Komentowana treść: NTFS z możliwością zapisu
[#1] Re: NTFS z możliwością zapisu
Ktoś już testował może ? :)
[#2] Re: NTFS z możliwością zapisu

@Drako^lM, post #1

Bede jutro testowal :)
[#3] Re: NTFS z możliwością zapisu
Dajcie znać czy kompresję i prawa dostępu również poprawnie obsługuje.
[#4] Re: NTFS z możliwością zapisu
NO.
[#5] Re: NTFS z możliwością zapisu
A dla klasyka jest już może możliwość zapisu w NTFS? Bardzo by mi sie to przydało.
[#6] Re: NTFS z możliwością zapisu
Z tego co zauważyłem obsługa NTFS jest realizowana przez Filesysbox tego samego autora. Jest to reimplementacja FUSE. Czyli jest szansa, że dla MorphOS-a pojawi się np. FTPFS, SSHFS lub CurlFtpFS a w przyszłości obsługa ftp przez wpisanie adresu w listerze Ambienta?
[#7] Re: NTFS z możliwością zapisu
Ciekawe jak będzie się sprawował. Trzeba będzie jakiegoś pendriva sformatować na ntfs i po testować. Jak już ktoś testował to wnioski mile widziane.
[#8] Re: NTFS z możliwością zapisu

@grxmrx, post #6

do ftp stefkos zrobil bibliotekę więc lepiej imho implementować uri z ftp bezpośrednio z biblioteki
[#9] Re: NTFS z możliwością zapisu

@ZED^lM, post #7

PenDrive lepiej nie ruszaj (nie formatuj na NTFS) zostaw FAT32... ten NTFS bardziej jest dla przenosnych twardych dyskow i na nich trzeba potestowac nowinke, a najbardziej to zapis... czy nie bedzie bledow albo znikajacych "sasiednich" plikow.
[#10] Re: NTFS z możliwością zapisu
fajnie że sterownik ma otwarte źródła. Może ktoś się pokusi o port dla Arosa
[#11] Re: NTFS z możliwością zapisu

@Drako^lM, post #1

Zainstalowałem go dzisiaj. Wygląda na to, że działa poprawnie - mogłem wreszcie pliki kasować, da się też zapisywać. Wreszcie podaje prawidłowo zajętość wolumenu.
Po krótkim czasie użytkowania nie znalazłem błędów.
[#12] Re: NTFS z możliwością zapisu

@wali7, post #11

Jak z prędkością? Może pokusisz się o jakiś mały test?
[#13] Re: NTFS z możliwością zapisu

@widelec, post #12

A ty sam nie mozesz, czy jestes jakis skrinfajter??
[#14] Re: NTFS z możliwością zapisu

@AmiChris, post #13

Ooooo odezwał się :P
[#15] Re: NTFS z możliwością zapisu

@widelec, post #12

Ale co właściwie mierzyć? Prędkość transferu? Jaki program działający pod MOSem potrafi ładnie zmierzyć wydajność systemu plików?
[#16] Re: NTFS z możliwością zapisu

@wali7, post #15

Miałem na myśli zmierzenie czasu potrzebnego np. na skopiowanie plików, usunięcie itp. Jak testowałem IceFS to kopiowałem z partycji na partycję i z RAM: na partycję. Do tego testy oczywiście na jednym dużym pliku (jakiś film) i dużej ilości małych plików (jeśli dobrze pamiętam to źródła kernela Linuxa). Jeśli zrobić te same pomiary dla partycji w np. SFS to można uzyskać chociaż poglądowy wizerunek prędkości FSa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem