• Ankieta

Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

  • nie
    34 głosów 25.4%
  • trudno powiedzieć
    40 głosów 29.9%
  • tak
    60 głosów 44.8%

Ankieta skończyła się 02.04.2008

[#1] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?
fajnie by bylo :) tylko zeby byla plyta CD!
[#2] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@PrzemasIII, post #1

A po ch** w dzisiejszych czasach ci plyta? Chyba, że były by tam
perełki (specjalne wersje komercyjnych programów) - inaczej nie ma
sensu. Dziś jak kupuje magazyn z cd to na cd nawet nie zagądam (chyba,
że jest to jakiś fajny film).
[#3] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #2

bo lubie i tyle i jestem gotow doplacac do wersji z CD
[#4] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?
Dałem tak, ponieważ każda ciepło się odnoszę do każdej amigowej prasy. Prosze jeszcze, w ramach reklamy, o linki do darmowej próbki angielskiej wersji Amiga Future.



CD - tak, mogłoby być do ściągniecia, za dopłatą razem z magazynem. Prestiż i full wypas :)

[#5] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #2

Przeciez daja gierki w werji full :D
[#6] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #2

nie wiem wogole skad taki ostry komentarz...
[#7] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@PrzemasIII, post #6

Po prostu się zastanawiam, po co ludziom w dzisiejszych czasach dodatki w postaci cd, to marnowanie nosnika, niepotrzebny dodatek.... Przecież szybciej to ściągnę z netu i to w nowszej wersji zazwyczaj niż ta na CD, bo nim to się wytłoczy to minie zbyt dużo czasu...
[#8] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #7

Po to, żeby mieć dostęp do programów czy np. kodów źródłowych opisywanych w gazecie. Żeby nie szukać i ściągać z neta czy klepać coś z palca. Wsadzasz CD i masz tam wszystko co opisują niektóre artykuły aby zrobić to u siebie.
[#9] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Sasquatch, post #8

Prościej jest udostępnić na stronie... Obecnie dla mnie CD to problem, o ile drukowane pisma lubię, bo można zabrać ze sobą, a poza tym nie lubię czytać długich tekstów na monitorze - męczy mnie to, o tyle w obecnych czasach, gdy internet jest tak szybki i dostępny, dodawanie cd jest bez sensu, potem mam problem co z tym zrobic, bo na smietnik wywalając działamy nieekologicznie, a specjalnych kontenerów na płyty CD nie ma, a ponoć można z nich odzyskać wiele różnych materiałów... O ile w latach 90-tych byłem całym sercem za wydawaniem gazet z cd, teraz uważam to za zbytek, niepotrzebne obciążanie gazety i mojego sumienia....
[#10] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #9

nie chcesz nie kupuj i tyle . Ja wolalbym z plyta
[#11] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@PrzemasIII, post #10

Tak samo mógłbym napisać w drugą stronę. Ale wolę poszukać jakie przesłanki mówią za płytką, co na tej płytce by się znajdowało, może jest jakiś sens, tylko, że akurat nie przyszło mi to do glowy. Ale widzę, że wolisz uprawiać tanią socjotechnikę "nie chcesz to nie kupuj", dokładnie jak ten żyd z dowcipu, co w totka chciał wygrać i marzył, co sobie kupi za wygraną...
[#12] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #11

czepialski jestes nie zauwazyles ? Najpierw sie czepiasz ze mam czelnosc miec ochote kupowac gazete z CD, a teraz piszesz ze ze jestem smieszny bo napisalem ze nie musisz kupowac z plyta ?? Zastanow sie przez moment nad slowami ktore piszesz .
[#13] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@PrzemasIII, post #12

Nie, nie czepiam się tego, na co masz ochotę, bo to twoja prywatna sprawa, interesuje mnie natomiast sens wydawania z płytą, skoro dyskutujemy na temat czy jeśli się ktoś zdecyduje wydać, to czy warto wydać z płytą czy bez, to chyba warto by przedstawić jakieś sensowne uzasadnienie po za "bo mam ochotę". Wiele ludzi ma ochotę, np zamówić TA, ale na kliknięciu, że mają ochotę zamówić się kończy.
[#14] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #13

wiem ze na kliknieciu sie konczy w wiekszosci przypadkow . Ale nie mozna sie dziwic w sumie malym zainteresowaniem skoro ew. klientow szuka sie tylko przez ppa.pl . Duzo wiecej ludzi kupowaloby gazete gdyby o niej wiedziala. A plyta CD przydalaby sie z pelnymi wersjami gier/programow itd. itp. chociazby pod winuae i klasyki . A nie mozna dogadac sie z empikiem ws. dystrybucji ?
[#15] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@PrzemasIII, post #14

Nie te ilości. Jeśli robi się druk na 200 egzemplarzy i po kosztach, ciężko szukać dystrybutora lepszego od sieci. Tym bardziej, że założeniem jest nie drukowanie więcej niż jest zamówionych - w partiach jakie są drukowane to drukuje się chyba 5 egzemplarzy powyżej zapotrzebowania.
[#16] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #13

interesuje mnie natomiast sens wydawania z płytą,



Mam taki sobie internet, jak i całkiem spora grupa ludzi. Nie ze swojej winy (czyt. niecheci do płacenia wiekszych opłat za łącze) ale z powodu braku dostepu do jakichkolwiek sensownych łącz wogóle. W pracy nie zawsze moge skorzystać, zwłaszcza z możliwości ciągniecia dużych zbiorów. Na zimowe wieczory, bez sieci ale z UPSem :), chetnie przeglądam płyty.



Teraz argument: ktoś za mnie zrobi kopię, i tym sposobem załatwi ew. problem z siecią.



Z drugiej zaś strony - wolałbym aby były to tłoczone płyty, choć na to szans nie ma, wiec jeśli CDR to lepiej jak sam sobie ściągne.



[#17] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #15

Zgadzam sie z Kaczusiem.Sam cykl skladania gazety,dopuszczania materialow zajmie swoje.Dorzuc do tego czas ktory osoba musi spedzic na selekcji programow,ich szukaniem etc.

Zeby umiescic jakis komercyjny tytul to nie zawsze wystarczy mail do autora/wlasciciela praw.Najpierw trzeba sie skupic na samej gazecie a potem myslec o wersji CD / DVD



[#18] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Kaczus, post #2

Kaczuś - zgadzam się, płyta nie dość że nieekologiczna, zajmuje miejsce [bałagan] i niezbyt trwała to dziś przeżytek. Dużą przewagą softu w necie jest też możliwość dostępu do najnowszych wersji, bez zastanawiania się, czy to co mam na płycie jest 3, czy 10 podwersji do tyłu. Nierzadko bywało tak, że po złożeniu danych do kupy i wytłoczeniu krążka, w momencie gdy trafiał do nabywcy, juz był solidnie nieaktualny.

CD to było coś w latach 90, obecnie kilkaset MB danych, tyle co na CD, można ściągnąć w godzinę z aminetu czy ze strony autora danego softu.
[#19] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@wali7, post #18

ale przeciez oryginal wychodzi z plyta, co z tego ze plyta w jezyku angielskim ?
[#20] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@PrzemasIII, post #19

A co to ma do rzeczy w jakim języku sa opisy na płycie (bo chyba to masz na myśli)? Może być i po chińsku, o ile soft ma odpowiednie locale (pol lub ang). Co i tak nie zmienia faktu, że znacznie wygodniej jest ściągnąć potrzebny program w najnowszej wersji z netu, zamiast przekopywać pudło z płytkami w poszukiwaniu tej właściwej.

Pozatym płyty nie składają się same, nie tłoczą i nie dołączają samoistnie do gazet - to wszystko kosztuje, zajmuje czas, a więc ma wpływ na cykl wydawniczy i cenę pisma (nawet gdy jest i wersja bez CD).
[#21] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@wali7, post #20

Zastanawiają mnie osoby, które udzieliły odpowiedzi "trudno powiedzieć". Czym wahanie może być spowodowane? Ceną, obawą przed niepowodzeniem projektu?
[#22] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@mailman, post #21

Mysle, ze cena, ktora trzeba bedzie uiscic za cala prenumerate.
[#23] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@Lokaty, post #22

A czy Ci, którzy odpowiedzieli "tak" zdają sobie z niej sprawę (około 200 PLN rocznie).
[#24] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@mailman, post #23

kwota dosc spora i nie kazdy moze sobie pozwolic na zakup gazety w tej cenie :( . Ale mysle ze wiekszosc z "trudno powiedziec" przy ktoryms wydaniu bylaby sklonna dolaczyc do projektu
[#25] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@PrzemasIII, post #24

Tyle, że ewentualne powstanie tego projektu nie jest związane z którymś tam wydaniem, lecz zadeklarowaną liczbą osób gotowych do wykupienia rocznej prenumeraty. Nabycie pojedynczych egzemplarzy jest tylko "przy okazji".
[#26] Re: Czy byłbyś zainteresowany polską edycją magazynu Amiga Future, którą mógłbyś nabyć jedynie przez wykupienie rocznej prenumeraty?

@mailman, post #23

Tak ,jestem swiadomy poniesc takie koszty ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem