• Ankieta

Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

  • zdecydowanie tak
    51 głosów 51
  • wszystko zależy od ceny
    52 głosów 52
  • zdecydowanie nie
    8 głosów 8

Ankieta skończyła się 17.10.2005

[#31] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #29

Ale o jakie chęci Wam chodzi?



Chęci do pracy.



Przecież moja propozycja dotyczy przeniesienia na papier istniejących tekstów. Jeśli nikt nie ma "chęci" zapytać o zgodę autorów to jasne, że mogę to zrobić.



Przecież tu nie chodzi o zgody. Zgody to jest najmniejszy w tym wszystkim problem.



Po co zaraz te "pisz teksty, rób tłumaczenia"...



Po to, że rozporządzasz się czyjąś twórczością, a Twojego artykułu jakoś żadnego na PPA nie potrafię wypatrzeć. Nie odbieraj tego jak jakiś atak, ale ludzi, którzy mieli dużo pomysłów a zero chęci do pracy i pomocy trochę się przewinęło przez szeregi PPA i do dnia dzisiejszego trzon stanowi jednolite grono osób i nowych na horyzoncie nie widać. Przykładów nie trzeba daleko szukać: "Kto zrobi tłumaczenie wywiadu z Genesi?"



Ja nie mam nic do drukowania gazet w obcych językach.



Ale w tym wątku chodzi wyłącznie o to. Człowiek, z grupy Amiga North Thames zaproponował możliwość DRUKOWANIA angielskiego magazynu TOTAL AMIGA w POLSCE w ramach obniżenie kosztów oraz zwiększenia dystrybucji i zwiększenia popularności pisma oraz dostępności w Polsce. Nic więcej.



Jeśli by to doszło do skutku możnaby się jednak pokusić o polskojęzyczną wkładkę.



To już lepiej i ten pomysł jestem w stanie bardziej zaakceptować niż tworzenie pełnej gazety (cztery do ośmiu stron wkładki). Stworzenie gazety jest nie dość, że czasochłonne, to jeszcze potrzeba świeżych tekstów, a niewiele osób się kwapi do tego, aby zrecenzować jakikolwiek nowy program, grę (nieważne dobry/dobrą, czy zły/złą), których wszyscy muszą to przyznać, jest sporo i to zarówno dla AmigaOS 4.0 jak i MorphOS-a, a o takich rzeczach jak opisać np. sterowniki 3D dla MorphOS-a czy innego, interesującego komponentu AmigaOS 4.0, już nie wspomnę. PPA może zaproponować jedynie to, co jest aktualnie w naszej bazie. Wiele tekstów jest już starych i oczytanych, a moich hobbystycznie pisanych recenzji gier chyba nie warto publikować na papierze w polskojęzycznym magazynie. W takim magazynie powinny znaleźć się rzeczy aktualne i świeże i muszą być ludzie, którzy będą je w miarę regularnie dostarczać, a nie raz na pół roku podrzucą dobry tekst (i to zresztą stale Ci sami). To jest problem i dlatego napisałem "pisz teksty, rób tłumaczenia". Może masz wystarczająco dużo czasu, aby się tym zająć skoro to proponujesz. W PPA potrzeba świeżej krwi, która będzie miała czas pisać o nowych rzeczach na rynku i takie osoby chętnie przyjmiemy. Ja tyle czasu ile mam, poświęcam na to co chyba widać i każdy z redakcji robi podobnie. Osobiście nie wyobrażam sobie wydawania kwartalnie gazety ze świeżymi tekstami. Owszem można teksty dostępne na PPA wpakować w PageStreama i wydać kilka numerów papierowego kompendium PPA, ale to byłoby tylko rozwiązanie raczej jedno-, dwurazowe.



Chętnie bym się zaangażował w taki projekt ale niestety moje miasto to amigowa pustynia



A co to ma do rzeczy?
[#32] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@mailman, post #31

"Po to, że rozporządzasz się czyjąś twórczością"

Cholernie dosadne określenie. Przeniesienie na papier tej twórczości to była propozycja, której jak dotąd nikt poza Tobą nie skrytykował. Szczególnie nikt z autorów (być może tu nie zajrzeli). Ale przyznaję skutecznie mi ten pomysł obrzydziłeś.



"Twojego artykułu jakoś żadnego na PPA nie potrafię wypatrzeć."

PPA to nie tylko artykuły. Czasem liczy się też pomysł. Chciałbym Ci tylko przypomnieć, że byłem jedną z tych osób, które długo zabiegały o dział "Sprzęt kompatybilny z Pegasosem" (ostatecznie dot. także A1) Sam wysłałem tam pierwszych kilka zgłoszeń i co jakiś czas dokładam nowe. Z początku nie byliście przekonani a jednak dział się przyjął i chyba jest ciekawym uzupełnieniem portalu. Podobnie rzecz się miała z rozszerzeniem Forum o dział "Linux" i "AROS". Wysłałem też kilka newsów, choć ukazał się tylko jeden ale na to nie mam wpływu. Zdaję sobie sprawę, że nie są to jakieś wybitne osiągnięcia ale nie zasłużyłem sobie na określanie "zero chęci do pracy".

W czasach mojego zainteresowania Amithlonem próbowałem rozszerzyć tematykę PPA o artykuły o nim. Niestety nie było klimatu. Razem z eNgine jednym z ówczesnych redaktorów PPA poprowadziliśmy więc amithlonowy portal - nie z powodu widzimisię, tylko PPA nie użyczył miejsca "emulatorowi" - Wasze "otwarcie" na tą dyskusyjną platformę nastąpiło później.

Wiesz co? Jest mi przykro, ze napisałeś co napisałeś...



A co to ma do rzeczy?

A to, że nie znam żadnego amigowca, z którym mógłbym przy piwie cokolwiek wspólnie zaplanować. Działanie w pojedynkę jest skazane z góry na porażkę. Ale pewnie masz rację. Lepiej siedzieć cicho i nikogo nie denerwować. Nie obiecuję ale postaram się tak zrobić.











[#33] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #32

A do reszty mojej wypowiedzi się nie ustosunkujesz? Pomysłów to ja też mam dużo, tylko doba niestety nie trwa 48 godzin. Co z tego, że sypnąłeś kiedyś pomysłami, skoro wpływu na ich realizację nie miałeś żadnego. Pomysłami świat nie stoi. I mnie także dziwi to, że zrozumiałeś wszystko na opak i po swojemu...
[#34] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #32

Doszło tutaj jak widzę do niezrozumienia. Chodzi o to, że pomysły można zgłaszać, jak najbardziej. Jednak jakiej reakcji oczekiwać możesz jeśli do PPA (ogólnie) wpływa dużo pomysłów, ale brak ludzi do ich realizacji. Przy zgłaszaniu pomysłu należy się liczyć z tym, że nie każdy zostanie zrealizowany bo nie ma kto się tym zajmować. Zamiast zaoferować pomoc, pisanie artykułów, etc. to są kolejne pomysły a później zawód, że nie są realizowane. Nie są bo nie wszystkie mogą być lub nie wszystkie od razu. Co do tych emulatorów to sprawa była wielokrotnie wyjaśniana - taka była ankieta, tak chcieli ludzie odwiedzający stronę, póżniej była druga ankieta i można było podjąć decyzję.

Była już osoba, która miała milion pomysłów co do działu o Amithlonie i później nic z tego nie wyszło bo okazało się, że nie ma czasu, ale gadać to każdy może...

I zamiast jakiegoś kolejnego "przykro mi, ze napisales co napisałeś" może lepiej pomyśleć o tym, że my nie chcemy by po jakimś czasie ktoś napisał "a ja zgłaszałem pomysł a oni go nie zrealizowali". PPA jest tworzone przez użytkowników, jeśli już zgłaszać pomysły opierające się na organizacji czegoś to prosiłbym o podawanie kto się tym zajmie? I co, jeśli ktoś z redakcji PPA odpisze, że nie ma kto się tym zająć to znowu wyskoczy tekst "przykro, ze napisałeś co napisałeś"?

Nie popadajmy w skrajności, bo ja w tym sposobie nie widze pragmatycznego myślenia.
[#35] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@mailman, post #33

"A do reszty mojej wypowiedzi się nie ustosunkujesz?"

Nie wiem, co miałbym jeszcze dodać. Byłbyś skłonny zaakceptować wkładkę. To dobrze.

Miałem jednak nadzieję, że ktoś jeszcze poprze lub rozwinie ten pomysł. Nawiązywałem wyżej do idei pisma z listy dyskusyjnej Hi-Toro. Wtedy parę osób zadeklarowało chęć współpracy. Skończyło się fiaskiem. Tym razem wogóle nie ma odzewu. Może faktycznie już nikomu się nie chce...



"zrozumiałeś wszystko na opak i po swojemu..."

?



[#36] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@grxmrx, post #34

"jeśli już zgłaszać pomysły opierające się na organizacji czegoś to prosiłbym o podawanie kto się tym zajmie?"

Dlaczego obaj z mailmanem odebraliście mój komentarz nr 21 jako adresowany do Was? Przecież te słowa skierowane były do całej społeczności amigowej. Nigdzie tam nie napisałem, ze to redaktorzy PPA winni przelać na papier zawartość portalu. To był apel, by ktoś się nad tym zastanowił i jeśliby się na to odważył to ja oferuję mu swoją pomoc (ostatnie zdanie).

Apel, naprawdę nie był kierowany konkretnie w stronę redaktorów PPA. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że odwalacie kupę roboty za friko.

Tymczasem jedna osoba już odpowiedziała, czego nikt z Was nie zauważył "Swoja droga chetnie bym sie zajal tlumaczeniem angielskiej wersji..." (kom. 38)

Co do historii amithlonowych ja nie zgłaszam żadnych pretensji. Po prostu stwierdzam fakt.



"I co, jeśli ktoś z redakcji PPA odpisze, że nie ma kto się tym zająć to znowu wyskoczy tekst "przykro, ze napisałeś co napisałeś"?"

Tam nie było napisane: "nie ma się kto tym zająć" tylko: "rozporządzasz się czyjąś twórczością, a Twojego artykułu jakoś żadnego na PPA nie potrafię wypatrzeć." Drobna różnica...
[#37] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #36

Byłbym zobowiązany gdybyśmy już dalej nie ciągnęli tego wątku.
[#38] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #35

"A do reszty mojej wypowiedzi się nie ustosunkujesz?"
Nie wiem, co miałbym jeszcze dodać. Byłbyś skłonny zaakceptować wkładkę. To dobrze.



Oczywiście, że byłbym. Pytanie tylko kto by do niej pisał.


Miałem jednak nadzieję, że ktoś jeszcze poprze lub rozwinie ten pomysł.


Jak sam słusznie zauważyłeś odpowiedziały tłumy, bo właśnie takie tłumy są chętne do pisania artykułów. I W TYM JEST NAJWIĘKSZY PROBLEM. Ja swego czasu zacząłem tworzyć wspomniane kompendium PPA. Miało być papierowe, a później w PDF-ie. SirLeo widział zaczątek tego, lecz co z tego skoro zabrakło czasu na dalszy tego rozwój?


A co do Twojego argumentu o braku ludzi z Twoich okolic, to ja nadal tego nie rozumiem. W czym przeszkadza kontaktowanie się przez sieć? Ja ludzi z PPA poza siecią nigdy nie spotkałem i jakoś nie stanowi to jakiejś przeszkody, aby tworzyć to, co tworzymy.
[#39] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@tomek, post #36

Dlaczego obaj z mailmanem odebraliście mój komentarz nr 21 jako adresowany do Was? Przecież te słowa skierowane były do całej społeczności amigowej. Nigdzie tam nie napisałem, ze to redaktorzy PPA winni przelać na papier zawartość portalu.


A kto miał odpowiedź jak nie my, skoro chciałeś wykorzystać to, co jest na PPA?


To był apel, by ktoś się nad tym zastanowił i jeśliby się na to odważył to ja oferuję mu swoją pomoc (ostatnie zdanie).


Jak napisałem w jednym komentarzu ja Cię w tym popieram, ale chciałbym, abyś może zaczął to robić? Zapraszamy do współpracy. Stwórz w Pagestreamie szablon takiego magazynu, zatroszcz się o stronę graficzną, zbierz przedpłaty od osób zainteresowanych kupnem (nie wierzę w powodzenie dystrybucji Total Amiga tylko na podstawie deklaracji, że ludzie kupią), stwórz pulę pieniędzy, z których zapłacisz gażę ludziom, którzy popełnią teksty lub których teksty wykorzystasz (w końcu bedziesz (będziemy) to sprzedawał i charytatywnie mało osób w tym kraju coś robi - no chyba, że sam wszystko napiszesz). My z PPA na pewno Ci w tym pomożemy. Serdecznie zapraszam (i piszę to poważnie).


Tymczasem jedna osoba już odpowiedziała, czego nikt z Was nie zauważył "Swoja droga chetnie bym sie zajal tlumaczeniem angielskiej wersji..." (kom. 38)


Zauważył, zauważył tylko co nam do tego? Niech skontaktuje się z Total Amiga i im to zaproponuje i zapyta o zgodę na tłumaczenia. Niech się z nimi porozumie i w tym samym czasie tworzy alternatywną wersję magazynu. Do druku w Polsce trafią gotowe złożone teksty, które tylko zostaną wydrukowane, czyli najlepiej by było gdyby trafiły gotowe, złożone teksty już po polsku... Chyba, że mowa była o tłumaczeniach do wkładki, ale wtedy to wychodzi na to samo. Tamtą osobę również zapraszam do współpracy. Poszukujemy tłumaczy, którzy będą mieli czas.


Tam nie było napisane: "nie ma się kto tym zająć" tylko: "rozporządzasz się czyjąś twórczością, a Twojego artykułu jakoś żadnego na PPA nie potrafię wypatrzeć." Drobna różnica...


Praktycznie żadna.
[#40] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?
ja panowie powiem tylko ze bardzo chce cos poczytac o amisi na papierze i jezeli jakas grupa osob na ppa sie zdecyduje na to niech robi to tak aby im sie to oplacalo. poprostu wole zaplacic tyle zeby tym ktorzy to beda robic chcialo sie wydac nastepny numer.
[#41] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@Ziolo, post #12

Ja takze uwazam, ze 30zl to troche za duzo...

Ale spytam o co innego, chyba bardziej istotnego: Jakie sa realne szanse (np. procentowo), ze taki projekt bylby wogole zrealizowany (sadzac na dzien dzisiejszy)?
[#42] Re: Czy jesteś zainteresowany kupnem magazynu Total Amiga, gdyby był drukowany w Polsce?

@jimiche, post #40

Może niektórzy pamiętają takie pisemko ze świata atarowców - STEfan. Pierwszy numer był wydany na zwykłym papierze a3, całość złożona w pół do A4, wszystkie obrazki były czarno-białe (Jak to wydruki z lasera) - wiem, że zaraz dostanie mi się że to PRL-look takie wydanie ale na początek w celach rekonesansowych mogło by być, a koszty chyba były by nie za duże i znośne(bezpieczne) dla osób, które w to inwestują...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem