• Opis

Jak widac - LCD Iiyama TXA3833JT dziala pieknie w kazdym trybie oprocz PAL i NTSC bez zadnych problemow. Obraz na calym ekranie bez ramki (overscan 656x240/480). Biurko dla Amigi w drodze. Blat jak widac goly - gadzety takie jak MUI, SCALOS, VisualPrefs przenioslem na dyskietkach DD z peceta (wszystko spakowane i podzielone na pliki 720k rarem), niestety unrar 3.4.3 + ixemu.library (020 no fpu) wywala guru meditation - nie wiem czy to wina braku pamieci czy co - w kazdym razie w tygodniu bede mial karte pamieci flash PCMCIA 8MB - nie bede musial nic pakowac i dzielic na mniejsze pliki ;) Aha w drodze jest tez Fast RAM, w planach 68060/50MHZ, sieci wifi i prawdopodobnie Subway USB :D

zamieścił: Czarek

data: 2006.09.30 13:45

kategoria: Sprzęt / Czarek

rozmiar pliku: 132.0 kb

rozdzielczość: 1024x768

odsłon: 701

komentarzy: 6

Ocena użytkowników: 4.5 (oceniających: 10)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Amiga1200HD + LCD
Trochę szkoda takiego pieknego LCD na męczenie go Agatą. Nie myślałeś o k.graficznej? Może BlizzardVision ze swoją Permedią2 nie jest cudem techniki, zwłaszcza siedząc w BlizzardziePPC ale zyskałbyś kilka problemów, większą niestabilność kompa, jakieś przeróbki prądowe nowiutkiej Amigi... ;)
A ponadto: dostęp do innych ciekawych OS. Debian PPC, MOS PUP, AmigaOS4 (jeszcze nie dostępny). Kilka ciekawych gier, emulatorów...
[#2] Re: Amiga1200HD + LCD

@Prince, post #1

A da sie to wpakowac w std obudowe? Nie chce przekladac Amigi do towera...
[#3] Re: Amiga1200HD + LCD

@Czarek, post #2

PPC + BVision władujesz w desktopa, zresztą kilka osób na tym portalu tak ma. Ale wtedy obowiązkowo musisz mieć jakiś mocny zasilacz od pc. Problemem może być chłodzenie (chociaż pewnie poradziłbyś sobie z tym), no i ewentualne problemy z brakiem zasilania. Ponoć na nowszych płytach a1200 problemy są "mniejsze" . Jednak prawdopodobnie musiałbyś kabelek do zasilania fdd z zasilacza wpiąć w gniazdo zasilania fdd, na płycie A1200. Tak więc desktop miałbyś prawdopodobnie wiecznie otwarty, a do jego środka wprowadzone byłoby parę kabli z "prundem" . No i zapomnij o jakimkolwiek przenoszeniu takiej kanapki. Lepiej pozostań przy koncepcji 060/50 + AGA, jeśli chcesz mieć w miarę "schludny" desktop.
Ten monitor ładnie pasuje do A1200. Mój srebrny LCD pasuje trochę mniej ;).

Ostatnia edycja: 02.10.06 14:24:19
[#4] Re: Amiga1200HD + LCD

@Malin, post #3

Malin. Widze, ze doskonale sie rozumiemy :D
AGA mi nie przeszkadza, 32 kolorowy Workbench z Ditheringiem jest dla mnie fajniejszy niz jakis wybajerzony 1600x1200 pod karta graficzna albo emulatorem (ble) - bajerancki desktop to moge Wam pokazac ze swojego PB G4 2Ghz + 2GB RAM + 128MB VRAM itp - mysle, ze w Amidze o cos innego jednak chodzi.
To samo z muzyka i grami - 3D spokojnie moge grac na PB albo PS2 (PS3 jak tylko wyjdzie - XBox jest ble bo jest od M$).
Amiga ma sluzyc od odtwarzania MODkow i grania w klasyczne gierki... Oczywiscie co to za zabawa Amiga ze std. workbenchem ;) - troszke trzeba bedzie sie z tym popiescic, ale nie przeginajmy - trzeba czuc ten look & feel lat '90 :D
Co do monitorka - dosc dlugo szukalem takiego, zeby elegancko pasowal do Amigi. Co prawda jest nieco zzolkniety (nie widac az tak - tylko przy dobrym swietle odroznia sie leciutko od bielutkiej Amisi), ale to nic - ma niezle glosniczki stereo - do MODkow super i aktywny HUB USB - jak zdecyduje sie na subwaya odciazy to troche zasilacz ;)
[#5] Re: Amiga1200HD + LCD

@Czarek, post #4

Ależ ja wcale nie mówiłem o "bajerach" na workbenchu! To była tylko moja sugestia. Nie każdy musi potrzebować PowerPC i karty graficznej. A czy się da? Tak jak Malin napisał, podobno się da ;)

Amiga ma służyć między innymi do słuchania MODków. W zdanie ma niezle glosniczki stereo - do MODkow super chyba żartujesz? Pauli też bym pod ten monitor nie podłączał
[#6] Re: Amiga1200HD + LCD

@Prince, post #5

Jak bede chcial posluchac sobie MODkow na wypasionych glosnikach Harman & Kardon z 24bitowej karty dzwiekowej Texas Instruments to zapuszcze sobie MODplayera na PowerBooku... Moim jednak skromnym zdaniem MODki lepiej brzmia na starej osmiobitowej Pauli (MP3, AAC, Apple Lossles czy FLACow nie bede na niej sluchal - od tego mam PB)... Jak juz pisalem - Amiga w moim domu to komputer Retro - do grania w stare gierki, sluchania MODkow, ogladania demek itp... Gdybym chcial maszyne do pracy, zabawy i rozbudowy kupilbym A4000 o czym na poczatku myslalem, ale byloby to bez sensu - za cholere nie bedzie sie na niej pracowalo tak wygodnie jak na PowerBooku, a za jej cene (+ rozszerzenia - CS PPC, jakas grafika, dzwiekowka, sieciowka, SCSI, USB i inne takie) moglbym zmienic PB na cos nowszego (w odroznieniu od swiata amigowego przez ostatni rok w swiecie Appla troche sie pozmienialo ;))
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem