Komentowana treść: Blender 2.48 Amiga Revision 3
[#1] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3
porady dla użytkowników amig klasycznych - dobre, ciekawe ile jeszcze osób z klasykami będzie mamionych tym, że na typowym klasyku z ppc mozna coś sensownego zrobić
[#2] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3

@rzookol, post #1

Mało, z tego co zostało powiedziane to już OS 4.1 classic sprzedał się w takiej ilości, która zostawiła w tyle sprzedaż na samy, pegazy i inne klony, tfu Amigi.
[#3] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3

@pampers, post #2

Kto tak powiedział ??
[#4] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3
Ja pozwolę sobie przekleić mój komentarz z "zaprzyjaźnionego" portalu, bo widownia obu portali nie całkiem się pokrywa. :)

Blender przeszedł wielką rewolucję od wersji 2.50. Mogę zrozumieć, że ktoś chce utrzymać przy życiu starą linię do której obsługi przywykł. Jednak jak już dziubać poprzednie wcielenie to chociaż w najnowszej wersji, czyli 2.49. Ja ciągle nie mogę się przesiąść na 2.50 (pomimo tego, że jest już na MorphOSa)... jakoś mi nie leży pomimo tego, że bardziej przypomina normalne programy do 3D niż wersje przed 2.50. No ale jak tylko znajdę trochę czasu to się zmuszę. :) Ja potrzebuję raptem kilka funkcji tego programu.
[#5] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3

@Sventevith, post #3

http://obligement.free.fr/articles_traduction/itweveland_en.php
[#6] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3
blender na klasyku (nalezalo by raczej powiedziec na karcie p5) nalety do kategorii "sport" podobnie jak os4 albo aros na klasyku. zreszta podobnie do poprawiania sterow permedii w 2011. mysle ze nie ma co dyskutowac sensu tego przedsiewziecia.
[#7] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3

@wawrzon, post #6

Racja. Takie męczenie na siłę Classica to jest sport. Na Amigę Classic są klasyczne programy do 3D jak stary LightWave, Imagine, stara Cinema4D. Jak ktoś ma PPC, kartę gfx to Tornado3D (legalne, bo pirata poprawnie działającego nie ma). I tego się tam używa. A jak komuś możliwości tego softu nie odpowiadają to musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy chce się bawić w poprzednie epoki czy nie, bo starego klimatu i nowych możliwości się nie da mieć w jednym kawałku. :)
[#8] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3

@pampers, post #5

No tak, zgodnie z jego logika makowek jest miliony to i mosa sprzedano w milionach :)
Ach ta demagogia brunatnych:)
[#9] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3
male zasoby pamieci, tylko co to znaczy male dla Blendera. Na klasyku najfajniej uzywac jednak klasycznych programow 3D np: Cinema4D, Real3D, Imagine czy nawet stary Lightwave.

ps. i zrodla ostatnich wersji niektorych programow na 68k sa nawet do wytargowania... :)
[#10] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3

@1989, post #9

jak wytargujesz to napisz
[#11] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3

@MDW, post #7

Jak ktoś ma PPC, kartę gfx to Tornado3D (legalne, bo pirata poprawnie działającego nie ma)

Dołożę do tego Moonzoom, Reflection oraz Imagine 5.41 czy RayStorm z GUI MUI, wszystkie dla PowerPC. Co do Tornado3D w wersji pir8 to wiem że działają wersje 2.0, 2.1 i 3.0. :)
[#12] Re: Blender 2.48 Amiga Revision 3
...mi jakoś ten Blender nie podchodzi :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem