• Ankieta

W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

  • Wyrazić kategoryczne nie i odejść w siną dal?
    24 głosów 32%
  • Wsiąść do auta Harkonnenów?
    48 głosów 64%

Ankieta skończyła się 13.02.2010

[#1] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?
Ciekawe kto oddał głos nawet nie widząc gazety na oczy? ;)
[#2] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@mailman, post #1

Ma po prostu zasadnicze poglądy - samotna dziewczyna nie powinna wsiadać do auta nieznajomych facetów (a tym bardziej Harkonennów brrrrr) ;)
[#3] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@mailman, post #1

Nikt nie oddał takiego głosu. Głos jest mój, a ręczę że gazetę na oczy widziałem przez kilkadziesiąt godzin jeszcze na ekranie monitora szeroki uśmiech, a w chwili gdy głosowałem, miałem prawie gotową gazete w ręku .
[#4] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@Grzegorz Kraszewski, post #3

No Krashan, podejrzewałem, że to mogłeś być ty, ale nie spodziewałem się, że zrobisz to tak szybko ;) Ja trochę poczekam z głosem, choć komiks już też widziałem (w sumie to byliśmy chyba w pierwszej trójce osób, które go zobaczyły (licząc z autorem)) ;)
[#5] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@wali7, post #2

Dokładnie. :) Ja dzisiaj dla zabawy zagłosowałem na NIE - z dala od Harkonenów. Śmierdzą zgnilizną.
[#6] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?
A nowych przygod "Krashmana" nie bedzie? ;)
[#7] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@Phibrizzo, post #6

Myślę, że można by Krashana do historii tej wkręcić, to przecież znana postać amigowa :} obok Elviry czy Domu Harkonnenów. Wyniki ankiety coraz ciekawsze :}



Nie wiem tylko czy mi wypada zagłosować jako, że jedna z dwojga tych opcji bardziej mi przypadła do gustu by ją narysować. W każdym bądź razie tutaj mały quiz poboczny: Co może przytrafić się Elvirze? Kto zna tą grę - może się domyślić. Z drugiej zaś strony, doradca Harkonnenów (jakże plugawa istota!) swą aparycją raczej nie wzbudza zaufania.



Z niecierpliwością do miesiąca lutego pozostaje mi wstrzymać rozwój dalszych wydarzeń, choć kilka kadrów wykonać można na zaś.



Viva PPA!

[#8] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?
Najlepsze jest to, że mamy 17 głosów, a nikt jeszcze nie dostał gazety. Pierwsza partia została nadana na poczcie w sobotę około 10:00.
[#9] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@Grzegorz Kraszewski, post #8

Widać więc, na czym w większości opiera się środowisko amigowe. Nie jest ważne co, ważne aby oddać głos, zatrolować, wypowiedzieć się na temat, o którym nie ma się pojęcia ;)
[#10] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@mailman, post #9

No właśnie ta sprawa lekko mi się nie podoba. Najlepszym na to sposobem jest oczywiście wprowadzenie unikatowych numerów dla każdego egzemplarza. Ja tak zrobiłem z własnym magazynem. Każdy dostaje magazyn z niepowtarzalnym kluczem, który rejestruje. Innymi słowy każdy kto chciałby oddać głos w ankiecie - musiałby przepisać ten klucz.



Jest to na pewno więcej roboty, ale jest to wykonalne - ja klucze naklejałem z papieru naklejkowego na papier drugiej strony magazynu, można też utworzyć oddzielne kopie magazynu bądź jednej wymiennej strony. Oczywiście na potrzeby ankiety nie ma sensu robić unikatowych kluczy, jednakże jest to zawsze jakaś forma wiarygodności dla samej ankiety.



Nie wiem czy było to wspomniane już gdzieś wcześniej - w jakim nakładzie poszła pierwsza seria wydania magazynu?

[#11] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@BagoZonde, post #10

Akurat to jest forma zabawy, więc nie wydaje mi się, aby był sens takiego komplikowania sprawy. Kwestia kto jak się bawi. Jedni jak widać wolą w "chowanego".
[#12] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@mailman, post #11

No właśnie wiem, że to jest forma zabawy i nie ma sensu kluczy robić. W przypadku magazynu, który redaguję - klucze te umożliwiają dostęp do bonusów na serwerze, dodatkowych publikacji, więc po prostu taki klucz się tam sprawdza :).



Ludzie, którzy bawicie się w "chowanego"! Zachęcam do zakupu PPA. Jeżeli założymy, że będzie wychodzić raz na kwartał - to generalnie wydajecie 4,75 złotego miesięcznie, taniej niż abonament RTV, którego i tak pewnie część z Was nie płaci ;P.

[#13] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@mailman, post #9

To ja na przekornie tym razem:



- po pierwsze primo: pewne pojęcie o treści komiksu "graczom w chowanego" daje wstęp do ankiety. Jeśli ktoś akurat nie lubi mieszkańców Giedi Prime, bo mu rozwalili czternaście razy z rzędu Construction Yard Death-Handem w ostatniej misji to pewnie zagłosuje na opcję drugą. A jeśli jest ciekaw co baba o egzotycznym imieniu i głębokim dekolcie zrobi w aucie z Harkonnenami (którzy wszak do grzecznych nie należą), to kliknie w opcję numer 1.

- po drugie primo: każdy kto wypuszcza ankietę na dwa tygodnie do przodu przed tym jak pierwsze egzemplarze PPA trafią do rąk czytelników prosi się o wynik taki, jaki otrzymał. Istnieje wszakże proste rozwiązanie: jak zaczną przychodzić pierwsze potwierdzenia od ludzi, że dostali - wyzerować głosy i napisać coś w stylu: "z powodu awarii serwera PPA utraciliśmy wszystkie oddane głosy, zainteresowanych prosimy o ponowne ich oddanie".
[#14] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@recedent, post #13

A ja mam jeszcze rozwiązanie trzecie - według mnie nikt kto kupił pismo nie oddał głosu. I wtedy moja teoria nadal jest prawdziwa. ;)
[#15] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@recedent, post #13

Uruchomienie ankiety rzeczywiście powinno nastąpić w momencie dystrybucji. Tak też pomyślałem. Jednakże po chwili doszło do mnie, że to i tak nie wiele zmieni, gdyż nadal osoby, które nie widziały tej historii graficznej - zagłosują. Widzę, że wszystkich zżera ciekawość, co wymyślą Harkonnenowie. Generalnie w tej historii pojawia się motyw Przyjaciela, który bezinteresownie chce pomóc Elvirze. Typowałem inaczej odnośnie wyniku ankiety - zobaczymy, czy coś zmieni się jeżeli zagłosują ludzie, którzy ową ostatnią stronę PPA przeczytali. W kontekście samej fabuły i rysunku, trochę niedobrze, że głosować mogą osoby, które fabuły nie czytały a rysunków nie widziały. Ewentualnie możemy spróbować ankietę inaczej trochę rozegrać, ale to najpierw pozwólcie, że uzgodnię z redaktorami PPA :).



Słuszne uwagi co do sympatii odnośnie Harkonnenów bądź jej zdecydowany brak :). W Dune II także chciałem zawsze ich zdetronizować, mimo wszystko jednak pałam do nich osobistą sympatią prawdopodobnie za czarny charakter ;). Mimo wszystko, życzymy Elvirze dobrze, co nie?



Pozdrawiam!

[#16] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@recedent, post #13


po drugie primo



Jak „po drugie”, to chyba „secundo”, pomijam fakt, że i tak wyjdzie masło maślane...
[#17] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@recedent, post #13

Jak poczta się sprężyła, to być może dzisiaj po południu pierwsze egzemplarze trafią do rąk czytelników...
[#18] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@Grzegorz Kraszewski, post #17

Czekam z niecierpliwością i wielkim entuzjazmem na wynik naszej pracy :}. Cieszę się, że powstał ten magazyn, zobaczymy jak się przyjmie :).

[#19] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@Grzegorz Kraszewski, post #17

U mnie był już dzisiaj listonosz i poczta się niestety nie sprężyła. :(
[#20] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@Bigo, post #19

Bigo: u mnie to samo, przylazł do mnie listonosz, wołał nawet o jakiś podpis ale zamiast ppa w papierowej formie przysłali mi jakieś faktury do płacenia ;)
[#21] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@pampers, post #20

E to u mnie lepiej bo odebrałem paczkę z prostownicą do włosów dla narzeczonej.
[#22] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@Grzegorz Kraszewski, post #16

To "primo" jest z kabaretu "Dudek". Ale młody jesteś, znać nie musisz...
[#23] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?
No to ja się pochwalę, pismo dotarło do mnie dzisiaj. Komiks przeczytałem i zagłosowałem.

Chociaż biorąc pod uwagę fakt, że był to egzemplarz darmowy, to stwierdzenie mailmana "nikt kto kupił pismo nie oddał głosu" być może nadal pozostaje prawdziwe
[#24] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@wali7, post #23

Haha, dobre wali7 ;).



No do mnie też dotarł, z tym, że znowu jako autor nie wiem czy wolno mi głosować ;), może lepiej nie będę się wypowiadał. Sam magazyn został świetnie wydany! Właśnie do mnie dotarł. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu z jakim redaktorzy podeszli do tego wydawnictwa!
[#25] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@recedent, post #22

TEN kultowy kabaret powinno się znać - ze względu na aktorów oraz jakość kabaretu. Jego poziom. Absolutna klasyka. :)
[#26] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?
Super komiks! :) Oczywiście zagłosowałem na opcję #1 :)

[#27] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?
Głos na Harkonenów. Zamkną ją w pałacu i opowiastka na trzecią częśc gry jak znalazł.
[#28] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?
Kupiłem pismo i też oddałem głos na No.1. Przygoda to zawsze przygoda. Z tego co pamiętam to Elwirka nie była taką znowu grzeczną dziewczynką i wampirkowi do zgnilizny harkonenów zawsze bliżej niż do szlachetności atrydów... ale kto wie, zapewne głowa Autora / głowy Autorów są pełne pomysłów i nieoczekiwane zwroty sytuacji są już rozrysowane na ich pokojowych tapetach
[#29] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@vequ, post #28

Jeszcze nie ustaliłem końcowego rozwiązania - spodziewając się, że jednak Elvira do auta nie wsiądzie, ale widzę - i dzięki za sugestie ;) - że jednak Elvira do auta wsiądzie - a że naturę ma kobiecą (w tym wredniastym tego słowa znaczeniu, heh) więc sądzę, że czytelnicy nie będą zawiedzeni ;).

[#30] Re: W nawiązaniu do komiksu z tylnej okładki PPA #1, co powinna zrobić Elvira?

@BagoZonde, post #29

Zagłosowałem na opcję numer 1 :o

Rysunki świetne, jednak ja również chciałbym więcej kadrów. Bardzo ciekawi mnie dalsza część historii :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem