Komentowana treść: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone
[#1] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone
Ciekawe,co to za niespodzianki i czy uaktualnienie bedzie dla klasyka.Mam nadzieje,ze tak.
[#2] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone
Niech updateują system, bo trochę irytujących niedociągnięć jest ;)
[#3] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@RAL, post #2

A może jakieś konkrety?
[#4] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Elder_ppa, post #3

Proszę bardzo :

współpraca z keyrah - w firmware działa normalnie, po starcie systemu trzeba odłaczyć i podłaczyć klawiaturę ponownie coby system ją widział i można było pisać.
[#5] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@RAL, post #4

Moze w koncu poprawia stery do radka,bo nie wszystkie karty dzialaja,u mnie jedna lezy w szufladzie i kompatybilnosc ze starym Warp 3D,bo mi Wipeout nie pokazuje wskaznikow mocy i oslon statku.


Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 08:42:20 przez Grisza
[#6] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone
Ciekawe czy kolejny raz głównym atutem update OS4 będą poprawki w MUI dostosowujące MUI do MUI4 z MorphOSa. Z tego co widziałem na screenshotach nowe MUI pod OS4 (z tej upd4) prezentuje sie całkiem całkiem.
[#7] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Grisza, post #1

Będzie.
[#8] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@rzookol, post #6

Raczej poprawienie błędów ale nawet jak dodatkowo w MUI to bardzo dobrze.
[#9] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@AlbertS, post #8

MOSistą zawsze źle jak coś się dzieje z OS4. Co by nie było negatyw musi być.
[#10] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@radzik, post #9

Po polsku chyba "Mosistom", ewentualnie w zdaniu "Mosistą go, mosistą" jeśli taki mosista byłby bronią. Próbowałeś zabłysnąć ale się nie udało :P. Poza tym nie zrozumiałeś tego co napisałem: MUI z OS4 będzie wyglądało (prawie) tak samo jak mui z MorphOSa czyli będzie ładniejsze niż systemowe Reaction. Ja widziałem screenshoty, Ty pewnie nie.
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@rzookol, post #10

Wybacz ale ja Twoja wypowiedz

Ciekawe czy kolejny raz głównym atutem update OS4 będą poprawki w MUI dostosowujące MUI do MUI4 z MorphOSa


traktuje jako tradycyjne nabijanie sie srodowiska MOS z OS4. I nie odwracaj kota ogonem, bo zupelnie inaczej moznaby to napisac, gdyby nie chodzilo o dopieczenie OS4.
[#13] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@radzik, post #12

A czy nie uważasz, że szukasz trochę tak na siłę dziury w całym?
[#14] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Elder_ppa, post #13

No poprzednie update dotyczyło mui oraz usb2.0. Przepraszam za pominięcie usb2.0 w mym pierwszym poście.
[#15] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@rzookol, post #14

A to jest jakiś problem dla Ciebie, że dotyczyło akurat mui oraz usb 2.0?
[#16] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@AlbertS, post #15

Problem? Ja zadałem pytanie. Pytanie mające oparcie w faktach. To ty widzisz jakies problemy.
[#17] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@rzookol, post #16

Ja? W uptade 4? Żadnego.
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone
Największą niespodzianką jest cena X1000. Wynosi £1699 i - uwaga - to jest cena nie uwzględniająca AmigaOS4, przesyłki, podatków.

http://amigaprez.wordpress.com/2011/10/20/amigaone-x1000-to-be-at-amiwest-2011/

Widocznie A-EON buduje komputer dla elit :P
[#21] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Banter, post #20

osoby posiadające pieniądze to żadna elita
[#22] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Banter, post #20

AmigaOS4.1 Update 5 pre-installed. - czyżby "4" "na dniach"?
Co do ceny - zapewne po miesiącu obniża o 10%, standardowa zagrywka w handlu.
Mniejsza z ceną, to jest o prawie 2 lata za późno, większość zadowoli się nowym SAM.
[#23] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Banter, post #20

Dla mnie to super wiadomość. AOS 4.x jeszcze nie posiadam, ale przyszłosć jest nieprzewidywalna. Uaktualnienie świadczy o tym że ludzie pracują. Jak pracuja to są na to pieniądze. A to też wspaniała wiadomosć.
Czytając powyzszą kłótnię, nie rozumiem sensu. Dla mnie każdy postAmigowy system jest super. Sama myśl że to nie Microsoft czy jakiś tam linux, Mamy 3 fajne systemy :Amiga OS4.x (3.1 nie liczę), Aros i Morph OS. To świadczy że duch Amigi się rozwija w różne strony i to jest dobre...
Co do działań A-EONu to cena komputera X-1000 jest trochę zawyżona. Druga wada to ograniczanie klienteli AOS 4.x tylko do sprzętu "własnego". Microsoft na to nie patrzył a miliardy kopii sprzedał. Nie patrzono czy to składak czy firmowy. Jakby mogli to by sprzedawali licencję do samych procków.
AOS 4.x powinien bezwzględnie zaistnieć na Macach i innych platformach (szczególnie PPC). Ilość sprzedanych licencji determinuje przecież powstawanie nowego softu...
Polityka handlowa post-Amigowych firm jest strasznie zagmatwana. Wygląda że chcą stworzyć grono a raczej grupkę użytkowników nowych Amig. No i zostanie im bawienie sięikonkami na pulpicie.
Myślę ciągle o posiadaniu komputera z AOS 4.x, ale skutecznie mi się to utrudnia.
[#24] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Wojox, post #23

Byłoby rewelacyjnie dla AOS i ogólnie Amigi gdybyś oświecił firmę Hyperion oraz Amiga Inc swoimi przemyśleniami.

Powinni zrobić Ciebie CEO natychmiast po otrzymaniu Twojej wiadomości.

Napisz do nich i nie omieszkaj zamieścić tutaj ich odpowiedzi. Umieram z ciekawości
[#25] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@stachu100, post #24

Stachu,, ale tak z sarkazmem piszesz ?? Źle rozumuję ?
[#26] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Wojox, post #25

Twoje rozumowanie jest dobre, problem w tym że właściciel praw do marki Amiga mają odmienne zdanie. Poczytaj historię marki Amiga po upadku Commodore. To wiele wyjaśni.
[#27] Re: Prace nad AmigaOS 4.1 Update 4 potwierdzone

@Banter, post #20

£1915.01 ex VAT and delivery
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem