Komentowana treść: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
[#1] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
Hmm miałem dziwne przeczucie że tak to wyjdzie ....
[#2] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
Jednak nie należało jeszcze stawiać krzyżyka na tym przedsięwzięciu. Okazuje się, że wszystkiemu winny brak czasu i brak odpowiedniego oprogramowania dla AmigaOS 4. Powodzenia! ;)
[#3] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
Oooo jak mi przykro. :)
[#4] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@Klub Amigi RNS, post #2

I nagle znajdzie się czas i odpowiednie oprogramowanie?
[#5] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
poszukiwani są programiści, którzy byliby w stanie pomóc w projekcie


Już widzę jak się rzucają :(
[#6] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@pampers, post #4

Oczywiście, że nie. Mój komentarz był optymistyczny, bo wreszcie osoby odpowiedzialne za projekt zdecydowały się opublikować raport. Zwracają się w nim o pomoc, ale dobrze że chociaż przyznały się do tego.
[#7] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@Klub Amigi RNS, post #6

Optymizm ok, aczkolwiek osoby odpowiedzialne za projekt oświadczeniem tylko pokazały jak bardzo nieprofesjonalne były. Amatorka w najgorszym wydaniu.........
[#8] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@Klub Amigi RNS, post #6

Szkoda, że nie przyznano tego od razu. Zresztą postęp Timberwolfa oraz jakość portu Morphosowego OWB na AmigaOS 4.x świadczy o jakości programistów pod AmigaOS 4.x a raczej o braku tej jakości, przykra prawda ale nie ma co ukrywać. Jeden Fab ogarnął tyle co 3 ludków nie potrafiło przez kilka miesięcy.
[#9] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
Nie podobają mi się głosy obśmiewające ten projekt z takiego względu, że projekt nie upadł, a brak wolnego czasu (a inaczej na to patrząc - brak programisty na etacie przypisanego do projektu), który może wyniknąć z wielu spraw w życiu jest czynnikiem hamującym wszystko. Aktualnie mamy zbyt mało programistów, którzy mogą podjąć takie wielkie wyzwanie, ale głosy obśmiewające nie zachęcają do pracy dla takiego czy innego środowiska a zniechęcają, bo jak się nie robi oprogramowania dla siebie ani dla kasy tylko dla ludzi a widzi się sporo trolli to tylko ręce opadają.

Dla AmigaOS4, na którym od dawna można przecież uruchomić AbiWorda, a na którym istnieje również od niedawna port biblioteki Qt chyba niezłym rozwiązaniem byłby pakiet KOffice, o ile port biblioteki byłby na tyle kompletny aby pozwalał na wykonanie w szybszym czasie (niż OpenOffice4Kids) wykonanie portu pakietu biurowego, który byłby lepszym niż to co mamy teraz.
[#10] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@grxmrx, post #9

Mnie też się wiele rzeczy nie podoba, np. szumne zapowiedzi czegoś, co i tak mie powstanie. Przypomina mi to wezwanie programistów do wsparcia rozwoju amigaos4.x.
[#11] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@pampers, post #10

Nie wiem na czym polegają szumne zapowiedzi wykonania tego portu, nie zauważyłem ich. Jedynie Trevor z A-EON parę razy kiedyś wspomniał o tym projekcie, ale czy to już szumna zapowiedź?
[#12] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@grxmrx, post #9

KOffice, o ile port biblioteki byłby na tyle kompletny


KOffice wymaga oprócz Qt bibliotek z projektu KDE, więc to nie taka prosta sprawa :(.
[#13] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@MDW, post #3

Właśnie widze....
[#14] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@grxmrx, post #9

Użytkownik Hellena "Lubi Twój post!" :)
[#15] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
super, ten niezwykle zajety powazny linuxowy programista co dostal sama zeby wykonac port i poczatkowo zastanawial sie gdzie sie go wlacza osiagnal ze projekt jest kompilowalny po wykomentowaniu czesci kodu. zabralo mu to bagatelka dwa chyba lata. no fajnie, to ja tez bym to pewnie potrafil, ciekawe ile tego kodu wykomentowali?
[#16] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@grxmrx, post #11

W przypadku tak małego środowiska tak, uznaję to za szumne zapowiedzi.
[#17] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@pampers, post #16

Czyli wnioskuję z dyskusji że pod Amiga OS4.x nie ma "normalnego" biurowego pakietu ?? Podejżewam że w ogóle jest "bieda" z oprogramowaniem. Zostaje alternatywa zainstalowania linuxa na "amigowych" systemach PPC.
Szkoda że jakaś porządna firma (czytaj :Sony, Microsoft- , ) nie zainteresuje się Amigą i jej rozwojem. Myślę że potenciał biznesowy na znudzony rynek bedzie duży. PC osiągnął już już tak wielki aspekt nudy, że jakby się pojawiły "prawdziwe" projekty amigowe rynek by działał jak magnes.
Chcąc mieć powodzenie trzeba wyjść "do ludzi", a nie zaciaśniać się ze sprzedażą na jakiś mało znanych stronkach typu AmigaKit itp.. OK
[#18] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@grxmrx, post #9

Nie rozumiem w ogóle ciśnienia, alby z Amigi zrobić komputer biurowy... Nie oszukujmy się - pakiet Open Office na PC nie nadaje się do profesjonalnej pracy - polecam otworzyć w arkuszu plik z excela o dużej "wadze", z wieloma tabelkami, formułami... porażka. Może wszyscy powinni się skupić na przeportowaniu porządnej przeglądarki wraz z flash i javą? Przecież jest coś takiego jak Google docs, które jest rozwijane i działa coraz lepiej, a do domowego użytku w zupełności starcza (pisanie podań, listów itp, itd). Kto kupi komputer za ca. 8.000 pln, żeby coś na nim robić w Open Office for Kids ;).
[#19] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@Wojox, post #17

Mylisz sie,marka Amiga nie jest znana prawie nikomu w dzisiejszym swiecie.Ludzie w naszym wieku ;) nie wyobrazaja sobie nawet czesto jak bardzo zyja juz przeszloscia ;) .Ja np. ze zdziwieniem odkrylem niedawno ,ze zarowno moj 15 letni syn jak i jego koledzy niebardzo wiedza co to "Gwiezdne wojny". Kojaza je jako jakis animowany serial :D ,a kiedy probowalem obejzec z nim "A New Hope" to zaczol usypiac w polowie.
[#20] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@Aniol, post #19

:) Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce są możliwe :)

Generalnie "Amiga" w gamedev'ie czy światku komputerowym jest bardziej popularna niż myślisz. Podobnie jak wiecznie żywe Atari, o którym podobnie wiele osób w Polsce pojęcia nie ma....
[#21] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@Wojox, post #17

Jest Abiword , spokojnie można wymieniać dane teksty miedzy Amigą i pecetem i o to chodzi by nie trzeba kombinować
[#22] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@gorzyga, post #18

Google Docs działa na morphosowym OWB. Pod OS4 nie wiem, całkiem prawdopodobne, że też.
[#23] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@michalmarek77, post #20

Siedze w gamedevie od prawie 15 lat,i nie amatorsko.Nie wiem gdzie ty masz tam Amige? Owszem troche nostalgii jest,glownie u programistow,czsem (raz na rok) ktos odpali w firmie jakiegos moda czy demo z youtube a pracuje w firmie zatrudniajacej ok 70 osob. Jasne ,ze swiat nie konczy sie na mojej firmie ale w srodowisku dev troche powazniejszym niz produkcja garazowa Amiga nie istnieje.
[#24] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
OpenOffice.org znalazl sie w slepym zaulku poprzez dzialania Oracle (w tej chwili jest w poczekalni Apache). Chlopaki z LibreOffice czyszcza pakiet i wprowadzaja nowe funkcje. Nie ma jednak pewnosci, ze za 5 lat sie nie pokloca. Tak wiec portowanie czegokolwiek na Amige w tym tempie nie ma po prostu sensu, bo zanim pojawi sie pierwsza beta binarki projekt moze juz... nie istniec.
[#25] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac

@hakonwpz, post #24

Na to nie powinniśmy patrzeć. Pakiet ma takie czy inne możliwośći ale działa i robi swoje. Do dziś używam TurboCalca choć o tzw. profesjonalnych zastosowaniach nie ma co mówić.
Myślisz że za 10 lat nie będzie dokumentów i arkuszy? Albo wymyślone zostaną funkcje o których teraz nawet nie wiemy?

W temacie jestem o tyle, że Google Docs chciałbym mieć znośnie działające pod Androidem.
[#26] Re: OpenOffice4Kids dla AmigaOS 4.1 - raport ze stanu prac
Czyżby zła koordynacja projektu? A może po prostu jest nas za mało, a to wszystko przez to, że ktoś kiedyś się nie dogadał.

Nie ma się co łamać. Kiedyś założyłem temat w sprawie pakietu biurowego na Morphos-a i okazało się, że raczej nie ma szans, bo spora cześć deklarowała, że używa Google docs.

Ja bym chętnie poużywał jakiegoś amigowego pakietu, ale przepisanego pod PPC i ulepszonego tu i ówdzie.

Za dwa dni dowiemy się o nawiązaniu współpracy pomiędzy niebieskimi i czerwonymi, i z wrażenia padną serwery Execa, PPA, Morphos.pl

A tak serio próbowali, coś nie wyszło, to dobrze, że się przyznali, że potrzebują pomocy. Gorzej gdyby zrzucili winę na istnienie konkurencji, która podkradła im programistów. ;)


Ostatnia edycja: 17.09.11 22:41:47
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem