Komentowana treść: AmigaOS 4.1 Update 3
[#31] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@cactoos, post #28

Sprawdź jeszcze na WB. Może palnę jakąś gafę, ale może żaden z tych programów nie wykorzystuje nowych możliwości DOS-a?
[#32] Re: AmigaOS 4.1 Update 3
Soft Reboot:
AmigaOS4.1 (Update 2): 25s
AmigaOS4.1 (Update 3): 29s


Pendrive: 2GB Cruzer Micro (SanDisk Corp.)
Kopiowanie pliku 1024MB (DOpus4):

37m22s (HD->PEN), ------ (PEN->HD) (AmigaOS4.1 Update 2)
  7m30s (HD->PEN), 2m54s (PEN->HD) (AmigaOS4.1 Update 3)
13m44s (HD->PEN), 1m12s (PEN->HD) (Windows XP Sp2)
[#33] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Leon, post #32

13m44s (HD->PEN), 1m12s (PEN->HD) (Windows XP Sp2)


A co tam, dam Ci szansę i uznam to za literówkę
[#34] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@przemysław, post #33

:)
[#35] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Leon, post #32

To nie była literówka.
[#36] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Leon, post #35

No to jeszcze śmieszniej...
[#37] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Deftronic/..., post #36

Śmiesznie jest dlatego, że Leon najprawdopodobniej w tym pececie ma USB 1.1 i dlatego zapis tak długo trwa. Na moim stacjonarnym kompie wczoraj uzyskałem zbliżone wyniki i mam tam USB 1.1. Ten rezultat nie powinien być porównywany.
[#38] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@mailman, post #37

Domyślałem się, ale sądziłem że Leon sam się poprawi. :)
[#39] Re: AmigaOS 4.1 Update 3
Bez jaj OS 4.1 z obsługą USB2 ma gorszą wydajność niż XP z USB 1.1 ????
[#40] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@mailman, post #37

Ten P4 2.8Ghz ma USB 2.0. Przecież plik 1024Mb kopiuje z pendrive na HD w 1m12s spowrotem kopiuje 13m44s.
Po prostu zapis na pendrive jest wolny.
[#41] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Leon, post #40

Aaa... To zmienia postać rzeczy.
[#42] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Leon, post #40

No i właśnie u mnie tak jest na USB 1.1. Zapis na pendrive jest wolny. Z pendrive na dysk idzie szybko. A może pendrive masz "zjechany"?
[#43] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Leon, post #40

Dla porównania u mnie na Scientific Linux 6.1 (na bazie RHEL'a) pliczek z filmem 700 MB kopiuje się na starego pendrive'a Samsunga (rocznik 2006, pojemność 2 GB) w czasie 3m38s. Nietrudno obliczyć, że plik 1024 MB zmieściłby się w czasie ok. +/- 5m30s.

Jako, że już nie użytkuję WinXP ani innego Windowsa to nie podam Ci czasów z tych systemów. Dodam jednak, że z tego co pamiętam to są one porównywalne na tyle, że różnice między systemami Windows/Linux nie drażnią.

Wygląda na to, że wetknąłeś pena z frontu budy, a tam faktycznie może być USB 1.1 co pasowałoby do tego co napisał mailman.

Co do zapisu pod AmigaOS4.1 Update 3: na penie jest względnie przyzwoity, oczywiście zakładając dużą "badziewność" Twojego pendrive'a. To co zaś wręcz kłuje w oczy to zapis na twardym dysku, cienko niczym d...pa węża.
[#44] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Leon, post #40

Spróbuj potestować na dysku USB - operacje dużo szybsze niż przy pendrajwach.
[#45] Re: AmigaOS 4.1 Update 3
A jak tam się MUI sprawuje? Niektórzy wieszczyli jego upadek.
[#46] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@Ender, post #45

Tragicznie chyba nie jest, bo kas1e na amigaworld.net zapowiedzial, ze na dniach bedzie "muiowb" ( jutro, pojutrze... ) OK
[#47] Re: AmigaOS 4.1 Update 3

@cactoos, post #46

No to pogratulować. Wychodzi na to, że jednak są "rzeczy", które przydają się mimo że dla niektórych może są nieprawomyśle. ;)

Ostatnia edycja: 31.08.11 21:27:45
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem