Komentarze do artykułu: Przełącznik Kickstartu 1.3/3.5 do Amigi CDTV

[#1] Re: Przełącznik Kickstartu 1.3/3.5 do Amigi CDTV
A gdyby zastosować prostsze rozwiązanie?

Tak sobie pomyślałem, że można zastosować pamięć 1MB i ostatnią linia adresową przełączać KS, nagrane pierwszy od 0, a drugi z przesunięciem 100000h. Wystarczyło by wtedy wstawić przełącznik podłączony do układu i cały układ do podstawki na płycie:D

Nie wiem, czy takie coś zadziała, ale jest to moim zdaniem interesująca propozycja :D

Oczywiście nie rozwiązuje to problemu CD, ale do A500,600 myślę, że by wystarczyło
[#2] Re: Przełącznik Kickstartu 1.3/3.5 do Amigi CDTV
A jak wykonać adapter, który zamienił zerowy bit z ósmym, pierwszy z dziewiątym itd.
[#3] Re: Przełącznik Kickstartu 1.3/3.5 do Amigi CDTV

@barbaramazurek, post #2

Ja to zrobilem z dwoch podstawek 40 pinowych, W jednej z nich umieszczony byl EPROM a drugi wstawilem w miejsce ROMu na plycie glownej.

Oba podstawki polaczylem przewodami "1 do 1" z wyjatkiem linii danych. Na plytce drukowanej zamieszczonej na rysunku do artykulu

odpowiednie polaczenia juz sa zamienione.
[#4] Re: Przełącznik Kickstartu 1.3/3.5 do Amigi CDTV
żeby nie trzeba było budować adapterków zamieniających linie danych trzeba przy programowaniu zaznaczyć opcję SWAP BYTES
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem