Komentowana treść: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment
[#1] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment
Blog na WordPressie, forum na phpBB, strona firmowa na Joomli. Tanim kosztem. Jeszcze parę lat temu powiedziałbym, że to błąd, ale patrząc na rozwój np. Joomla jest to akceptowalny wybór dla kryterium cena/jakość dla małych firm.
[#2] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@grxmrx, post #1

Mała firma może, ale z jakich rozmachem wprowadza kolejne usprawnienia swojej działalności jest zadziwiające. Najpierw Blog developerski, później nabór pracowników, teraz Forum wielotematyczne. Uważam, że jest to bardzo dobra firma, która dba o interesy amigowców i nie wstydzi się z nimi rozmawiać, nawet o błędach zauważonych w ich oprogramowaniu. Hyperion niczym statek kosmiczny przenosi naszą społeczność w XXI wiek. Bardzo dobrze, że pracują i współpracują z tą firmą amigowcy, którzy pamiętają o amigowej tradycji i idą z duchem czasu. Warto mieć tak dobrą firmę, która stoi za rozwijaniem systemu operacyjnego i utrzymuje otwarty kontakt z użytkownikami. Tym ludziom również obce są konflikty, pożytkują siły w tworzenie i współpracę. Życzę im wszystkiego najlepszego!
[#3] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@Minniat, post #2

@Minniat

Ty faktycznie tak myślisz ? Poważnie ?

Odjęło mi mowę. I zdolność pisania.
[#4] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@Minniat, post #2

:)
[#5] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #3

Ty faktycznie tak myślisz ? Poważnie ?


Jestem fanem Amigi więc myślę na poważnie jeśli chodzi o jej interesy. A która według Ciebie firma dba obecnie o Amigę najlepiej i realizuje swoje projekty: Amiga Inc. wraz z IContain, Hyperion, Commodore USA, NatAmi-team, a może MOS-Team? Która firma dbała o Amigę najlepiej w jej całej historii? Commodore, Escom, Gateway 2000?

Raczej zadaję to pytanie niewłaściwej osobie, bo sam napisałeś, że interesowały Cię głównie gry na Amidze, a nie jej walory użytkowe. A mnie zupełnie odwrotnie, gry stanowiły przedmiot zainteresowań przez krótki czas, jej walory użytkowe miałem przyjemność odkrywać dzięki temu, że moją pierwszą Amigą była Amiga CDTV. Choć nie wierzę, że nie zaglądałeś do czasopism typu Magazyn Amiga bądź Amigowiec, gdzie walory użytkowe Amigi były promowane od pierwszej strony.

Sam jestem posiadaczem AmigaOS 4.0 zaledwie od kilku lat na swojej Amidze 1200 z PPC i uważam, że jest to dobra droga rozwoju dla tego systemu. Fani MorphOSa lub AROSa powiedzą inaczej, ale taka jest już sytuacja.

Poza tym jak widać nagonka na Hyperion trwa... Zupełnie bez potrzeby.
[#6] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@Minniat, post #5

Mi raczej chodziło, że Twój peon pochwalny oderwany jest od rzeczywistości.
Hyperion jest jaki jest, wątpię by był jednak tak "super_fantastyczną_firmą_wprowadzającą_Amigę_w_XXI_w". To raczej malutka , amatorska firemka jest.

Amiga Magazyn mam wszystkie numery do końca 94 r. Amigowcó też mam sporo /począwszy od nr 1/. Mam jeszcze kilka numerów AmigerPro /pamięta to ktoś/.
Tyle że to było jakieś 20 lat temu. Life goes on, jak to mówią.
[#7] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment
Bravo Hyper :D. Jak na tak malutka firme, dzialaja calkiem pro, w porownaniu to niektorych "wielkich", ktore uznaja sie za profesjonalne. Ja z checia wywalil bym mojego 4-core peceta w kat i zaczal uzywac normalnego systemu, a nie jakigos pseudo Win7 Ultimate :D Przyjemniej sie mi obluguje mojego AOS 3.9 niz windowsy :)
[#8] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@grxmrx, post #1

Już myślałem, że tylko ja jestem z lekka zniesmaczony widząc phpbb.
[#9] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #6

Zgodzę się ze wszystkim poza jednym. Hyperion amatorskie nie jest. Uważam, że ich wiedza na temat AmigaOS jest gruntowna. Naprawdę wiele wielkich firm/korporacji zajmujących się jakimś tematem znacznie słabiej się na tym zna niż Friedenowie na AmigaOS. Znam od środka kilka softwareowych produktów pewniej korporacji (kilkanaście tysięcy pracowników). To dopiero jest amatorszczyzna. :) Na pewno AmigaOS4 i MorphOS są dużo lepiej napisane, a autorzy są dużo bardziej kompetentni niż pracownicy tej dużej niby profesjonalnej firmy.
[#10] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #6

Zatem skoro czytałeś te pisma to na pewno użytkowałeś jakiś program na Amigę i znasz trochę Amigę od kuchni tj. Workbench oraz AmigaDOS i oprogramowanie.

Ja Magazyn Amiga poznawałem od 93r. (opis gry Lemmings 2: the Tribes) :) Zatem okresy czytania przez nas tych pism trochę się wyminęły :) Zresztą sam stwierdzisz, że w zależności od okresu "amigowania" zależy jak teraz odbiera się wszelkie nowinki w świecie Ami.

Przykładowo ja i Radosław 'Strim' Kujawa należymy do podobnej grupy osób, przy czym ja Amigę mam trochę dłużej ale obaj staramy się wspierać Amigę w obecnej postaci pisząc na nią programy. Do tej grupy na pewno można dodać jeszcze parę osób, które również czynnie udzielają się na forum.

Co do Hyperionu, to zgodzę się, że jest to niewielka firma (zresztą tak napisałem w poprzednim poście), ale newsy o otwarciu Forum na którym wypowiadają się pracownicy tej firmy przyjmuję z zadowoleniem.

Moja pozycja jest w pewnym sensie wyjątkowa, bo gdzieś tak od 2000 roku byłem odcięty od świata przez pewną chorobę i stanąłem na nogi dopiero ok. roku 2006. Tyle lat wyciętych z życiorysu. Dlatego też ominęło mnie wiele wydarzeń. Ale Amiga pozostała w moim sercu. Tutaj od 2004 roku pojawia się MorphOS, który zdobywa rzesze fanów. Firma Apple okazuje się wybijać wprowadzając na rynek szereg nowoczesnych urządzeń, na których zbija majątek. Firma EyeTech wprowadza na rynek komputer AmigaOne, który jednak nie utrzymuje się za długo na rynku.

Mam nadzieję, że zrozumiałeś już może moją sytuację i dlaczego ja dopiero w tak późnym okresie zaczynam interesować się wspieraniem Amigi i jej rynku. Na szczęście okazuje się, że na nic nie jest za późno. Serwisy amigowe tak w Polsce jak i na Świecie prosperują dobrze. Wychodzi Polskie Pismo Amigowe. Zmieniło się wiele, ale ja staram się teraz nadrobić zaległości i iść z duchem czasu. Na szczęście mam parę zalet które mi w tym pomagają - szybko się uczę, jestem konsekwentny, mam też parę wad które wielu osobom na forum doskwierają - jestem dość uparty, lubię się przechwalać

Słowo Amiga znaczy dla mnie wiele. Ja np. uważam, że komputer Sam440ep z zainstalowanym AmigaOS 4.1 ma ten sam look&feel co Amiga klasyczna, tyle że komputer ma znacznie większe możliwości, jednakże programiści ułatwiają sobie życie pisząc porty, a nie coś natywnego. Amiga jest dla pasjonatów skierowana, no bo nie wyobrażam sobie, by użytkownik Windowsa nie znając wcześniej AmigaOS poradził sobie przy pracy na zwykłym Workbenchu (bez wcześniejszego przeczytania instrukcji użytkowania) :D
[#11] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@Minniat, post #10

Tutaj od 2004 roku pojawia się MorphOS


Coś słabo liczysz. Pierwsza publiczna wersja MorphOSa pojawiła się w sierpniu 2000 r. Ba, był nawet opis wersji 0.4 w którymś z numerów Amiga Computer Studio.

Co do newsa: Myślę, że ten krok zamknie usta sporej części niezadowolonych użytkowników, którzy narzekają na brak wieści ze strony Hyperionu (o ile oczywiście forum będzie tętniło życiem).
[#12] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@Minniat, post #10

Szanuję to co robisz i Twoje przekonania dot. Amigi.
Nadal jednak twierdzę, że pisanie w samych superlatywach o Hyperionie, o tym jaka to super_mega firma i jak jest ogólnie miodzio_słodzio w świecie Amigi dziś to demagogia. Z prawdą niewiele ma wspólnego.
@ MDW
To, że akurat AmigaOS obecnie /było, nie było/ ma świetnych programistów, nie świadczy o zaletach Hyperionu, a raczej o tym jak zdolni są fani Amigi. Zresztą, ciekawe gdzie znajdzie się Hyperion i AmigaOS gdy bracia Friedenowie postanowią odejść :)

[#13] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@recedent, post #11

W końcu Hyperion poszedł po rozum do głowy i wzoruje się na najlepszych.

Ostatnia edycja: 18.06.11 16:59:39
[#14] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@snajper, post #13

dzizas...litosci...zaraz wyskoczy kolejny jak pajac z pudelka i zacznie przekonywac nas o miazdzacej mocy 68k, prawdziwej lini.. etc.. czy wy nie mozecie przejsc obok niusa o o4/mos i nie wtracac kolejnych p****** o emulatorze w fpga?

Ostatnia edycja: 18.06.11 16:29:49
[#15] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #12

To, że akurat AmigaOS obecnie /było, nie było/ ma świetnych programistów, nie świadczy o zaletach Hyperionu, a raczej o tym jak zdolni są fani Amigi. Zresztą, ciekawe gdzie znajdzie się Hyperion i AmigaOS gdy bracia Friedenowie postanowią odejść usmiech

Bracia Friedenowie to właśnie zdolni fani Amigi, poza tym jak możesz wypowiadać się o firmie Hyperion nie posiadając żadnego produktu tej firmy i nie mając z nią żadnej styczności nawet w formie mailowej??? (chyba, że się mylę?)
[#16] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@DRACOX, post #14

Co?... Aa, masz na myśli Natami? No tak, widzę, że już łapiesz, że "najlepsi" to znaczy "Natami Team". OK
Żeby nie było, że znowu daję się złapać w wojenkę i ciągnąć offtop...hmm... Mi się zawsze wydawało, że Quake to jest produkt id software, a nie Hyperionu...
[#17] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@vegeta, post #15

A ile firma Hyperion oferuje produktów ?
I dlaczego, nie są w stanie mnie do oferowanych przez nich /Hyperion/ przekonać ?
Nie oferują takiej jakości oprogramowania jakiej oczekuję od software'u nazywanego systemem operacyjnym. Stabilności, supportu i zapewnienia szerokiego dostępu do oprogramowanie wszelakiego typu. Te trzy punkty mi.in spełniają Apple i Microsoft.
Dlatego dla mnie to będzie zawsze system dla fanów, taki reminder starych czasów. Zabawka.
I, co jest cholernie nieprofesjonalne, brak akcji promocyjnej dla użytkowników AmigaOS 4.0 przy chęci zakupu wersji 4.1 /updateu w sumie/ to kpina po prostu, albo żerowanie na fanach.
[#18] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #17

Nudzisz tym malkontenctwem.
[#19] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #17

A ile firma Hyperion oferuje produktów ?
Różne wersje Amiga Os , Heretic2, Shogo , Sin ,Freespace,Gorky17, Quake2

I dlaczego, nie są w stanie mnie do oferowanych przez nich /Hyperion/ przekonać ?
są adresowane do wielu innych ludzi, akurat w kręgu zainteresowanych nie jesteś, gdyż jak pisałeś to wielokrotnie interesuje Cię inny target.

Nie oferują takiej jakości oprogramowania jakiej oczekuję od software'u nazywanego systemem operacyjnym. Stabilności, supportu i zapewnienia szerokiego dostępu do oprogramowanie wszelakiego typu. Te trzy punkty mi.in spełniają Apple i Microsoft.

Windows jest stabilny? Żadnej mojej Amigi nigdy nie zaatakował żaden wirus, najdłużej zainstalowany OS na dysku ma 14lat więc stabilny chyba jest, czego nie moge powiedzieć o viscie! Jeśli chodzi o support i zapewnienie szerokiego dostępu do oprogramowania to śmiem twierdzić że żartujesz porównując kilkunastu osobową firmę do molochów w której pracują tysiące ludzi, jesli tak stawiasz sprawę to nie mamy o czym dyskutować.

Dlatego dla mnie to będzie zawsze system dla fanów,
A czy ktoś twierdzi inaczej?
[#20] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@reactor, post #18

To nie malkontenctwo /co za śliczne słowo/ tylko same fakty.....
Skoro tak modne jest dowalania na każdym kroku Apple i Microsoft'owi to dlaczego nie można np, Hyperionowi, któremu de fakto należy się to o wiele bardziej!

@Vegeta

Masz rację, to fanowski system. Dlatego pisanie o Hyperion jako o suepr_hiper firmie , która wprowadza Amigę w XXI w /w drugim dziesięcioleciu tego wieku, swoją drogą, pierwsze przespali ? :)/ jest śmieszne. Zresztą, jeżeli coś jest sprzedawane za odpowiednią sumę pieniędzy, musi być porównywane do jakości konkurencji w podobnym przedziale cenowym. A tłumaczenie , że to mała firemka i gdzie jej tam do M$ czy Apple nei ejst tłumaczeniem.
Czy gdyby na taczce pisało Amiga , zapłaciłbyś za nią równowartość Mercedesa, tłumacząc , że przecież trudno od małej firmy wymagać takiej jakości jak w porównywanym molochu ? Wątpię.
[#21] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #20

@Michalmarek

Ty chyba na tym portalu jesteś głosem Bożym który sprowadza wszystkich Amigowców bujających w obłokach na ziemię:)
Hyperion nie jest ideałem ma swoje wady i wiele rzeczy mogło potoczyć się inaczej. Myślę że Minniatowi chodziło o coś innego, cieszy się i my cieszmy się jego szczęściem. On na pewno zna wady Hyperionu jednak potrafi znaleźć pozytywy . Nie znam Roberta osobiście , może kiedyś poznam, jednak widać,że zależy mu, na Amidze, ma ambicje i chce coś trwałego zostawić po sobie pomóżmy mu w tym, być może został programistą HYperionu bardzo bym tego chciał to tzw.malkontenctwo mu w tym nie pomoże . Czasem dobre słowo znaczy dużo więcej.
[#22] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #20

Gdzie Ty widzisz "dowalanie na kazdym kroku Apple i Microsoftowi"? Te wielkie korporacje nie maja nic wsponego z naszym amigowym poletkiem. To nie ta bajka.
[#23] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@reactor, post #22

@Reactor
Sorki za offa. , dlaczego nie działa od jakiegoś czasu strona i forum cd32??
[#24] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@vegeta, post #23

Domena ltd.pl sie wysypala. Traja prace z przeniesieniem forum i strony pod skrzydla PPA.
[#25] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #20

Michał chyba jednak trochę za dużo "siejesz".Jak mówił Vegeta jest,to system dla fanów,hobbystów niepotrzebne skreślić.Jakby nie było,to wąski krąg i w związku z tym mało potencjalnych klientów,a to znaczy mało kasy i myślę,że fani,to wiedzą.Zrób mi akcję reklamową w stylu Merca,BMW mając pieniądze na rupiecia,jak mówią No many,no fun.Ciesze się,że Hyperion w ogóle coś zrobił i robi nadal,bo jestem fanem Ami i przymykam oko na takie rzeczy
[#26] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@snajper, post #16

nie badz taki hej do przodu bo ci tylow zabraknie, odnosze sie do twojej wypowiedzi przed edycja... imo ten twoj koment to tania zagrywka.

Ostatnia edycja: 18.06.11 21:26:56
[#27] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment
troche to smutne, dotychczas calkiem niezly kontakt byl przez istniejace strony. niemniej, nie dziwie sie Friedenom, po tym jak wszedzie wylewaja pomyje, x1000 spoznia sie o dobry rok, a ludzie przy kazdej okazji o to pytaja, zalozenie wlasnego forum, chocby na phpbb, to logiczny krok. slinik i wyglad sa tu naprawde drugorzedne, wazne zeby support dzialal, bo rynek kurczy im sie z tygodnia na tydzien. zreszta odpicowana strona po pierwsze o niczym nie swiadczy, po drugie od razu bylyby pytania czego sie bawia w ladne stronki zamiast wziac sie za x1k wreszcze, phpbb by przeciez wystraczylo. prawda? :>
[#28] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@michalmarek77, post #20

A niby to czemu Hyperionowi "należy się dowalenie i to o wiele bardziej"?? Co ta firma uczyniła, czyżby zdzierają z naiwnych amigowców którzy zapłacą za wszystko co ta firma wyprodukuje? Masz wybór, nie musisz kupować ich produktów jeśli Ci nie odpowiadają jakością, wykonaniem itp.
[#29] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@Valwit, post #27

x1000 spoznia sie o dobry rok


A to Hyper jest producentem Amigi X1k ? Ciekawe :P
Po drugie jaki dobry rok, przeciez nie minal nawet jeden (lol8)
Tak to jest, jezeli wypowiada sie ktos kto nie ma pojecia o czym mowi :) ;) :)
[#30] Re: Forum dyskusyjne Hyperion Entertainment

@Minniat, post #28

wrzucili niekompilowalną wersję oprogramowania GPL (na którym zarabiają) na aminet
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem