Komentowana treść: Error "uwolnił" źródła FryingPan
[#1] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan
Super. To jest naprawdę bardzo potrzebny soft.
[#2] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan
Wow, gratuluję Tomek, właśnie poszerzyłeś zasoby otwartego oprogramowania dla Amigi. Nie ukrywam jednak, że mnie ta wiadomość zaskoczyła.
[#3] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan
Dlaczego mam wrażenie, że uwalnianie kodów źródłowych to w amigowym świecie oznacza w 90% śmierć/ostatnią wersję programu? Czy tak jest również w tym przypadku?

Źródła można pobrać za pomocą systemu kontroli wersji Mercurial, którego portu chyba nie ma na żadną z amigowych platform (a szkoda).
[#4] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan

@grxmrx, post #3

Też mam takie skojarzenia przy każdym otwieraniu źródeł w amigowym świecie. Chociaż na pewno lepiej jak autor kończąc rozwój programu wypuszcza źródła niż jak ich nie wypuszcza. Tutaj należą się Errorowi duże brawa. Mam też nadzieję, że gdyby ktoś nowy się zabrał za rozwój FryingPana to będzie mógł liczyć w fazie wstępnej na jakieś wsparcie merytoryczne ze strony autora.
[#5] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan

@grxmrx, post #3

Trzeba sobie postawić pytanie kiedy zdeaktualizuje się ten program. Za 10 lat? Ponieważ chyba nie będzie zbyt szybko jakichś nowych standardów w dziedzinie DVD.
Podobnie jest z MakeCD który już do końca życia Amig będzie dobrze spisywał się w CD/CDRW.
Jeżeli autor nie zamierza kontunować programu i nie ma pomysłu jakie fajerwerki nie związane z DVD do niego dodać, to dobrze że wypuścił kody źródłowe.
I wtedy może znajdzie się jakiś pozytywny szaleniec który rozbuduje FryingPana podobnie jak Nero.
Chociaż ja nowego Nero nie używam, bo to za duży kombajn.
[#6] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan

@Andrzej Drozd, post #5

Dokładnie!!
Rozbudowywanie tego rodzaju oprogramowania w nieskończoność nie ma sensu.
[#7] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan
Czy to oznacza darmowy soft na Amigę? Będę mógł zainstalować i używać tego programu na Ami bez rejestracji? Skąd go ściągnąć?
[#8] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan

@grxmrx, post #3

niekoniecznie. mam rozgrzebana wersje 2.0, jest na osobnym branczu.
nie wiem kiedy bede mial czas ja dokonczyc, potrzeba jej troche 'opieki'.. w kazdym razie nawet mnie by urzadzalo dokonczenie tej wersji (chocby dlatego, ze palenie blu-ray'ow albo wreszcie poprawnie formatowane plyty -rw na linuksie po prostu nie istnieja)

wybor mercuriala byl dla mnie jedynym rozsadnym: brak klopotow ze zgodnosciami wersji svn i brak zbednych turboficzerow git'a. poza tym te zrodla i tak najlepiej kompilowac pod linuksem :)
[#9] Re: Error "uwolnił" źródła FryingPan

@Error, post #8

Z tego co zauważyłem na OS4Depot na szczęście już jest Mercurial na AmigaOS 4.1, co prawda szybki port, ale jest:

http://www.os4depot.net/?function=showfile&file=driver/utility/mercurial.lha
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem