Moja napakowana pod korek A1200

  • Opis

Maszyna zawiera:



1) A1200 (Commodore, rev 2B) w obudowie desktop,

2) Apollo 1240 EC060/85MHz,

3) 32 MB fast-u,

4) 4,8GB HDD 2,5"

5) combo DVD+CDRW (slim),

6) wbudowany wzmacniacz z głośniczkami,

7) wbudowana przejściówka na VGA.



Szczegóły na innych fotkach.

zamieścił: Daclaw

data: 2006.12.15 11:45

kategoria: Sprzęt / Dacław

rozmiar pliku: 44.0 kb

rozdzielczość: 640x320

odsłon: 779

komentarzy: 15

Ocena użytkowników: 4.8 (oceniających: 5)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Moja napakowana pod korek A1200
Jak EC060/85 ma się do 060/50? Chodzi o MIPSY no i rzeczywistą prędkość działania oprogramowania.
[#2] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@szumekjac, post #1

Benchmarki masz na screenshotach. W praktyce - jest odpowiednio szybciej, z tym, ze brak FPU eliminuje możliwość uruchomienia pewnej grupy programów. No i AGA bardzo dusi.
[#3] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@Daclaw, post #2

MacOS na tym monitorze to kpina i prowokacja. Polecam ww. system omijać szerokim łukiem ;).
[#4] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@Malin, post #3

Dlaczego?
[#5] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@Daclaw, post #4

Ponieważ macos to odpalarka do gier napisana specjalnie dla Fusiona/SS, a makofce to w większości ludzie ubodzy umysłowo ;).

Ostatnia edycja: 10.03.07 20:48:39
[#6] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@Malin, post #5

Co do makowiec zgadzam się w 100%. Samym makiem się brzydzę, choćby z tego powodu, że mnie rozczarował - uważałem go za alternatywę dla PC, a on stał się pecetem.

Tym nie mniej uważam, że MacOS odpalany na Amidze istotnie zwiększa jej możliwości, a przez to warto go tolerować. Office, Photoshop i kilka innych niezłych programów to nie byle co.

Ostatnia edycja: 12.03.07 13:10:23
[#7] Re: Moja napakowana pod korek A1200
Wbudowałeś głośniki do srodka
[#8] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@arti4-92, post #7

Poczekaj aż skończę tę A600, którą teraz dłubię - dopiero się zdziwisz. ;)
[#9] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@Daclaw, post #8

zobaczymy ;P
[#10] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@Daclaw, post #6

e tam p******enie, macki wcale nie staly sie PC ze wzgledu na to ze zmienili procesory na intele, poza tym maja swoj odrebny system ktory jest zoptymalizowany pod konkretny sprzet co daje ogromna przewage nad tzw. skladakami (amiga, pc itp.) tak wiec apple ma swoje grono odbiorcow ktorzy licza na wydajny sprzet w rozsadnej cenie bez p******enia sie w modding i tuning, takze nie widze alternatywy dla takiego apple Mac Pro 4 -Core Intel Xeon 2,66GHz ze strony PC skladakow w podobnej cenie , to ze na plycie PC bedzie zamontowany nawet 3Ghz wcale nie bedzie oznaczac wiekszej wydajnosci ...
[#11] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@ritzu, post #10

Beczenie macOwcy.
[#12] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@Daclaw, post #11

To trzeba przyznać :). Procesory PowerPC były dusza macka. Pamiętam porównywali kiedyś ppc g3 i jakiegoś pentium bodajże p3 :), mac oczywiście wygrał, ma przy dwukrotnie mniejszym zegarze procka.
A zresztą niema o czym gadać, jak bym chciał coś szybkiego to bym se zainstalował win 2000 na jakimś p4 :)(win2000 gryzie się z AMD)+ jakiegoś radeonka 9200+1gb ramu :). Moge sie założyć ze taki sprzęt będzie kilka razy szybszy od jakiegoś maca z intelem pod maską.

P.S. PPC-Fort Mustang z 69 roku
Intel-Nissan 350z


Który z tych samochodów ma duszę??
[#13] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@arti4-92, post #12

Duszę to ma Syrena (skarpeta, sryta, ryczypipa, dryndyryna, Balbina). Byłem jednyną osobą, której ten samochód się podobał w czasach PRL-u. Do dziś mi to zostało.
[#14] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@Daclaw, post #13

skarpeta xD
[#15] Re: Moja napakowana pod korek A1200

@ritzu, post #10

Zakładając, że mamy rdzenie w tej samej architekturze (oraz każdy rdzeń ma do dyspozycji tyle samo cache i takie tam), to 4 x 3GHz > 4 x 2.66GHz kotuś. Możesz sprawdzić na kalkulatorze, ale będzie zaskoczenie.

Ostatnia edycja: 24.08.09 19:33:18
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem