Komentarze do artykułu: Scandoubler ELBOX - recenzja

[#1] Re: Scandoubler ELBOX - recenzja
Literka "Z" oznacza typ obudowy ZIP, a liczba po niej, w naszym wypadku 30, to czas dostępu wyrażony w milisekundach



chyba w nanosekundach, 30 milisekund to 33 operacje na pamięci na sekundę :)
[#2] Re: Scandoubler ELBOX - recenzja
pamiętam, że wydałem na to urządzonko troszku kasy i że po (o ile pamiętam) ok. roku pozbyłem się tego. Do dziś nie rozumiem jak za tak primitywnie zrobiony sprzęt można tyle kasy żądać. Jakieś pionowe pasy (wkurzały mnie), duże rozmiary, brak mocowania śrubkami do portu RGB Ami, w trybach 1280 obcinało co drugą linie, obudowa z jakiejś grubej pomalowanej na niebiesko blachy a wszystko poskręcane wielkimi śrubami. Wolałem już zostać przy VGA bez giercowania niż męczyć się z tym.
[#3] Re: Scandoubler ELBOX - recenzja

@AndrECHO, post #2

Obudowa z blachy? To chyba nie z Elboxu.

Ja miałem identyczny jak na foto w recenzji.

Moje 3 grosze:

Zalety:

- działał dosyć dobrze

- dobra jakość obrazu w trybie VGA

Wady:

- jakość obrazu była mocno uzależniona od trybu graficznego

- słaby potencjometr regulacji obrazu, łatwo go było przekręcić

- wysoka cena

- zbyt duża obudowa utrudniała montaż

- brak śrubek mocujących powodował wypadanie urządzenia z portu w obudowach tower

Ogólnie panowie z Elboxu dostosowali konstrukcję urządzenia raczej do łatwej i szybkiej produkcji niż do ergonomii użycia.

[#4] Re: Scandoubler ELBOX - recenzja

@Torin, post #3

Zgadza się, obudowa jest z plastiku, a nie z blachy. Śrubki też by się przydały.
[#5] Re: Scandoubler ELBOX - recenzja

@Torin, post #3

z tego co pamiętam (coraz gorzej z tą funkcją mózgu ;)) to była niebieska blacha bez żadnych napisów i chyba na pewno Elbox (bo kto jeszcze w tym czasie produkował scany). Może miałem wersję przedprodukcyjną ;).
[#6] Re: Scandoubler ELBOX - recenzja

@AndrECHO, post #5

qrde... a może miałem micronika, sam juz nie wiem, sorki :)
[#7] Re: Scandoubler ELBOX - recenzja

@AndrECHO, post #6

na pewno nie był to Elbox, bo to była biała obudowa z plastiku
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem