Komentowana treść: DvPlayer 0.76
[#31] Re: DvPlayer 0.76

@tomaszek1983, post #27

Niezmiernie mnie ciekawi jak "oni" czyli programiści piszący na Amigę wmówili Wam, że za produkt i to na dodatek niedorobiony trzeba płacić? Jak oni to zrobili?
Argumentacja jest prosta i nie wymaga wmawiania. Za podstawowy kawałek softu używany codziennie warto zapłacić. Podstawowy soft dla mnie to przeglądarka grafiki/internetu, player muzyki/filmów, edytor tekstu, klient poczty itd. Ktoś się schylił po te pieniądze. Nikt nikomu nie zabrania napisać program lepszy, sprzedać taniej i też zarobić
No i jak sam zauważyłeś jest to komputer hobbystyczny. A hobby kosztuje, ale można sobie przecież zawsze znaleźć tańsze (np. zbieranie kamieni).
[#32] Re: DvPlayer 0.76
Po raz kolejny można odnieść wrażenie że na tym portalu co poniektórych najbardziej bolą te rzeczy, których ani nie zamierzają używać, ani tym bardziej kupować...
Lata mijają, a te same osoby nie są w stanie zajarzyć jednej, prostej kwestii: wasz kaganek oświaty nie działa, ludzie w takich sytuacjach głosują portfelem, kierując się własnym widzimisię, i nikomu nic do tego...
[#33] Re: DvPlayer 0.76

@tszczurek, post #32

Sorry, ale sytuacja w której zwykły playerek sprzedaje się za konkretne pieniądze, świadczy o braku wyboru, mega kiepskim dostępnym sofcie, wsród użytkowników AmigaOS4.x niż czymkolwiek innym.......
No to może teraz Mozillę na AOS4 za jakieś 10000000E, kwota proporcjonalna do skomplikowania softu.... :)
Można być hobbystą, ale aż tak zaślepionym ? Czy na Aros'a, MorphOS'a, MacOs'a etc, ktoś sprzedaje takie programy ???????????
[#34] Re: DvPlayer 0.76

@michalmarek77, post #33

No to może teraz Mozillę na AOS4 za jakieś 10000000E

Zebrano już 5318.77 EUR za wykonanie i udostępnienie za darmo ;)
[#35] Re: DvPlayer 0.76

@adam_mierzwa, post #31

Za podstawowy kawałek softu używany codziennie warto zapłacić. Podstawowy soft dla mnie to przeglądarka grafiki/internetu, player muzyki/filmów, edytor tekstu, klient poczty itd.

Ty żartujesz prawda? Mam płacić za FireFox'a? Za znakomity jak już wspomniałem VLC ? To nie chodzi o platformę, a sposób myślenia. Na peceta nikt by nie zapłacił za takie programy, bo użytkownicy peceta nie są przekonani do płacenia za cokolwiek I to jest chore. Ale również chore jest płacenie za niedorobione programy.
Tak z ciekawości: chciałbym zobaczyć tytułowy program w działaniu, jak się sprawuje, jakiś może filmik na YT? Może jakiś teścik? Jakieś porównanie do VLC, który jest darmowy lub innego odtwarzacza Chciałbym zobaczyć czy warto płacić za ten program. Ot, tak po ludzku, nie hobbistycznie
[#36] Re: DvPlayer 0.76

@tomaszek1983, post #35

Jest wersja Demo, niezarejestrowana działa 7 minut.
[#37] Re: DvPlayer 0.76

@tomaszek1983, post #35

Ale również chore jest płacenie za niedorobione programy.

A słyszałeś o czymś takim jak motywacja dla programisty? Koleś mógłby zapewne ten czas poświęcić na zarabianie normalnych (w domyśle znacznie większych) pieniędzy, niż na tworzenie natywnej, w pełni dostosowanej do amigowego systemu aplikacji, ale jednak woli zrobić coś dla Amigi i Amigowców. Dlaczego tego nie docenić? Chociażby dobrym słowem, bo kupienie tej cząstki pracy jaką włożył w ten soft jak widać tutaj stanowczo co poniektórych przerasta.
Takie to trudne? I ktoś mi tu mówi że jestem zaślepiony, a sam nie rozumie takich prostych rzeczy...
[#38] Re: DvPlayer 0.76

@tomaszek1983, post #35

Możesz nie płacić za nic i siedzieć na grzybie.
Aż z ciekawości zainstaluję ten VLC (nie widzieliśmy się parę lat, używam innego programu).
Wracając do tematu. Oceń liczbę użytkowników (tych prawdziwych, którzy mają na czym zainstalować amigowy software). Pomyśl jak niewielki odsetek z nich umie programować. W świecie PC konkurencja komercyjnych programów i oddolne parcie shareware'owych utilków doprowadziły do sytuacji, że mamy coraz tańsze świetne aplikacje komercyjne i morze pchełek freeware. Na amigowym poletku to nie nastąpi nigdy - z braku odniesienia. Gdzie te firmy, gdzie miliony userów? Roszczeniowa postawa nie spowoduje że pojawi się darmowy, świetny soft.
[#39] Re: DvPlayer 0.76

@adam_mierzwa, post #38

A tak z innej beczki, gdyby autor chciał więcej sprzedać, to mógłby zrobić wersję DVPlayer na MOSa i AROSa :)
[#40] Re: DvPlayer 0.76

@kjb, post #39

nie wiem jak nowa wersja ale stara dzialala pod os4emu pod mosem
[#41] Re: DvPlayer 0.76

@tszczurek, post #37

A słyszałeś o czymś takim jak motywacja dla programisty? Koleś mógłby zapewne ten czas poświęcić na zarabianie normalnych (w domyśle znacznie większych) pieniędzy, niż na tworzenie natywnej, w pełni dostosowanej do amigowego systemu aplikacji


Zapewne słyszał, może też słyszał o Fabie który po 30 minutach błagania dał sobie postawić piwo przez paypal ale to tylko przez moje marudzenie bo grosza nie weźmie od nikogo za swoją pracę nad programami.
[#42] Re: DvPlayer 0.76

@pampers, post #41

No i co w związku z tym? Jeden piwa nie weźmie, drugi chciałby mieć jakąś zapłatę. i niby dlaczego wszyscy mają tak samo postępować jak ten, co piwa nie weźmie? Na amiplatformach nie ma tylu programistów by tworzyć takie rozgraniczenia, czy wartościowania; każdy jest cenny.
[#43] Re: DvPlayer 0.76

@pampers, post #41

Uważasz, że judymowanie jest super ?
[#44] Re: DvPlayer 0.76

@adam_mierzwa, post #38

W świecie PC konkurencja komercyjnych programów i oddolne parcie shareware'owych utilków doprowadziły do sytuacji, że mamy coraz tańsze świetne aplikacje komercyjne i morze pchełek freeware.

Masz rację i w związku z tym, że masz rację to tym bardziej nie rozumiem: na hobbystycznym komputerze za prawie wszystko trzeba płacić, a na komercyjnym grzybie jest cała masa freeware i ten freeware jest nierzadko lepszy niż komercyjne oprogramowanie. To na jednym można, na innym nie. Przecież programiści robiący soft na grzyba też spokojnie mogliby na tym zarabiać i nawet mieliby większą motywację bo klientów więcej. Sam już nie rozumiem
[#45] Re: DvPlayer 0.76

@RAL, post #43

To nie jest judymowanie, to wyższy poziom judymowania, czyli fabowanie ;)
Fab jest niestety tylko jeden, ale wart stu innych :)

Ostatnia edycja: 30.08.11 11:33:03
[#46] Re: DvPlayer 0.76

@tomaszek1983, post #44

Nie rozumiesz tego, że silna konkurencja skutkuje niższymi cenami czy może czegoś innego?
[#47] Re: DvPlayer 0.76

@stOOsh, post #46

Oczywiście, że rozumiem ten fundament ekonomii. Ale hobby a ekonomia nie ma ze sobą nic wspólnego. To nie jest hobby - to jest biznes. Rozumiałbym, że programiści robią coś z miłości do Amigi, żeby podtrzymać ją na rynku i zachować cały ten Amigowy "feeling" A tak to jest zwykły biznes, a nie hobby.Biznes to wolny rynek, a na wolnym rynku zwycięża produkt tańszy. Programiści piszący na Amigę nie robią tego dla hobby tylko dla kasy.
[#48] Re: DvPlayer 0.76

@tomaszek1983, post #47

Na wolnym rynku zwycięża produkt lepszy - nie tylko tańszy ;)
[#49] Re: DvPlayer 0.76

@RAL, post #48

Sorry, ale na Amidze coś takiego jak wolny rynek nie istnieje.
Zamiast przez hobbystów dla hobbystów, jak to się dzieje na innych, komercyjnie martwych, platformach - na AmigaOS 4.x wygląda to raczej na żerowanie na fanatykach komputera.
Kto grał w Monkey Island pamięta " Where's only one candidate, there's only one choice" :)
[#50] Re: DvPlayer 0.76

@michalmarek77, post #49

Zawsze można nie kupić ;) - to już jest jakiś wybór. Jest jeden program - jest najlepszy, bo jedyny. :D
[#51] Re: DvPlayer 0.76

@kjb, post #13

Byłem w błędzie z którego Kaczuś mnie wyprowadził (dzięki!).
Mplayer pod MOSem mam opcję zmiany napisów jak i ścieżki audio (z pull down menu). Obsługuje też menu DVD.

Więcej nie potrzeba :)
[#52] Re: DvPlayer 0.76

@michalmarek77, post #2

Taki program za takie pieniądze ?
Rownowartosc 1/5 wartosci systemu za taka pchełkę ???????
To nie hobby, to zdzierstwo.


Z tego co się orientuję to osoba która zapłaci za program wszystkie następne wersje tego programu otrzyma za darmo. Więc jeśli za trzy , pięć czy dziesięć lat wyjdzie nowa wersja która będzie obsługiwać nowe standarty to dostanie ją za friko. Kto będzie wtedy pamiętał o tych 29 euro?
[#53] Re: DvPlayer 0.76

@RAL, post #48

Ale rynku amigowego ta zasada nie dotyczy. Tu zwycięża produkt który istnieje, a nie taki co pojawi się za chwilę, już na pewno zaraz będzie, trwają ostatnie prace
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem