Komentowana treść: Wywiad z Darrenem Evelandem
[#1] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem
Ciekawy wywiad. Pasjonat.
Swoją drogą, nie dziwię się jego żonie.....
Choć ja mam podobnie, znaczy z żoną i jej ukierunkowaną zazdrością wobec 360/PS3 :) hehehe
A Nintendo się nie czepia.......dziwne.
[#2] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem
Z ciekawszych rzeczy Darren wspomina o tym, że:
- update 3 ma być dostępny dla wszystkich wersji AmigaOS 4.1 i będzie darmowy,
- AmigaOS 4.1 Classic jest najlepiej sprzedającą się odmianą AmigaOS 4.1.
[#3] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem
OK Dobrze mi się czytało ten wywiad. Darren najwidoczniej jest osobą, która myśli podobnie do mnie - że nieważne jaki kolor przywdziejemy to i tak wywodzimy się ze wspólnych korzeni i to jest esencja na której warto się skupić. Nie ma sensu prowadzenie dalszych wojen... Mam duży szacunek do takich ludzi i takiego sposobu rozumowania. Fanatyzm nigdy nie jest dobry. Myślę, że warto wspierać tą drogę rozwoju, po, jak to ujął bohater wywiadu, "śmierci naszego rodzica" czyli Commodore.
[#4] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem

@mailman, post #2

AmigaOS 4.1 Classic jest najlepiej sprzedającą się odmianą AmigaOS 4.1.


No proszę, okazuje się, że AmigaOS 4.1 dla Amig klasycznych to strzał w dziesiątkę OK Spośród wszystkich AmigaOne, SAMów i Pegasosów Amiga 1200/3000/4000 z PPC okazały się najliczniejsze. Niech żyje PPC. Niech żyje Amiga. AmigaOS 4.1 Rulez :D

Ostatnia edycja: 17.06.11 02:03:29
[#5] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem

@Minniat, post #4

Żeby być dokładnym, to pytanie (i odpowiedź) brzmiały tak:

Słyszałem, że AmigaOS w wersji Classic jest najlepiej sprzedającą się wersją ze wszystkich. Czy to prawda?


Z tego co wiem - tak. Nie mogę podać dokładnej ilości, ale byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się jak wiele kopii się sprzedało.

Widać jak na dłoni, że Darren nie wspomina o AmigaOS 4.1 w wersji Classic, tylko ogólnie o "AmigaOS Classic", co - przynajmniej moim zdaniem - oznacza jak do tej pory głównie AmigaOS 4.0. Swoją drogą - skoro część użytkowników dokupi teraz 4.1, to wersja Classic (4.0 + 4.1) nadal będzie najlepiej sprzedającą się wersją.
[#6] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem

@recedent, post #5

No to konkluzja jest taka, że nowe sprzęty nie pachną Amigą starym amigowcom.
[#7] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem

@przemysław, post #6

No konkluzja po byku. A może inna? Kart z PPC powstało ok. 10000, załóżmy, że połowa jest na chodzie, a połowa z nich działa pod OS4. I już sprawa się wyjaśnia. Poza tym - posiadanie OS4 classic nie wyklucza posiadania "nowej Amigi".

A swoją drogą - skoro nowe sprzęty nie "pachną Amigą", to po co goście tacy jak Darren wciąż je sobie kupują? Czyżby lubili inne zapachy?
[#8] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem

@recedent, post #7

Może Ci się mój wniosek nie podobać, ale "cuś" jest na rzeczy. Żebyś nie wiem jak się starał zachować polityczną poprawność to i tak jak onegdaj w dawnej Francji, "syfa" pudrem nie przykryjesz. Tegoż "syfa" proszę emocjonalnie nie odbierać, ot takie zjawisko i tyle.

"Mistrzu poprawności (w imię nie drażnienia gawiedzi)", zważ że jeśli wersja(e) dla klasyka jest(są) najlepiej sprzedawalna(e) to maszyn klasycznych mających na pokładzie "nowy" AmigaOS jest najwięcej. I Terony, Samanthy i śladowe Pegazy nie podskoczą - może nawet razem wzięte? Co za ironia. Dopiero ironią losu będzie, jak się po latach okaże, że "nowe" sprzęty zdychają szybciej niż zakonserwowane klasyki + pałerki PPC (albo, co chyba bardziej prawdopodobne, że nie będzie komu naprawiać tych nowszych gratów, a hobbyści grzebiący w klasykach będą się znajdywać). Ironia na ironii - w tyle lat po zgonie C= i Escomu, klasykowcy są grupą najliczniej wspierającą portfelami rozwój systemu. Trochę to przeczy przypinaniu im tylko łatki kolekcjonerów i kustoszy.

A nowe sprzęty amigowe nie pachną jak trzeba. Jakby pachniały toby zamiotły już dawno klasyka pod dywan, a tak nie jest. Wszak nowe są szybsze, nowocześniejsze, ten sam nowy system mają - no to czego brakuje? Wskazówka: zapach możesz zastąpić dowolnym pasującym Ci zamiennikiem

Nie odpiszę Ci na Twoje ostatnie pytanie, zadaj je sam Darrenowi. Mnie wystarczą fotki z pokoju tego pana.

[#9] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem

@przemysław, post #8

akurat pegasosy były robione przez tych samych ludzi co karty ppc
[#10] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem

@przemysław, post #8

jeśli wersja(e) dla klasyka jest(są) najlepiej sprzedawalna(e) to maszyn klasycznych mających na pokładzie "nowy" AmigaOS jest najwięcej. I Terony, Samanthy i śladowe Pegazy nie podskoczą


Zgoda. Nie sądzę, żeby next-genowych maszyn z OS4.x było więcej niż 2500. Ale gdzie tu ironia? Że trudno nazwać je mainstreamem? To wiadomo od dawna. A1200 wyprodukowano kilkaset tysięcy, a tylko kilka procent z nich wyposażono w Blizzardy PPC. To też ironia losu?

Nie zdziwiłbym się, gdyby nowe sprzęty zaczęły padać szybciej, choćby z tego powodu, że używa się ich na co dzień, a nie od święta. Poza tym - są trudniejsze w naprawie (która nie zawsze będzie opłacalna) i (suprise suprise) rzadsze, a co za tym idzie - trudniej znaleźć ewentualnego "dawcę części".

klasykowcy są grupą najliczniej wspierającą portfelami rozwój systemu. Trochę to przeczy przypinaniu im tylko łatki kolekcjonerów i kustoszy.


Nie widzę tu "ironii na ironii" - jest jednak różnica między użytkownikiem odpalający na swoim klasyku najnowszą wersję OS4.x i tym, który odpala Superfroga z dyskietki. Swoją drogą - ciekawe co po uruchomieniu OS4.x będzie można na takim klasyku zrobić (i czy czasem nie podpada to bardziej pod "kolekcjonerstwo" niż pod normalne, codzienne używanie).

Co do ostatniego pytania, to myślę, że zarówno A4000 z CyberStormem PPC, MicroA1, Pegasos II jak i Mac Mini "pachną" Evelandowi tak samo. Jeśli uważasz inaczej, to zapytaj Darrena, czy nie mam racji :)
[#11] Re: Wywiad z Darrenem Evelandem

@recedent, post #10

recedent - prawdziwy miłośnik Amigi codziennie perfumuje swoją Ami Chanel no 5, i od razu pachnie inaczej niż pecet. Lepiej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem