Komentowana treść: Nowości od Guido Mersmanna
[#1] Re: Nowości od Guido Mersmanna
Może Grunch zastąpi niedocenionego MorphUPa...
[#2] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@strim, post #1

MorphUP jest (a może raczej był bo chyba nikt już go nie używa ani nie wspiera) przekombinowany, na pewno od strony użytkownika.
[#3] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@grxmrx, post #2

Masz rację. Mi też jakoś ten MorphUP nie przypadł do gustu. Prawdę mówiąc umarł zanim zacząłem go używać. Jak spróbowałem to było już po śmierci. :) Grunch wydaje się bardziej prostym i fajniejszym rozwiązaniem. Bardziej mi pasuje do amigowej filozofii, która ma być prosta, oczywista, jasna.
[#4] Re: Nowości od Guido Mersmanna
Wszystko pięknie ładnie, bardzo przydatny program. Szkoda tylko, że w aktualnej wersji ma kłopoty z rozpoznaniem części zainstalowanego oprogramowania (nie wykrył u mnie np. Free Heroes 2, Blendera, czy Stellarium).
[#5] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@recedent, post #4

Hmm dziwne może wybierz opcje repair z menu i powino pomóc
[#6] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@Drako^lM, post #5

Nie mogę dać "Repair". Grunch nie widzi zainstalowanego programu, więc i nie ma co "naprawiać" :(.
[#7] Re: Nowości od Guido Mersmanna
Po wypróbowaniu tego Gruncha stwierdzam, że chyba nie chcę używać tego typu softu na ami-systemach. Jednak wolę sam nad tym panować. Nie mam zaufania do takich rzeczy. :) Wszystko się dziaja magicznie, program wykrywa mi aplikacje na dysku, który jest tylko backupem głównego dysku, a na tym głównym nie znajduje. Poza tym ja się boję robić "repair" czy "install". Po prostu nie toleruję magicznych, automatycznych rozwiązań w ami-systemach. Od tego mam MacOSX i iOS. Pod MorphOS-em wszystko musi być jasne, normalne, proste. W tym cały jego urok. :)
[#8] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@recedent, post #6

To daj install i po roblemie będzie :)
[#9] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@MDW, post #7

IMO jesli MorphOS ma przyciagac nowych totalnie zielonych uzytkownikow to powinien miec opcje instalowania czy updatowania appsow w sposob jaki oferuje grunch.
[#10] Re: Nowości od Guido Mersmanna
Wireless Desktop działa nadzwyczaj sprawnie. Próbowałem na starym iPhone3G i naprawdę czułość i dokładność i szybkość reakcji jest absolutnie idealna. Działa to jako mysz i klawiatura. Gdybym znalazł jakieś praktyczne zastosowanie dla tego czegoś to bym kupił za 6zł RemoteMouse w wersji jeszcze bardziej rozbudowanej. Chociaż ta darmowa też jest w pełni sprawna i nie ma ograniczeń.
[#11] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@eastone, post #9

jesli MorphOS ma przyciagac nowych totalnie zielonych uzytkownikow

No tak, to prawda. Tylko żeby nie wyszło tak jak z Chylińską. Zmieniła styl ze swojego na styl dzisiejszych wyjących bab i starych fanów straciła, a nowych za bardzo nie zyskała. No bo właściwie niczym się nie wyróżniała od innych Gosi Andrzejewicz wyjących tak, że trudno wytrzymać w supermarkecie jak to leci. Na szczęście zawsze na szyi są słuchawki i coś swojego. :)
[#12] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@MDW, post #11

Zeby MorphOS mial tylu fanow co ma Chylinska obecnie ;)
[#13] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@eastone, post #12

Żeby tylko nie stracił tyle procent ile ona straciła po zmianie wizerunku na różowy. :)

Oczywiście życzę MorphOS-owi jak największej ilości fanów. Nie wiem czy jest ktoś kto bardziej mu tego życzy. Ale niestety zupełnie nie wierzę w choćby cień szansy na spopularywanie MorphOS-a w środowiskach nieamigowych. Microsoft nie daje rady na niektórych rynkach (Zune/ZuneHD, WindowsPhone7, WindowsMobile), Nokia się wykłada na kolejnych chorych pomysłach, HP wymiękło z WebOS, Linux marzy o 1% rynku domowych sprzętów. Jak wobec tego ma się wybić MorphOS? Zejdźmy na Ziemię. :) To fanbojskim lekki system dla maniaków zakochanych w amigowej filozofii.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2011 13:27:21 przez MDW
[#14] Re: Nowości od Guido Mersmanna
Jest też wersja Gruncha pod OS3, sprawdziłem - nawet działa, aczkolwiek np. wookiechata mi nie wykryło. Za to kilka bibliotek MUI sobie zaktualizowałem. Stabilność programu pod OS3 taka sobie, aczkolwiek autor sam ostrzega że nietestowane.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2011 20:29:20 przez madman15
[#15] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@MDW, post #13

Jasne, ale perspektywy choćby do 0,1 procenta są szereokie ;). Zwiększenie liczby maniaków x10 albo x100 to na rynku domowych sprzętów niewielka różnica. Ciekaw jestem jaka mogłaby być różnica dla nas użytkowników.

Hmm.. trzeba zbadać MagicBaecon - niezłe ficzery.

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2011 11:23:48 przez ede
[#16] Re: Nowości od Guido Mersmanna

@recedent, post #6

W menu kontekstowym jest opcja zmiany ścieżki docelowej. Ja niektóre zmieniłem i jest dobrze
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem