Komentowana treść: Nowy silnik, nowe możliwości
[#31] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
W poszczególnych działach daty postów są wymieszane jak w betoniarce.
Tak że np. w dziale amiga posty z października są porozrzucane kilka stron dalej.
Jest niby opcja najnowszych postów, ale zbiorcza dla wszystkich działów.
Mam też pytanie, gdzie teraz można ustawić ilość postów w poszczególnych wątkach?
Pasowało mi 25 a teraz jest 30.
[#32] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
Nowy silnik portalu wygląda i działa wspaniale. Portal jest nowoczesny i ma swój indywidualny, Amigowy klimat. Zmian jest rzeczywiście dużo, dopiero odkrywam nowe możliwości portalu, już sama edycja postu jest przyjemniejsza, a forum jest łatwiejsze w przeglądaniu. Dzięki Grxmrx za rewelacyjną pracę (jak również pozostałym zaangażowanym osobom). OK
[#33] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
Duże brawa dla grxmrx`a
[#34] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Po części zgodzę się, że nowa skórka jest troszkę męcząca dla oczu w porównaniu ze starą, co dla wrażliwszych osób jak ja jest trudne do wytrzymania (dla mnie jest to dość przykre uczucie). Także jeśli jest to możliwe, proszę o przywrócenie kolorystyki poprzedniej wersji. Ułatwiłoby to mi (i jak widać nie tylko mi) oglądanie portalu.
[#35] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@prophesore, post #31

Sortowanie przed chwilą naprawiłem. Co do opcji ilości postów w wątkach to aktualnie takiej nie ma i podobnie jak w przypadku pozostałych opcji z ustawień są planowane do napisania (choć poza wyborem skórki mało osób tych opcji używało).
[#36] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
Nareszcie nowa wersja OK

Brawa grxmrx za wytrwałość i ogrom włożonej pracy. Fajnie, że PPA się rozwija :)

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2011 09:12:09 przez Elder_ppa
[#37] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
dobra robota OK
[#38] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
A czy jest możliwość jakoś inaczej oznaczać(pod avatarami) - Amiga klasyczna, Natami, Minimig ?
[#39] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@Tomski, post #38

Pewnie, że jest. Musimy dostać odpowiednie graficzki.
[#40] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
Dzięki :)
Ja używam skórki black i poproszę o usuniecie żółtego koloru stary był fajniejszy :> I nie mogę sobie przypomnieć gdzie wyłączało się kategorie sprzętowe w newsach, chyba ,że zostało to usunięte :)
[#41] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@Hellena, post #40

Jest opcja filtrowania newsów - wystarczy (będąc zalogowanym) wejść w ostatnie posty/wątki. Jest opcja Filtruj, ale zapisu preferencji nie widzę.
Opcja "moje wypowiedzi" mogłaby wyświetlać nieco więcej pozycji
[#42] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
Brawo za nowy wygląd strony - OK Dużo się pozmieniało i to na lepsze.
[#43] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
Najbardziej mi chwilowo brak mozliwosci ustawienia zeby wyswietlalo po 100 komciow na strone. 250 byloby optymalne, ale tego nawet w starym ppa nie bylo
[#44] Re: Nowy silnik, nowe możliwości
do czegu sluzy system wyroznien odpowiedzie ? jaki ma to efekt koncowy ?
[#45] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@HOŁDYS, post #44

Chodzi o to, żeby osoba zakładająca wątek (lub moderator) miała możliwość wyróżnienia odpowiedzi, która daje wyczerpującą odpowiedź na zadane w pierwszym poście pytanie. Efekt jest taki, że łatwiej jest osobie, która taki wątek przegląda np. po pół roku odnaleźć od razu właściwe rozwiązanie danego problemu.
[#46] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@recedent, post #45

dzieki
[#47] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@HOŁDYS, post #1

Jezeli chodzi o zmiany, to nalezy podziekowac za poswiecony czas i poprostu za to, ze jeszcze sie chce.

Co do uwag, to wspomnialem na gadaczu w czym mam problem. Jakby jednak umknelo to wpisuje tutaj. Chodzi o to, ze skanujac sobie w pracy na starym maczku czesto sobie zagladalem i jakies 3 grosze zawsze sie dodalo do toczacej sie dyskusji. Ze starej wersji strony nie mialem zadnych problemow, natomiast teraz moge obserwowac dyskusje, ale po wpisaniu w okienko swojego tekstu i wyslaniu go nie pojawia sie on w oknie gadacza. Maczek na ktorym pisze ma OS 9.2, uzywam na nim Mozilli. Juz dawno ta konfiguracja sprawia, ze wiekszosc stron mi nie dzialala, jednak PPA wraz Gadaczem chodzilo bez zarzutu. Na forum moge pisac bez problemu. Oczywiscie, jezeli nic nie da sie zrobic to jakos przezyje ;) Czesc czasu siedze na macu z OSXem i tam nie ma zadnego problemu, jednak siedzac na OSX ze wzgledu na inny rodzaj roboty nie mam tyle czasu na korzystanie z Gadacza..

Co do Top10 (jak zainteresowani wiedza, to temat... bedacy pewnym ogniskiem... zadraznien) ciesze sie jednak z kroku do przodu i licze, ze to jeszcze nie koniec o ile to mozliwe. Swoje uwagi wyslalem wraz z lista.

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 14:10:22 przez Duracel
[#48] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@Duracel, post #47

Problem Gadacza był już poruszany zaraz po starcie nowej wersji kodu i jest to problem proxy serwerów. Nie ma tutaj związku ani przeglądarka, ani system. Ja mam w pracy to samo co ty, a w domu wszystko hula. Wszystko poza serwerem przez który dane przechodzą jest to samo.
[#49] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@mailman, post #48

Sądziłem, że to kwestia systemu bądź przeglądarki bo do tej samej siedzi w pracy jest podpięty PieC i G4 z OSX i tam wszystko działa.

Coś się da z tym zrobić?
[#50] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@Duracel, post #49

Chyba można spróbować wstawić większy timeout, ale wtedy Ci, którym działa dobrze będą wpisywać treść dwukrotnie sądząc, że coś "nie poszło". Więcej jest tych, którym działa dobrze, niż tym, którym działa źle.

Może to być też kwestia firewalla.
[#51] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@mailman, post #50

No tak, to nie ma co kombinowac, jakos przezyje. Blaszaka mam za plecami w sumie.
[#52] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@Duracel, post #51

Gdyby moi firmowi, pożal się, informatycy, dali mi dostępy do ustawień serwerów i firewalli, pewnie namierzyłbym powody tego i dał cynk innym, co należy uczynić.
[#53] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@Duracel, post #51

Nie wiem co się stało dzisiaj w nocy, ale z Maca z OSXem też już nie widać moich wpisów na Gadaczu.
[#54] Re: Nowy silnik, nowe możliwości

@Duracel, post #53

Żadne zmiany w kodzie Gadacza nie były wprowadzane. Proszę przeczytać posty #48 i #52.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 18:08:24 przez mailman
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem