Komentarze do artykułu: Historia PowerPC (część 1)

[#1] Re: Historia PowerPC (część 1)
Dzięki ,teraz jestem trochę oświecony :)
[#2] Re: Historia PowerPC (część 1)
Przekopiowalem z mojego komentarza...



Ladny artykul, ale ponizsze stwierdzenie:



RISC jest też zwany "LES" - od "Load Execute Store" - czyli "wczytaj, wykonaj, zapisz" i odnosi się to do trybu pracy łączącego wszystkie RISC, mianowicie zdolności do wczytania, wykonania i zapisania (przynajmniej) jednej instrukcji w jednym cyklu procesora.




mija sie dosc mocno z prawda. "Load - Execute - Store" oznacza taka architekture procesora, w ktorej operandem kazdej instrukcji (z pominieciem transferow rejestrpamiec) jest jeden lub wiecej rejestrow procesora. LES nie ma nic wspolnego ze zdolnoscia wykonania jakiejkolwiek instrukcji w jednym cyklu procesora. Faktem jest to, ze LES jest jedna z cech procesorow RISC.



Prosta operacja zwiekszenia o jeden zawartosci pewnej komorki pamieci (napisana w sposob dosc umowny):



add #1, [adres]



na architekturze LES musi byc rozwinieta do nastepujacej postaci:



load [adres], rejestr

add #1, rejestr

store rejestr, [adres]



[#3] Re: Historia PowerPC (część 1)

@szuler, post #2

No coż, jest to w zasadzie prawda(bo pomijam konstrukcje w których rejestry są w rzeczywistości wydzielonymi blokami pamięci operacyjnej), ale też, wszystkie - przynajmniej znane mi - konstrukcje RISCowe są w stanie wykonać te operacje w jednym cyklu, stąd w wielu publikacjach - nie tylko moim artykule - jest to łączone...

Prawdą jest też, że nie opisałem wielu innych cech RISCów (jak n.p. stała długość słowa instrukcji), a wynika to z tego, że ten artykuł miał na celu opisanie historii PowerPC (również tak by był zrozumiany przez laików).

Artykułów typu "Jak skonstruować własny RISC", proszę szukać gdzie indziej, ja na pewno takiego nie napiszę, bo nie czuję się na siłach - nie mam potrzebnej ku temu wiedzy...

[#4] Re: Historia PowerPC (część 1)
2 lata minęły od publikacji pierwszej części i cisza :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem