Komentarze do artykułu: Walker

[#1] Re: Walker
Wspaniała recenzja, dobrze opisana i oddająca ducha gry. Sam od niej zaczynałem przygodę z Amigą; była to pierwsza gra jaką zobaczyłem na Amidze,i animacje jak i dźwięk to było to co skierowało moje zainteresowania w jej stronę. Wiadomo... człek jak młody to zawsze zaczyna od gier



Co do TIPS'N'TRICKS, mogę dodać tylko ew. pomoc w "pozbywaniu się" niektórych strasznie upartych gości: Czasami (rzadko, ale się zdarza) nadbiega do nas facet który nie strzela tylko biegnie nam pod nogi - UWAGA --> to faceci z ręcznymi granatami którzy za zadanie mają wysadzenie naszego Walker-a. Biega pod nogami chcąc dorwać się do naszych tyłów. Zarzuca linę na nasz zad, i zaczyna się wciągać po niej do góry. Wrzuca granat "do wnętrza" Walkera, spuszcza się po linie i ucieka. Po chwili jest BUUMMMMMM...., nasz Walker podskakuje i tracimy całą masę własnej osłony - czasami tracimy przez to życie!

Gdy zarzuci linę, gość nie da się normalnie zestrzelić z niej na ziemię; uparcie się wspina. I teraz TRICK jak się go pozbyć:

- szybko drepczemy krok w przód, krok w tył, krok w przód, krok w tył (taki taniec ;) ), tak długo, aż gość na linie sie nie rozbuja i nie zerwie liny. Wówczas pięknym lotem parabolicznym spada na ziemię, gdzie sam robi BUUUMMMMMM....! Oczywiście w czasie strącania jegomościa musimy strzelać do tej całej chmary napastników bo nas wykończą z przodu .



Miłej zabawy - gierka wciąga!
[#2] Re: Walker
Patrząc na "Walkera" z lekkim przymrużeniem oka wypada stwierdzić, że jest to jedna niewielu tzw. strzelanin poziomych w historii, w której pojazd porusza się w lewo. Zazwyczaj eksterminuje się wrogów podążając w prawo.
[#3] Re: Walker
Jest jeszcze trik z auto-frajerem.



Na YouTube przy opisie filmiku Amiga Longplay 312 Walker, napisali:

"so hard that it would have been impossible to finish the game without the use of AutoFire!"



Jakże się zawiodłem. Spodziewałem się rozgrywki jakiegoś mistrza który już dawno tą grę rozwalił, a tu....
[#4] Re: Walker
podczas wędrówki po Berlinie za czasów Drugiej Wojny Światowej, wyjadą na nas czołgi, nadlęcą spitfire'y




To są chyba Messerschmitty 109.
[#5] Re: Walker

@PopoCop, post #4

Nie wiem, z historii nigdy nie byłem dobry :)
[#6] Re: Walker

@mailman, post #5

Chodzi o to, że Spitfire to samolot angielski, a Me 109 - niemiecki. Skoro akcja ma miejsce w Berlinie, to latają tam raczje Me 109.
[#7] Re: Walker
Trwają prace nad wersją tej gry dla ZX Spectrum. Cała logika zabawy została podobnie całkowicie przeniesiona z amigowej wersji.
[#8] Re: Walker

@mailman, post #7

Ciekawe czy będzie obsługa jakiejś myszy w spectrumowej wersji gry. Bez myszy (albo ekranu dotykowego) takie gry nie mają sensu.
[#9] Re: Walker

@mailman, post #7

Bardzo fajnie, szczególnie, że się ludziom chce OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem