Komentarze do artykułu: HxC Floppy Emulator

[#1] Re: HxC Floppy Emulator
Czy na USB HxC Floppy Emulator można zapisywać dane na obrazach dyskietek?
[#2] Re: HxC Floppy Emulator

@QkiZ, post #1

Warto zaznaczyć, że emulator USB na wszystkich typach komputerów działa w trybie "tylko do odczytu".
[#3] Re: HxC Floppy Emulator
Artykul niezle napisany :)

Jednak urzadzenie kompletnie do mnie nie trafia.. bezsensu..

wada chyba takze by bylo wybor ADFu...1 z posrod np 1000

czy jest opcja search ? ..brak zapisu takze mowi ze CFki wygraly
[#4] Re: HxC Floppy Emulator
chyba duzym mankamentem jest tez nie estetycznosc .. wisza jakies gowniane kable.. bez nadzieje ..dajnie by bylo jakby w miejsce wyjscia stacji wkladalo sie karte pamieci a na ekranie WB/BootMenu pokazywaloby by sie menu z wyborem ADF..

[#5] Re: HxC Floppy Emulator

@HOŁDYS, post #4

Oba urządzenia mają taki format, że można jest zamontować w miejscu stacji dyskietek.
[#6] Re: HxC Floppy Emulator

@HOŁDYS, post #3

Nie ma search, ale jest obsługa katalogów.
[#7] Re: HxC Floppy Emulator
Urządzenie samo w sobie dobrze pomyślane.. lecz z opisu jak dla mnie przynajmniej trochę drętwe co do obsługi/użytkowania. Już wolę Amiga Explorer i null modem :) pomimo, że rozwiązanie to jest bardzo powolne w działaniu ;)
[#8] Re: HxC Floppy Emulator
Witam,



Mnie interesuje te kilka wspaniałych tyłułów tylko na dystkietkach. Czy autor mógłby podać więcej informacji. Dziękuje



Pozdrawiam
[#9] Re: HxC Floppy Emulator

@asman, post #8

Speed - Sim Productions

We Shave Ass - Razor 1911

Ninja - Melon Dezign

Runaway - 2000AD

Trashcan - Wizzcat

etc. etc. etc.

[#10] Re: HxC Floppy Emulator

@strim, post #9

Przy czym nie jestem pewien czy wszystkie z nich są NDOSami, nie mam jak sprawdzić teraz. Ale na pewno nie ma do powyższych slaveów WHDload.
[#11] Re: HxC Floppy Emulator

@strim, post #9

Ninja - Melon Dezign




Akurat tutaj to bym polemizował, gdyż miałem to swego czasu na HDD pod A600 w pliku ninja.exe i nigdy nawet nie widziałem wersji dyskietkowej, działało normalnie po wywołaniu pliku z poziomu CLI - wymagane jedynie co było w przypadku A600 i dysku twardego - 2 MB chip, inaczej brakowało pamięci. plik miał bodajże 690kb.
[#12] Re: HxC Floppy Emulator
Jakie formaty dyskietek obsługuje to urządzenie i jak to się przekłada na formaty amigowe? Domyślam się, że skoro ten sprzęt nie jest dedykowany Amidze, to emuluje typową stację 3,5" 1.44MB.

[#13] Re: HxC Floppy Emulator

@HOŁDYS, post #3

W sumie nikt nie każe nagrywać 1000 dyskietek na jedną kartę. Na allegro można kupić za grosze malutkie karty SD, jakie zwykle są dołączane do aparatów fotograficznych (takie 16/32MB). Sam kiedyś się zastanawiałem nad skonstruowaniem podobnego urządzenia i nie wymyśliłem jakiejś lepszej koncepcji. Niestety jakoś trzeba emulować wymianę dyskietek. Najwygodniej byłoby 1 karta SD == 1 dyskietka, ale tak byłoby drogo. Stąd uznałem, że sam problem nie posiada ładnego rozwiązania. Drobnym ułatwiem byłaby emulacja od razu kilku stacji (DF1 do DF3) na jednej karcie, sprzęt wtedy nie jest istotnie większy, wszystkie stacje i tak łączy się do jednej szyny, ale skomplikowałaby się znacznie obsługa - wybór który obraz w której stacji. Chyba najlepiej robić to komputerem, tylko jak? Można wziąć inny komputer i wtedy mamy wersję USB albo samą Amigę ale jak sterować urządzeniem, które podpięte jest jedynie do złącza stacji dyskietek?



Przy okazji mam takie drobne pytanko - jak Amiga reaguje na brak wbudowanej stacji dyskietek? Najfajniej byłoby zaemulować od razu wszystkie 4 stacje jednym urządzeniem.

[#14] Re: HxC Floppy Emulator

@krru, post #12

Obsługuje wiele formatów, które dedykowane są różnym komputerom. Pełna lista jest na stronie autora do której link podałem w artykule. W każdym razie z powodzeniem emuluje Amigową stację 3,5" DD. Nigdy nie sprawdzałem HD bo po prostu nie mam takich obrazóww ;).
[#15] Re: HxC Floppy Emulator

@krru, post #13

Emulator na karty SD potrafi emulować dwie stacje i można zmieniać w obu obrazy dyskietek za pomocą przycisków. Długie przytrzymanie środkowego przycisku pozwala na wybór w której stacji zmieniamy dyskietkę. Tyle tylko, że Amiga musi obsługiwać dwie stacje (a na "małych Amigach" jest z tym problem gdy podłączamy do wewnętrznego złącza). Sprawdzałem na A3000 gdzie na jest zworka do ustawienia dwóch stacji i to działa OK.



W przypadku emulatora SD reaguje na brak wbudowanej stacji bardzo dobrze. W przypadku emulatora USB to różnie bywa (czasem pojawia się DF0: ????).

[#16] Re: HxC Floppy Emulator

@Mandi^ATO, post #11

A600 i dysku twardego - 2 MB chip, inaczej

he he ja zylem w nieswiadomosci 15 lat ze to wymaga 020 i AGA :)

dzieki za info
[#17] Re: HxC Floppy Emulator
Support zapisu dla amigi dodany !!



wiecej na mojej stronie/ stronie Jeffa



pozdro, lotharek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem