Komentowana treść: Project Metropolis
[#1] Re: Project Metropolis
Fajny pomysł :)
[#2] Re: Project Metropolis

@Andrzej Drozd, post #1

I to jest realny sposób na odradzanie się Amigi i systemów amigopochodnych... Cięzko pracujący programiści mogą zacząć zarabiać. Ale jak nie będzie kupujących (niestety Amigowcy zwłaszcza w Polsce szkodowali grosza na programy), to pomysł spali na panewce... OK
Ale pomysł pierwsza klasa... OK
[#3] Re: Project Metropolis

@Andrzej Drozd, post #1

No nareszcie, jak rozmawiałem rok temu z kilkoma ludźmi z E-ON/Hyperion to nie widzieli w tym sensu, ale ja tu widzę wielką szansę dla odrodzenia się rynku oprogramowania dla AmigaOS i systemów pochodnych.
[#4] Re: Project Metropolis

@Wojox, post #2

Zarabiać na ami-sofcie? Moim zdaniem na to nie ma szans. Gdyby potencjalnych klientów było 100 razy tyle co teraz to jakieś żałosne wpływy można byłoby uzyskać. A tak to pisanie softu dla amigowych platform zawsze będzie tylko hobby. A raczej AŻ hobby. :) Zawsze miałem dużo mniejszy szacunek do softu tworzonego tylko dla pieniędzy. :)

Generalnie jestem bardzo przychylny projektowi Metropolis. Jak ktoś coś zrobi to nie musi kombinować z jakąś dystrybucją stworzonej aplikacji przez własną stronę na którą nikt nie wchodzi. Dzięki takiemu sklepowi dociera się od razu do 100% potencjalnych klientów. Oczywiście jeżeli ten sklepik stanie się standardem jak AppStore/MacAppStore/AndroidMarket.
Nie wiem jeszcze jak to będzie (a raczej już jest) zorganizowane ale jestem tego bardzo ciekawy i czekam z niecierpliwością na jakieś szczegóły. Mam kupę pytań...

1. Czy będzie jakaś aplikacja jak jedna z zakładek iTunes dla iOS albo zintegrowana aplikacja AppStore w MacOSX Snow Leopard (od 10.6.6)?
2. Czy będzie można raz kupiony program dożywotnio ściągać i instalować na każdym sprzęcie?
3. Czy będą tam też programy darmowe (jak w AppStore, MacAppStore, Android Market)?
4. Czy aktualizacje będą równie bezproblemowe, bezobsługowe i wygodne co w AppStore/MacAppStore?
5. Czy zakupione aplikacje będą jakoś zabezpieczone przed kopiowaniem? Jak będą zorganizowane płatności?
[#5] Re: Project Metropolis

@MDW, post #4

6) Czy aplikacje i ich tworzenie nie będzie obarczone horrorem pod postacią "provisioning profile", znanego z iOS? ;)
[#6] Re: Project Metropolis
o ktorej godzinie otwarcie ?
[#7] Re: Project Metropolis

@PrzemasIII, post #6

Pewnie za kilka godzin. Na wschodnim wybrzeżu jest dopiero poranek, na zachodnim pewnie noc. :)
[#8] Re: Project Metropolis

@tszczurek, post #5

A ten provisioning profile jest taki zły? Jak się to ogarnie to jest całkiem wygodne. Jak inaczej rozwiązać to całe podpisywanie aplikacji? Przynajmniej na każdym kroku jest help jak dla głupiego amerykańskiego Homera Simpsona i wszystko wiadomo.
[#9] Re: Project Metropolis

@MDW, post #8

Tak, to być może i jest w miarę ok, ale dopóki działa. Niech no tylko się wyexpiruje, albo niech zaczną się jazdy z certyfikatami, albo inne ciekawe komunikaty błędów w rodzaju "aplikacja została podpisana nieznana tożsamością" ;)
[#10] Re: Project Metropolis

@tszczurek, post #9

Używam tego od pierwszego dnia (zgłosiłem się do Developer Program zanim był dostępny dla Polaków). Zbytnio kumaty nie jestem (raczej poniżej przeciętnej krajowej), a poradziłem sobie zawsze. Ważność tego wygasła mi wielokrotnie, uczestnictwo w iOS Developer Program przedłużałem trzy razy i raz kupowałem dla Mac Developer Program. Podpisywanie aplikacji w np. BlackBerry jest milion razy bardziej chore, niezrozumiałe i ograniczone.

Zresztą to wszystko i tak nie ma znaczenia. Chciałbym mieć tylko takie problemy jak używanie Provisioning Profiles. :)

Myślę, że to amigowe AppStore nie będzie zupełnie miało takiej filozofii. Po prostu będzie to zwyczajna strona z programami. Taki Aminet z płatnymi przez PayPal programami. :)

Ostatnia edycja: 06.06.11 19:51:41
[#11] Re: Project Metropolis

@MDW, post #4

5. prawdopodobnie płatność przez paypal. Zgodnie z tym co można przeczytać z podglądu źródła strony.

Nie należy chyba zbyt wiele wymagać od sklepu.
Podejrzewam, że nie będą zabezpieczone. Nie sądzę, żeby DicreetFX wydał jakieś API tak aby programiści zabezpieczali swój program.
[#12] Re: Project Metropolis

@sand, post #11

Raczej zrzuca to na programistow. I maja problem z grzywki.
[#13] Re: Project Metropolis

@waldiamiga, post #7

no i nie otwarli
[#14] Re: Project Metropolis
http://www.discreetfx.com/ProjectMetropolis.html no i przesunęli. To też ciekawe http://www.discreetfx.com/ProjectMetropolisNewTek.html .
[#15] Re: Project Metropolis

@sand, post #14

Jak zwykle amigowa firma zaczynajaca biznes od d... strony.
Wpierw trzeba miec nowy soft zeby go moc sprzedawac.
Ale spoko, otworzy sie sklepik, zrobi wyczesana stronke, pusci ogloszenie w swiat i bedzie sie sprzedawac odgrzewane kotlety w nadziei, ze ludziska to kupia bo ma nalepke amiga..

Normalnie syndrom Amiga nIc. Jak sie nie ma co upchnac to sie upchnie NIC.

Zamiast tych wszystkich idiotycznych pomyslow typu hipermarkety dla amigi i projektowanie niesamowitych jej 'nastepcow' itp. BZDUR.. moze ktos w koncu sie zorientuje, ze to 'software' jest najwazniejszy..
[#16] Re: Project Metropolis

@selur, post #15

Ile programów na Amigę kupiłeś w ostatnim miesiącu?
[#17] Re: Project Metropolis

@selur, post #15

Jak zwykle amigowa firma zaczynajaca biznes od d... strony.
Wpierw trzeba miec nowy soft zeby go moc sprzedawac.


A myślisz że taki Apple App Store zapełniony był tysiącami aplikacji i gier w pierwszym dniu otwarcia? Oczywiście, że nie. Otwarty sklep przyciąga do siebie deweloperów, to jasne jak słońce..

Ja osobiście uważam że to nie jest zły pomysł. Żeby tylko podeszli do tego z głową, to może być spory sukces. Naprawdę w to wierzę. Tym bardziej, że obejmuje wszystkie post-C= platformy no i klasyka też. Trzymam kciuxy za to OK
[#18] Re: Project Metropolis

@smith, post #16

A ile było wartych kupienia ?
[#19] Re: Project Metropolis

@PrzemasIII, post #13

oj tam oj tam otwarli !
[#20] Re: Project Metropolis

@PrzemasIII, post #19

Cóż... Powiem tak: Z ilością programów szału na razie nie ma. A i ceny średnio promocyjne (wiem wiem, że "nie ta skala", ale niemniej jednak). No i jeszcze fakt, że potencjalny deweloper musi wyłożyć kasę na członkostwo zanim jeszcze zacznie oddawać te 20% pośrednikowi... rozczarowują.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem