Komentarze do artykułu: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum

[#1] Re: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum
niezly geolog jestes :-]
[#2] Re: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum

@HOŁDYS, post #1

Niby ja?
[#3] Re: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum
Świetna gierka. Wersja na C=64 także posiada 7 misji. Szkoda że odświeżona pecetowa ma tylko 5...
[#4] Re: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum

@HOŁDYS, post #1

ciagle duzo slysze dobrego o tej grze musze wkoncu ja odpalic na C64 lub Amidze ..ew ST :)
[#5] Re: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum
wersja spectrumowa jest pełniejsza. Posiada 7 oficjalnych misji, co najmniej drugie tyle nieoficjalnych i edytor do tworzenia nowych. Wersja amigowa ma tylko 5 misji. Co prawda w Magazynie Amiga 9/1993 jest mowa o data dysku z kolejnymi dwiema, ale nie udało mi się trafić na jego ślad.


Nie do końca to tak wyglądało. Pierwotna wersja gry wydana dla ZX Spectrum oraz kasetowa wersja gry dla C64 i Amstrada zawierały tylko 3 misje. Można było zamówić pocztą dodatek (tzw. "Expansion Tape One"), który rozszerzał grę o dodatkowe dwie, co razem dawało 5 misji. Wznowienie tytułu dla ZX Spectrum oraz wydane nieco później dyskietkowe wersje dla Amstrada i C64, a także porty dla 16-bitowców posiadały już właśnie wszystkie pięć misji. Później dla 8-bitowców pojawił się kolejny dodatek dla kasetowców zwany "Expansion Kit Two", a dla dyskietkowych wersji dla Amstrada i C64 - "Kit 1" (choć dla C64 nieoficjalna nazwa to "Laser Squad 2"), który dokładał dodatkowe dwie misje, co razem sprawiło, że dla tych platform gra łącznie miała 7 misji.
[#6] Re: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum

@mailman, post #5

A wniosek z tego taki, że na Spectrum jest 7 oficjalnych misji, a na Amidze 5. Czyli dokładnie jak napisałem w recenzji
[#7] Re: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum

@PopoCop, post #6

A wniosek z tego taki, że na Spectrum jest 7 oficjalnych misji, a na Amidze 5. Czyli dokładnie jak napisałem w recenzji


Tak samo jak na każdym 8-bitowcu szeroki uśmiech
[#8] Re: Laser Squad - Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, C64, PC, ZX Spectrum

@mailman, post #7

Tak czy inaczej dla tych co nie znają tej gry polecam ją bardzo. Grałem w nią ostro na C64 potem na Amidze i PC też.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem