Komentarze do artykułu: Amiga & PC: Przenoszenie danych

[#1] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych
> Innym problemem może być to, że do Amigi, oprócz amigowego HD mamy podpięty CDROM lub CDRW, a nie mamy interfejsu 4xEIDE, będziemy wtedy zmuszeni odłączyć CD i zamiast niego podpiąć pecetowy HD.



[#2] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych
Ja moge jeszcze polecic czytnik kart Compact Flash + pakiet Fat95 + cfd.device. Na codzien uzywam tego sposobu do przenoszenia danych miedzy PowerBookiem i Amiga 1200. Amiga radzi sobie z kartami 32 MB i 1GB - innych nie sprawdzalem, ale mysle, ze nie powinny sprawiac klopotow.

cfd.device i fat95 dzialaja nawet na golej A1200.
[#3] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@Czarek, post #2

Działa także na gołej A600:)
[#4] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@Lord_10up, post #3

Odkopę trochę :)

Ostatni komentarz do tego artykułu jest z 2006r, sam artykuł to rok 2005 :)

Mam pytanie odnośnie
Kolejna sprawa to mogące wystąpić problemy z "niewidzeniem" przez Amigę dysków większych od 4 GB.

Mam stary PC-towy dysk, który chyba jeszcze jest sformatowany na FAT32 (jest to 13GB z WinMe). Mógłbym go wykorzystać do przenoszenia danych. Ale co, jeśli Amiga go nie będzie widziała?
Nie mam w żadnym lapku stacji dyskietek, złącze PCMCIA w mojej Amidze nie działa. Więc albo pozostaje przenoszenie poprzez twardy dysk albo kupno flopa pod USB do lapka i zabawa z .adfami.
Co Wy na to?
[#5] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@A1200_Mavv, post #4

Artykuł o przenoszeniu danych doczekał się już czterech części. Może w kolejnej jest odpowiedź na Twoje pytanie?
[#6] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@mailman, post #5

Ok, dzięki!
Nie spodziewałem się znaleźć odpowiedzi na to pytanie w dziale "Programy" :)

Już się biorę za czytanie!
[#7] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@A1200_Mavv, post #4

A pewny jesteś że flop usb czyta i zapisuje 720kb?
Jeśli masz stacje hd to nie było pytania.
[#8] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

transdisk -w "ścieżka do pliku adf"


Kurcze, mam problem w przeniesieniem pliku adf na dyskietkę...

Mam plik adf na lapku. Plik ma 901120B. Dzielę do Total Commanderem na dwa pliki. Przenoszę na Amigę. Na Amidze łączę je JoinSPlitterem. Mam wtedy jeden plik adf na Amidze o rozmiarze 901120B.
No i wpisuję
transdisk -w "mojplik"
Stacja mieli dyskietkę, dochodzi do końca i po zakończeniu działania transdisku dyskietka jest nadal pusta.

Co robię źle?
[#9] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@A1200_Mavv, post #8

Czy na pewno łączysz te dwa pliki w odpowiedniej kolejności?
Dlaczego nie uzyjesz innego programu do nagrywania adf.
W twoim przypadku lepszy bylby spakowany zipem adf (adz).
Cala dyskietka zmieściłaby się na pc 720kb.
Uzyj programu TSGUI
[#10] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@Norbert, post #9

Robię zgodnie z instrukcją. Nie da się chyba źle dwóch plików połączyć? W JointSplitterze najpierw wybieram pierwszy plik, js sam prosi o drugi, daję Join i mam gotowy plik.
Skoro nie działa, to spróbuję innej metody. Zaraz zobaczę ten TSGUI. Rozumiem, że on spakuje mi adfa do adz?
[#11] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@Norbert, post #9

Pobrałem TSGUI. Udało mi się nim zgrać obraz na dyskietkę. Użyłem połączonego wcześniej pliku (pocięty na PC, dwa pliki przeniesione na Amigę i połączone na Amidze).

Dzięki! Będę dalej próbował z innymi adfami.
[#12] Re: Amiga & PC: Przenoszenie danych

@A1200_Mavv, post #11

Aby TsGUI obslugiwal pliki DMS i ADZ (spakowane adf zipem) musisz miec te programy na dysku i podać ścieżki dostępu w oknie konfiguracji tsgui
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem