Komentowana treść: GrafX2 2.3
[#1] Re: GrafX2 2.3
Na screenshotach wygląda bardzo sympatycznie, a fakt że fab jest porterem gwarantuje wysoką jakość portu. Z przyjemnością potestuję :)
[#2] Re: GrafX2 2.3
Tylko po co ten nietypowy interfejs? Skoro wzorowali się na DPaincie, to może by zachowali klasyczny toolbar po prawej/lewej? Teraz się trzeba będzie przestawiać - no nic, potestujemy, może PPaint pójdzie w odstawkę...
[#3] Re: GrafX2 2.3
Ale co do poziomu wykonania (funkcjonalność, przyjazność dla użytkownika) to jeszcze daleko temu programowi do DPainta czy Brillance.
Przykład:
To kolejny tego typu program, którego ostatnio używałem i który nie ma zapętlonego przełącznika dla palety. To znaczy gdy chcę użyć koloru 255 muszę 24 razy kliknąć na strzałce w prawo (oczywiście muszę klikać, bo kliknięcie i przytrzymanie, żeby przewinąć nie działa), żeby przewinąć paletę do końca, następnie, żeby wrócić do koloru np. 1 znowu muszę kliknąć 24 razy - tym razem na strzałce w lewo, żeby przewinąć paletę do początku.
Normalnie ręce opadają z szelestem...
Tak trudno zapętlić to, żeby po dojściu do końca palety kliknięcie na strzałce w prawo powodowało wyświetlenie jej od początku, albo dodanie gdzieś jakiegoś paska przewijania i/lub obsługi kółka myszki do przewijania palety... O takich herezjach, jak pokazanie całej palety (bez klikania w PAL) jednocześnie na ekranie nie wspomnę, bo zwiększenie rozmiaru okna nie sprawia, że widzimy większy zakres/wycinek palety, o nie - po zwiększeniu rozmiaru okna nasze kolorowe prostokąciki stają się proporcjonalnie szersze - tak, że zawsze widzimy ten sam wycinek palety... Tak się zastanawiam, czy programiści używają tych programów...
Pozostałe funkcje programu są równie "zaawansowane", ale starczy chyba już tego pastwienia się nad GraphX2.
[#4] Re: GrafX2 2.3

@recedent, post #2

Tego typu interface miał Brillance.
[#5] Re: GrafX2 2.3

@APC74, post #3

Hmm... Nie wiem o co chodzi. Ja kolory w palecie zawsze przewijałem klawiszami "[" i "]" i działa to bez problemu - wciskanie, przytrzymywanie, a nawet "zapętlony przełącznik". U Ciebie nie działa?
[#6] Re: GrafX2 2.3
:D OK
[#7] Re: GrafX2 2.3

@recedent, post #5

"[" i "]" działają, ale to skok tylko o jeden numer w palecie - przewijanie palety w ten sposób to ponad moje nerwy jest. W takim DPaincie żeby dotrzeć do jakiegoś koloru wystarczą max 2 kliknięcia myszką (bo przełączanie jest zapętlone).
[#8] Re: GrafX2 2.3
To nie pogram GraphX2 tylko GrafX2
[#9] Re: GrafX2 2.3

@APC74, post #3

"Ale co do poziomu wykonania (funkcjonalność, przyjazność dla użytkownika) to jeszcze daleko temu programowi do DPainta czy Brillance."
To prawda. Program puki co jest prosty, taki bardziej rozbudowany edytor ikon. Czy dorówna kiedyś Deluxe Paintowi? Moim zdaniem wątpię...
[#10] Re: GrafX2 2.3

@parallax, post #9

O, parallax wrócił!

Uruchamiałeś ten program na swojej SAM, czy wnioskujesz o funkcjonalności ze screenshotów?

Ja na razie testowałem krótko, ale już mogę powiedzieć, że GrafX posiada przynajmniej dwie rzeczy, których trudno szukać w DPaincie - warstwy i obsługę wczytywania/zapisywania wielu formatów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem