Modyfikacja obudowy Amigi (A1200 w obudowie A500)_23

  • Opis

Przejściówka pomiędzy gniazdem procesora a karta turbo. Do przejściówki podłączone zasilanie. Dzięki tamu rozwiązaniu nie muszę lutować kabli zasilających kartę turbo do płyty głównej. Dodatkowo na przejściówce złącze do podłączenia wentylatora z możliwością wyboru napięcie +5V lub +12 V. Przejściówka pozwoliła na odsunięcie karty turbo od stacji dyskietek, umiejscowienie karty turbo bardziej nad otworem w dole obudowy. A co najważniejsze podniesienie karty nieco do góry, co pozwoliło na zamontowanie pod nią wentylatora. W rezultacie karta jest lepiej chłodzona, a opływ powietrza również się poprawił.

zamieścił: cichym

data: 2010.10.01 16:31

kategoria: Sprzęt / cichym

rozmiar pliku: 868.8 kb

rozdzielczość: 1900x1425

odsłon: 321

komentarzy: 3

Ocena użytkowników: 5 (oceniających: 9)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Modyfikacja obudowy Amigi (A1200 w obudowie A500)_23
Jestem pod wrażeniem.
Pozytywnym rzecz jasna.

Pytanie: skąd wziąłeś żeńskie złącze krawędziowe do A1200?
Wylut?
[#2] Re: Modyfikacja obudowy Amigi (A1200 w obudowie A500)_23

@stachu100, post #1

Dziękuję :)

Sporo pracy wymagała ta przejściówka. Rozmieszczenie otworów dla złącza, poukładanie ścieżek, i same pady złącza (po męskiej stronie). Ale jak widać dałem radę :)
Po wykonaniu prototypu metodą termotransferu stwierdziłem, że szlag mnie trafi jak będę musiał 150 przelotek zrobić. Ostatecznie zdecydowałem, że mój projekt oddam firmie która profesjonalnie zajmuje się produkcją obwodów drukowanych. Ale nadal to moje dzieło.

Tak, żeńskie złącze krawędziowe to "wylut". Kilka lat temu kupiłem je od naszego forumowego kolegi. Chyba był to MrT (niestety nie jestem teraz pewny ). Kupiłem ja z myślą, że może się przyda, ale już wtedy kiełkował we mnie pomysł o przeniesieniu A1200 do obudowy z A500.

Gdzieś czytałem na temat złącz krawędziowych do kart turbo. Można je chyba próbować wykonać ze złącz PCI. W wolnej chwili poszukam tej informacji i potwierdzę.

Ostatnia edycja: 03.10.10 19:54:35

Ostatnia edycja: 03.10.10 19:55:10

Ostatnia edycja: 03.10.10 19:57:11
[#3] Re: Modyfikacja obudowy Amigi (A1200 w obudowie A500)_23

@cichym, post #2

To prawda, można zastosować gniazda PCI po odpowiednim przycięciu.
Robił to Krashan do swojego prototypu Prometeusza.
Problem w tym że zdecydowana większość gniazd PCI (czyli te z padniętych płyt głównych PC) jest w wersji "prostej" a do A1200 potrzebne jest gniazdo "kątowe". Oczywiście można bawić się w dorabianie przewodów do złącza albo robienie dodatkowego PCB, ale nie ma to jak oryginał.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem