Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
[#1] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
Jejku myślałem,że na takim sprzęcie ruszy,to w pięć sekund.Na mojej A1200 chyba jest szybciej. ;)
[#2] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
Nie myślałem, że to kiedyś napiszę: XP jest szybszy na pIII500MHz!!!
[#3] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@11MASTEr, post #2

Strach pomyśleć,jak wygląda,to na A4000 z dobrym dyskiem SCSI.
[#4] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@Grisza, post #1

Cały start wygląda jakby PC pod kontrola Linuxa emulował jakiś dziwny egzotyczny system,,,, jakim jest AOS 4.1

Wolno ,, wolno i nie zachęca do kupna X1000 w duecie z AOS 4.2

Czekam na NATAMI.... OK
[#5] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@Wojox, post #4

Nie ma co sie dziwic, np. q3 na tym chodzi kilka fps-ow.
[#6] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
Zainteresowani i tak kupią, niezainteresowanych tego typu filmy utwierdzą w przekonaniu a niezdecydowanych nie ma.
[#7] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
Coś długo, na SAM440ep Flex jest szybciej wedle tego co w necie widzę.
[#8] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
Filmik tak dobry jak wszystkie zajawki o X1000 do tej pory. Zawodowo kręcony z ręki bez użycia statywu, przy udziale kamery wbudowanej w zegarek Wostok
Najbardziej podobał mi się ten tuptający chyba ze zniecierpliwienia koleś, odbijający się w ramce monitora Samsung (prawy dolny róg).

Co do "bootime'u" - odniosłem wrażenie, że system dźwigał się chyba z jakiejś karty pamięci, może stąd ta ślamazarność. Nie ma co narzekać, jak X1000 trafi do sprzedaży to dyski SSD będą już w powszechnym użyciu
[#9] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@przemysław, post #8

Co do "bootime'u" - odniosłem wrażenie, że system dźwigał się chyba z jakiejś karty pamięci, może stąd ta ślamazarność.

... po dokładnym przyjrzeniu się ekranowi bootowania widnieje coś takiego: "IDE unit 1: Disk, "Maxtor 32049H2", Capacity:19GB"
więc... to nie karta pamięci ;)... a może to jednak nie czas bootowania tylko instalacji
[#10] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
Mnie osobiście dziwne wydaje się to, że po aktualizacji firmware, mimo że pojawia się ekran z logo X1000 (i - z tego co widzę - odlicza kilka sekund przed startem systemu), to w chwilę później znów widzimy "defaultowy" czarny ekran (który znowu odlicza, ale krócej), po czym dopiero startuje system (czerwony pasek u dołu). Po co tak komplikować start?
[#11] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@recedent, post #10

Weźmy pod uwagę, że to jest na pewno jakaś wersja testowa, z włączonym debugiem, zapewne jakimś brakiem optymalizacji i tak dalej, które raczej znikną w wersji finalnej. Niemniej jednak jest to coś, co tak naprawdę nie powinno ujrzeć światła dziennego. Po co A-EON (Trevor Dickinson się pod tym podpisał) dopuszcza publikację takich filmów, które później rodzą tylko niesmak?
[#12] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@mailman, post #11

W tym przypadku w ogóle nie powinno,to mieć miejsca.Jakby nie było,to bardzo poważny projekt i nie powinno się go tak traktować.Dodatkowo film kręcony jakąś komórką i z łapy,no szkoda.
[#13] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
Amatorka pod każdym względem.
[#14] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
Autorowi filmu chodziło chyba o pokazanie, że sprawa AOX1000 i AOS 4.1.(3) jest rozwojowa.
W mojej ocenie sposób w jaki to uczynił (zakładam, że miał jak najlepsze intencje) mógł brutalnie odrzeć z marzeń wielu niezdecydowanych, czekających (wierzących) w odrodzenie się legendy.

Byłoby chyba lepiej gdyby AEON, Hyperion zadbali na przyszłość, żeby nikt nie robił amatorki (tudzież pdeudo PR) na własną rękę, jeśli zależy im na zwiekszeniu liczby potencjalnych klientów.

Zatwardziałych fanów ten film zapewne utwierdził w przekonaniu, że już za chwilę, dostaną do rąk to, na co czekali wiele lat i staną się tym samym "częścią" kolejnego rozdziału "życia po życiu" wielkiej legendy.



Ostatnia edycja: 28.08.11 21:20:37
[#15] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@Grisza, post #1

Ludzie, wrzućcie na luz i bądźcie choć odrobinę poważni!
Widać, że to beta-testy, system działa z włączonym debugiem więc czego się spodziewacie?

Niestety samo pojawienie się takiego filmu to też jakaś pomyłka. Całkowity brak profesjonalizmu co poniektórych ludzi związanych z projektem X1000.


[#16] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@Elder_ppa, post #15

a czego sie nalezalo spodziewac? projekt jest krytykowany, wiec staraja sie ratowac sytuacje a to zdjeciem plyty a to filmem jak sie bootuje. wprawdzie film jako taki niczego nie dowodzi, czego od roku podobno nie bylo wiadomo, ale to sygnal ze walka sie jeszcze toczy. nalezy gratulowac samozaparcia, niestety przede wszystkim w topieniu kasy. mysle, ze betatesterzy dostana swoja naleznosc tak okolo amiwest i tez nic specjalnego z tego nie wyniknie, jak nie wyniklo z os4.1-classic. podobna zreszta przyszlosc rokuje (jako tester) arosowi 68k i zreszta projektom typu natami. niestety, za dlugo to wszystko trwa, prosze panstwa.
[#17] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@wawrzon, post #16

A gdzie się komu śpieszy? Który projekt ma na celu zawładnięcie nad światem? ;)
[#18] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@Ender, post #14

pseudo PR robi ludzie związani z MOS, wszystko co jest OS4 jest beee...
[#19] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@recedent, post #10

Może aktualizacja firmware jest robiona tylko przy pierwszym starcie? Nie wiem, ale jak widać na filmiku w czasie 01:17, ekran z logo X1000 nie znika od razu, tylko jest powoli kasowany od góry w dół. Jeśli tyle czasu zajmuje wyczyszczenie zawartości ekranu... gdzieś to widziałem, chyba przy odpalaniu linuxa w trybie Vesa cy cuś.
[#20] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@radzik, post #18

Nie zrozumiałeś mnie i z góry dopatrujesz się ataku na AOS 4.x, bo używam innego systemu. Pomyśl, czy ten film dla Ciebie jest przykladem profesjonalnego PR? Ja nie napisałem czarnego PR, a tak odebrałeś to co napisałem. Pseudo, czyli nieadekwatnego do skali przedsięwzięcia. Jeżeli taki sposób powiadamiania o postępach prac AEON i Hyperion trafia do potencjalnego nabywcy, to chyba mamy różne wyobrażenia na ten temat. Widziałeś, żeby jakikolwiek producent konsol pokazywał film z prac nad sprzętem nakręcony w taki sposób i ukazujący, że coś tam jest w fazie nie zawsze udanych testów? Radzik chłopie co z Tobą?

PS. Testy mają to do siebie, że nie muszą byc udane, ale przy mikrorynku takie pokazy mogą budzić mieszane uczucia. Z jednej strony odwołanie do wielkiej legendy i nazwy (kojarzenie z wielkimi poprzednimi właścicielami, aż do Escomu), a z drugiej pokazywanie postępu z prac nad projektem w sposób jak gdyby był to robiony za swoje zaskórniaki po godzinach w domu.

[#21] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@radzik, post #18

Dodaj jeszcze, że kto tego nie rozumie ten "ułom" jest i basta
Tylko dlaczego np. aukcja internetowa dotycząca używanych, dziecięcych śpioszków przygotowana przez młodą matkę lepiej wizualnie wygląda niż materiały związane z X1000? Co za życie, dylematy, wątpliwości... ech... ROTFL!
[#22] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@przemysław, post #21

to rzeczywiscie jest zastanawiajace. z jednej strony wyglada to na powazne przedsiewziecie. jakas niby solidna firma, powazna podobno kasa, plyta glowna nie polutowana recznie w piwnicy jak natami a z drugiej strony wrazenie jest ciagle jakies garazowe.
[#23] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@wawrzon, post #22

wiesz ludzie od sprzetu czy oprogramowania rzadko kiedy sa dobrzy w pr :)

a przy tak malym przedsiewzieciu pradopodobnie nie stac na czlowieków od PR'u :)
[#24] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@DRACOX, post #23

Sam fakt że w tym środowisku w ogóle jest potrzebny jakikolwiek PR woła o pomstę do nieba. Wydawało by się że amigowcy to taka świadoma grupa hobbystów, ale jak widać - niekoniecznie.
[#25] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@tszczurek, post #24

# 23 # 24
A czy to znaczy, że ten projekt jest kierowany wyłącznie do byłych użytkowników Amigi? Wiele osób pisało, że mają nadzieję, że dzięki temu projektowi uda się zwiększyć grupę userów.
[#26] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@przemysław, post #21

Jakby nic nie pokazali to by było, że ściema, nic nie ma itd. Jak pokazali wersje beta czy inna alfa to jeszcze gorzej bo działa. I jak tu dogodzić?
[#27] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@radzik, post #26

Jeżeli coś robisz, rób to dobrze bądź wcale.
Wiele komentarzy, tutaj pokazuje , że cokolwiek związane z Amigą, nieistotnie jak kiepskie by to nie było, zyskuje rangę "daru niebios".
Takie podejście do sprawy jest niepoważne. Wręcz ślepo głupie.
[#28] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film
I tak dr Mufa wszystkich Was (znaczy tych co nie są zachwyceni filmem) zdiagnozował jako ułomów więc po co ta dyskusja. Brawo dla kolegów z exec.pl

Ostatnia edycja: 29.08.11 21:27:35
[#29] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@pampers, post #28

Nie wiem czemu, ale jak przeczytałem Twój komentarz to dr Mufa skojarzył mi się z tytułem filmu o agencie 007.
[#30] Re: AmigaOS 4.1 Update 3 uruchomiony na AmigaOne X1000 - film

@michalmarek77, post #27

Świat nie jest czarno-biały :( Ma jeszcze mnóstwo odcieni szarości ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem