Komentarze do artykułu: Ishar 2 - Messengers of Doom - rozwiązanie

[#1] Re: Ishar 2 - Messengers of Doom - rozwiązanie
Witam.



Kilka dni temu ściągnąłem sobie tę grę, dzięki czemu mogłem powrócić do czasów, gdy jako uczeń podstawówki zarywałem noce, by rozgryźć zawarte w niej zagadki... ;)



Po przejściu gry nasunęło mi się klika uwagi, mianowicie:



1. Małpę da się wykorzystać w celu szybkiego powrotu do portu na wyspie Akeera. Należy udać się na środek komnaty, w której znajduje się żywy miecz (czyli stanąć pomiędzy czterema kolumnami). Następnie iść prosto na północ, wrócić do środka, iść na południe, wrócić do środka i iść na zachód. W każdym wypadku pod dojściu do ściany należy ja "pomacać", dzięki czemu odkryjemy skarb i przejście do przełącznika otwierającego drzwi do korytarza, na końcu którego znajdują się drzwi, przez które należy wypuścić małpę. Znalazłem to w tej solucji:

Ishar 2 walktrough



2. Przed udaniem się na wyspę Olbara warto zwiększyć poziom doświadczenia niewidomej dziewczynę (Grimzel) oraz wskrzeszonego druida (Grimz), co przełoży się na zwiększenie ilości ich punktów życia. Ja w tym celu wykorzystałem strażników znajdujących się na tyłach banku w mieście Zacha, który pojawiają się ponownie po wyjściu i wejściu do strefy banku.



3. Grimzel nie może posługiwać się zielonym żywym mieczem. Gdy trzyma go w dłonie, każde trafienie przez przeciwnika odbiera mu znaczną część energii.



4. Nie znalazłem w solucji pewnej istotnej sztuczki, którą można zastosować w grze. Mianowicie zawiązujemy postaci wokół bioder sznur, następnie podnosimy w ekwipunku strzałę i opuszczamy ją na ten właśnie sznur. Strzała znika, a klikając sznurem na wolne miejsca w ekwipunku możemy go "rozmnażać". Wystarczy wyrzucić sznur do kosza, chwycić broń, zbroję czy cokolwiek i "mnożyć" ile wlezie. ;) Sztuczka nie działa na rzeczy "policzalne" (chleb, składniki eliksirów, strzały). Aby zakończyć proces "rozmnażania" trzeba kliknąć liną na biodrach postaci.



5. Podczas gry robiłem sobie szkice map - gdyby ktoś chciał skorzystać to proszę

Ishar 2 mapy Plik jest w formacie Worda, gdyż grałem na grzybie przy użyciu DOSBoxa.



Dzięki za solucję i pozdrawiam. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem