
[#27] Re: AmigaOS 4.x i scena

@1989, post #25

Amiga bez demosceny to jak PeCet z Windows 3.11.

Doprawdy?
To weź takiego peceta z windows 3.11, i odpal browser, posurfuj jakkolwiek w necie. W tle zapuść mp3, a po wszystkim odpal jakiegoś divxa. Ostatecznie jakieś vcd. A, i zostaw znajomemu wiadomość na GG.
[#28] Re: AmigaOS 4.x i scena

@tszczurek, post #27

@AmiChris, @tszczurek

Niestety jak ktoś nie jest/był na demoscenie nigdy nie zrozumie o co w tym wszystkim chodzi, dlaczego robi się "sztukę dla sztuki" i dlaczego nie robi się tego dla "przyciągnięcia userów". Nie zamierzam tego tłumaczyć, naprawdę nie zależy mi na tym, żeby ludzi na siłę do sceny przekonywać. Scenę się odkrywa samemu, jeśli to nie nastąpiło kiedyś tam mając powiedzmy -naście lat, to już w dzisiejszych czasach nie da się wytłumaczyć funkcji komputera jako narzędzia artystycznego wyrazu. A popijanie piwa i żarcie czipsów w zaciszu własnego domu nie umywa się do atmosfery prawdziwego demo-party. Hołdys nie dorabia żadnej ideologii. On WIE o co chodzi. A Wy nie macie bladego pojęcia o czym piszecie. Koniec i kropka
[#29] Re: AmigaOS 4.x i scena
Od siebie dodam iż kilka z tych demek udało mi się uruchomić na MorphOS-ie. :)
[#30] Re: AmigaOS 4.x i scena

@skipp, post #28

Wszystko pięknie, ładnie. Tylko szkoda że zaczęło się od deprecjonowania OS4 i nowych amig ze względu na ich "słabą przydatność sceniczną"...
Ja nie mam nic do sceny - jest, czy nie ma - dokładnie z niej taki sam pożytek w obu przypadkach dla mnie.
Ale kreowanie problemu z jej braku jest moim zdaniem z lekka przesadzone.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem