Komentowana treść: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne
[#1] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne
Pytanie tylko co dalej jak skończą się zapasy procesorów PWRficient (od P.A. Semi)? Będą we własnym zakresie produkować te procesory czy będą inne pomysły biznesowe?
[#2] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@grxmrx, post #1

Wiadomość tylko po to żeby uspokoić ludzi po podaniu ceny x1000
[#3] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@grxmrx, post #1

Pytanie tylko co dalej jak skończą się zapasy procesorów PWRficient (od P.A. Semi)? Będą we własnym zakresie produkować te procesory czy będą inne pomysły biznesowe?

Z rok temu ktoś wspominał o nowych prockach FreeScale. Nie były dostępne w chwili rozpoczynania projektu X1000. Wydajnościowo powinny prezentować podobny poziom, ale przy niższej cenie.
[#4] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Radov, post #3

Da się te nowe procki w prosty sposób zaadoptować do płyty Nemo? Chyba, ze są całkowicie zgodne z tymi aktualnymi?


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Przypuszczam, ze nie beda w pelni zgodne bo nikt( z klientow kupujacych w duzyh partiach) nie bedzie wymagal tego od nich. Z tego co kojarze cpu w x1000 jest wlutowany, wiec mozesz sobie wyobrazic jak to bedzie wygladac.
[#6] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne
To jest bardzo dobra wiadomość. Podejrzewam, że kolejna Amiga One będzie skierowana w sektor middle, skoro X1000 to high a Sam to low-end. Ambitna firma. OK
[#7] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@reactor, post #6

Czyli co, gradacja będzie wyglądać następująco(?):
a) high end: 10,5 - 12 tys. zł
b) middle end: 7,5 - 9 tys. zł
c) low end: 4,5 - 6 tys. zł
[#8] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@przemysław, post #7

Nie wiem. Wbrew pozorom nie ja stoję za cenami.
[#9] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

@Benedykt

Na pewno nie. Ale zwiększa to szansę na akceptowalną cenę kolejnego komputera. Liczę, że nabyte doświadczenie też zaprocentuje i następny projekt zostanie wykonany taniej i szybciej. Chociaż nie ma co ukrywać, że głównym czynnikiem będzie wielkość produkcji. A w dużą produkcję nie się co ładować bez odpowiedniego oprogramowania...
[#10] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Drako^lM, post #2

Wiadomość tylko po to żeby uspokoić ludzi po podaniu ceny x1000

Dokładnie tak, chociaż pierwszą "uspokajaczką" była AO500. :)
[#11] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Radov, post #9

Jeszcze nie pojawił się na rynku komputer X1000, a zagorzali fani już zerkają na kolejny model tej marki, tym razem... po akceptowalniej cenie. To najlepiej podsumowuje "sukces" X1000 ;)

Patrząc na historię marki AmigaOne i skok cenowy w stosunku do wcześniejszych modeli, oczekiwanie na "akceptowalną cenę" wydaje się dość naiwne, nie mające oparcia w faktach. Komputery AmigaOne drożeją kosmicznie wraz z kolejnymi modelami, a X1000 jest tego najlepszym przykładem.

Parafrazując znane powiedzenie naszego rodaka, AEON wraz z Hyperion tworzą "computers for the classes, not the masses", słowem całkowicie odeszli od pięknych amigowych tradycji.

A szkoda.
[#12] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Banter, post #11

AEON wraz z Hyperion tworzą "computers for the classes, not the masses", słowem całkowicie odeszli od pięknych amigowych tradycji.

Skoro to dla Ciebie jest amigową tradycja to mam dobra wiadomość - sieć sklepów Biedronka ją kontynuuje.
[#13] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Banter, post #11

Jeszcze nie pojawił się na rynku komputer X1000, a zagorzali fani już zerkają na kolejny model tej marki, tym razem... po akceptowalniej cenie. To najlepiej podsumowuje "sukces" X1000
Mam wrażenie, że długo Cię na kuli ziemskiej nie było
Przecież jestem jedną z pierwszych osób, które zaznaczyły że na X1000 ich nie stać i które widzą w cenie przeszkodę do odniesienia sukcesu marketingowego. I które martwią się, że ceny kolejnych autorskich konstrukcji nie będą wystarczająco tanie. ... miło, że to wreszcie zauważyłeś, ale OCB? Nie przesadzasz z zaszufladkowaniem? Czy to, że premiera X100 NIE ZMIENIŁA mojego podejścia do tego sprzętu pozwala cokolwiek wróżyć?

Dla mnie "Sukces X1000" to dostarczenie nowoczesnej platformy deweloperskiej. I tyle.
Niestety jest droższa niż zakładałem (zakładano?), co wyraźnie podkreśla problem kolejnych, ew. konstrukcji. Że nie będą wystarczająco tanie, by przyciągnąć ludzi.

Patrząc na historię marki AmigaOne i skok cenowy w stosunku do wcześniejszych modeli, oczekiwanie na "akceptowalną cenę" wydaje się dość naiwne, nie mające oparcia w faktach. Komputery AmigaOne drożeją kosmicznie wraz z kolejnymi modelami, a X1000 jest tego najlepszym przykładem.
Równie naiwne jest przykładanie linijki i robienie analizy technicznej na podstawie dwóch punktów. I to wygenerowanych przez dwóch różnych producentów.
BTW. zapomniałeś, że uA1 była tańsza od poprzednich modeli ;)
[#14] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Radov, post #13

Radov, to nie twoja wina. Myślę że prawie każdy spodziewał się jak to będzie. Ponieważ to już nie pierwszy raz. Przecież to nic złego. Ważne że X1000 wciąż podtrzymuje ideę AOS4. Ja sam jestem przychylny temu systemowi. Po prostu lubię go bardziej od MOSa.

Za złe ludzie mają tylko oszołomom i politykom co wychwalali X1000 jako nadejście upragnionego "mesjasza". A tak przecież nie jest i szybko się okazało że rewolucji nie będzie.
Tylko tyle. Życie toczy się dalej. :)
[#15] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Radov, post #13

Niestety jest droższa niż zakładałem (zakładano?), co wyraźnie podkreśla problem kolejnych, ew. konstrukcji.


to będzie problem wszystkich nowych konstrukcji związanych docelowo głównie z Amigowaniem.
[#16] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Andrzej Drozd, post #14

Za złe ludzie mają tylko oszołomom i politykom co wychwalali X1000 jako nadejście upragnionego "mesjasza". A tak przecież nie jest i szybko się okazało że rewolucji nie będzie.


to samo możesz napisać o Natamistach, z tą różnicą, że Natamiści są jeszcze w lesie ze swoim projektem
[#17] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@gx, post #16

Polemizowałbym bym. X1000 nie jest niczym rewolucyjnym, przypomnę, że komputery marki AmigaOne są z nami już od 2002 roku i jakoś nie zrewolucjonizowały amigowego rynku. Czym zaskoczy nas nastepny model, jeszcze wyższą ceną, czy kolejnym przejściem tym razem na x86? :D

NatAmi natomiast jest pierwszym nowym modelem zgodnym z Amigą od czasów upadku Commodore. MiniMig odwzorowało Amigę 500, FPGA Arcade odtwarza Amigę AGA z 030, jednak nic mocniejszego od Amigi 4000 się nie pojawiło. Do czasu gdy nadeszła NatAmi, która jako jedyna kontunuuje linię oryginalnej Amigi, zarówno sprzętowo jak i pod względem filozofii działania.

Moim skromnym zdaniem, to jest pewna (r)ewolucja:)
[#18] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@Banter, post #17

X1000 jest rewolucyjne o tyle, że nie jest pójściem na łatwiznę. Płyta główna oryginalna (nie adaptowana), oryginalne rozwiązania (procesor PA Semi, Xena) i sprzedawana jako kompletny komputer z systemem AmigaOS. Więc może nie tyle rewolucja, co ambitny projekt i powrót do normalności (tak, wiem że nie dla wszystkich).
AmigaOne to najszybsze komputery pod AmigaOS - więc (r)ewolucja - zgoda. Coraz bardziej wymagające ale też i lepsze programy.
Czym zaskoczy nas następny model, jeszcze wyższą ceną, czy kolejnym przejściem tym razem na x86?
Natami również to (r)ewolucja. Myślę że ten projekt nie ma wrogów, złośliwość jest niepotrzebna.
Chyba nie potrzeba wróżki, by odpowiedzieć na powyższe pytania - cena nie będzie wyższa, i przejście na x86 nie jest możliwe (przynajmniej w ciągu następnych kilku lat nierealne).
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Firma Varisys będzie pracować nad kolejnymi produktami linii AmigaOne

@grxmrx, post #1

Zapasy pewnie nie skończą się przez 20lat, gdyż ten procesor nie jest tylko wykorzystywany w X1000, ale też w innych systemach (które wymagają w umowach podtrzymania dostaw na 25lat)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem