Komentarze do artykułu: Instalacja Debiana PPC na Pegasosie

[#1] Re: Instalacja Debiana PPC na Pegasosie
Brakuje tu informacji, że instalacja wg tego przepisu powinna byc przeprowadzona na czystym dysku (bez amigowych partycji) gdyz z tego co wyczytałem w sieci tutaj:



http://powernico.free.fr/linux/linux_install.html



Partitions: Humm, we will have to do some operations by hand, because the installer does not know how to handle Amiga-style partition.



i z własnego doświadczenia wiem, że amigowa partycje (w moim przypadku SFS) przeszkadzają instalatorowi linuxa w przejściu przez część przygotowującą partycje.

Chwilowo nie rozwiązałem tego problemu, ale pracuję nad tym :D
[#2] Re: Instalacja Debiana PPC na Pegasosie

@R-Tea, post #1

To najłatwiej rozwiązać tworząc partycje dla Linuxa z poziomu MorphOSa (SCSIConfig...). Potem w instalerze wystarczy pominąć partycjonowanie i wskazać instalację na te wcześniej utworzone partycje.
[#3] Re: Instalacja Debiana PPC na Pegasosie

@R-Tea, post #1

Eeee - nie prawda. Instalowałem według tego przepisu Debiana na trzech różnych Pegach II i zawsze było tam już kilka różnych partycji. Zawsze udawało się dołożyć co trzeba. Być może jakieś nowsze wersje installera mają dylematy ??
[#4] Re: Instalacja Debiana PPC na Pegasosie
Z tym piwem, to mi się najbardziej podoba!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem