Komentowana treść: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1
[#1] Re: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1
Dlaczego takiego narzędzia, podobnie jak AmiUpdate nie włącza się do systemu operacyjnego? Autor nie chce wiązać się z Hyperionem umowami (a co za tym idzie prawdopodobnie również ograniczać się do cyklu wydawniczego aktualizacji systemu)? AmigaOS 4.x słynie przecież z tego, że ma całą armię betatesterów, więc nie trzeba by było robić łaty na system i miałby kto potencjalnie testować.
[#2] Re: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1
Amigowe systemy wystarczy, że sobie człowiek skopiuje i już ma "punkt przywracania". Nie waży to dużo, jest bezproblemowe. Nie wiem czy potrzebne są takie narzędzie. Ja tam mam zawsze kopię systemu i każdej z partycji. Robię to przy pomocy jednej opcji w menu Ambienta.
[#3] Re: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1

@MDW, post #2

Masz kopię całości, a prezentowane rozwiązanie oferuje przywracanie cząstkowe po każdej aktualizacji komponentów dodanych do systemu. W Twoim przypadku masz jeden punkt przywracania, który dotyczy wersji z dnia, w którym robiłeś backup. Musiałbyś robić kopię zapasową za każdym razem gdy dodasz coś nowego do systemu. Inna sprawa, że AmiSystemRestore zawiera łatę na systemowe funkcje co samo w sobie jest moim zdaniem rozwiązaniem kiepskim ze względu na stabilność, a raczej możliwy jej brak.
[#4] Re: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1

@grxmrx, post #3

To prawda, coś takiego co robię to kopia całości. Tylko w amisystemach i tak doskonale wiem co aktualizuję, jaką bibliotekę zmieniam, jakieś przypisanie w user-startup. To wszystko jest logiczne, sensowne, oczywiste. Trudno byłoby coś takiego zrobić pod Windows. :) Jakoś tak dziwnie bym się czuł jakby takie narzędzie zarządzało mi plikami systemowymi. Ja mam nawet ograniczone zaufanie do instalerów. :D To dopiero jest amigowe zboczenie. :) No ale co zrobić - za tę prostotę lubię AmigaOS/MorphOS. Wcale nie uważam, że systemu musi być zabałaganiony i zakręcony jak Windows żeby był na poziomie. Myślę, że nawet Windows mógłby mieć sensowną, prostą i logiczną strukturę gdyby był tworzony przez innych ludzi, od podstaw i nie musiał za sobą ciągnąć historycznych ogonów.
[#5] Re: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1

@MDW, post #4

Ja mam nawet ograniczone zaufanie do instalerów. szeroki uśmiech To dopiero jest amigowe zboczenie.


straszne sa amigowe zboczenia. kto nie mial Amigi ten uruchamia instalacje, instaluje i uzywa, a kto mial, ten rozwala instalke i robi wlasna, bo nie chce zeby mu system sie zapaskudzil niewiadomo jak i czym, po prostu, Amigowiec musi miec nad tym kontrole :)
[#6] Re: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1

@1989, post #5

Kiedyś amigowa instalka (bodajże gry) wywaliła mi startup-sequence, a w to miejsce wstawiła swoją, dzięki czemu po każdym włączeniu Amigi uruchamiała się gra - miszczostfo świata
[#7] Re: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1

@1989, post #5

Zdecydowanie TAK- Posiadać kontrolę nad systemem OK
[#8] Re: Narzędzie przywracania systemu dla AmigaOS 4.1

@BULI, post #7

Amigowe zaszłości bywają bardzo głębokie. Ja właśnie przez podejście do komputera jakim jest czy była dla mnie kiedyś Amiga nie potrafię przesiąść się teraz na maka z "jedynej słusznej" platformy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem