Komentarze do artykułu: Ulepszony joystick

[#1] Re: Ulepszony joystick
Tylko pogratulować można. Świetny pomysł i wykonanie. Odkryłeś niesłyszalny (no prawie) joy. Dzięki fajnie się czytało. Czekam na resztę tych projektów.
[#2] Re: Ulepszony joystick
Proste a wydaje sie bardzo skuteczne :)
[#3] Re: Ulepszony joystick
Szacunek- świetna idea wprowadzona w życie!!!
[#4] Re: Ulepszony joystick
Pomysł fajny, tylko obawiam się, że mało kto z Amigowców będzie w stanie znaleźć na to czas i to wykonać.



Proponuję autorowi zacząć sprzedawać na Allegro :)
[#5] Re: Ulepszony joystick
Pomysł świetny. Wykonanie też wydaje się ok. Tylko jak z wytrzymałością tego joya?

Wychylenia ograniczaja te blaszki, czy cos innego? Nie pogna sie za szybko?

Ale naprawde ciekawy pomysł.
[#6] Re: Ulepszony joystick

@XaVeR, post #5

Blaszki wykonane sa z cienkiej blaszki sprezystej. Sa one tak uformowane ze podczas wychylenia raczki tylko delikatnie sie odginaja. Konstrukcja mechaniczna joysticka nie pozwala aby te blaszki zostaly w jakikolwiek uszkodzone.
[#7] Re: Ulepszony joystick
Super pomysł, naprawdę musi to być fajna sprawa pograć czymś co nie klika :). Mam świetnego QuickJoya i myślałem, żeby właśnie go tak przerobić, sprężynki, które w nim były nie wytrzymały zbyt długo.
[#8] Re: Ulepszony joystick
Trzeba się przyzwyczaić do braku klikania, hehe dobre.

Czy to naprawdę taki problem?

Ja się nigdy nie przyzwyczaiłem do tych klikających. Jak dla mnie są za głośne i koniec.
[#9] Re: Ulepszony joystick
Maly suplement.

W artykule napisalem ze przyciski od FIRE zostawilem oryginalne.
Jedenak po latach uzytkowania stwierdzilem ze i tu nalezy sie modyfikacja.
Wstawilem taki oto zamiennik switcha.

link

Mechanicznie nic nie trzeba zmieniac.
Trzeba doprowadzic tylko jeden przewod zasialnia do przedstawionego ukladu
oraz podlaczyc do inwertera znajdujacego sie juz w zmodyfikowanym joyu.

Teraz moge "presic batona" do konca Swiata
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem