Komentowana treść: Timberwolf w akcji
[#1] Re: Timberwolf w akcji
działa dość szybko ale nie wiem czym się podniecać, chyba że na zwykłych maszynach z OS4 firefox działa tak wolno, że ten filmik jest pozytywnym zaskoczeniem
[#2] Re: Timberwolf w akcji

@rzookol, post #1

te strony tez jakos malo skomplikowane sa dlatego dziala szybko
[#3] Re: Timberwolf w akcji

@rzookol, post #1

Ciekawe,jak będzie działał na klasyku z bardzie wymagającymi stronami
[#4] Re: Timberwolf w akcji
Czyżby na AOS4.x nie było żadnego programu do zgrywania do wideo co się dzieje na ekranie Troche to nieprofesjonalne umieszcznie filmikow robionych maszynka do golenia...
[#5] Re: Timberwolf w akcji
Naprawdę, nie chciałbym żeby to zabrzmiało znowu złośliwie... ale jak miałem A4000/040 w 2001 roku i CV64 za Zorro 3, to mniej wiecej tak właśnie działał mi IBrowse ale rozumiem, że to dopiero jakaś beta?
[#6] Re: Timberwolf w akcji
Czego kurde chcieć ??
Działa to lepiej niż MUI-OWB na mojej SAM460 ;) , ale jeszcze zrobię parę testów MUI OWB ;)
[#7] Re: Timberwolf w akcji

@_arti, post #5

Nie no, nie zabrzmiało złośliwie, raczej znowu zabrzmiało tak jak byś nie wiedział o czym piszesz. Ibrowse a Timberwolf to oprogramowanie trochę innego kalibru.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2011 17:58:06 przez reactor
[#8] Re: Timberwolf w akcji

@_arti, post #5

Nie, no na dzisiejszych stronach IBrowse robi bardzo dobrze sieczkę ze stron w tej samej prędkości ;)
[#9] Re: Timberwolf w akcji

@reactor, post #7

No tak, ale różnica A4000/040 a X1000 to chyba jeszcze wiekszy kaliber, c'nie? Strona, która zaprezentowano, też nie jest jakimś rocket-science. Przepraszam, ale Firefox z kupą javascriptow, ktore rzeźbią po DOMie, śmiga mi na 1GHz, mobilnym procesorze ...w kieszeni. Za 350 funtow


Ostatnia aktualizacja: 23.10.2011 18:15:11 przez _arti
[#10] Re: Timberwolf w akcji

@_arti, post #9

A masz Amigę w kieszeni? Czy znowu odejście od tematu? Na moim i7 FF kosi strony jeśli o to chodzi
[#11] Re: Timberwolf w akcji

@AlbertS, post #10

Żadne odejście od tematu. Zwykłe porównanie.
Po prostu chciałbym, naprawdę chciałbym napisać - wreszcie to jest to, na co czekałem... ale jak widzę doczytujące się banerowe GIFy i scroll prostej strony www na miarę Zorro 3, na komputrze za 12000,00 PLN, to moja reakcja może być tylko jedna - smutek, cynizm i zgryźliwy komentarz na PPA.




Ostatnia aktualizacja: 23.10.2011 18:32:57 przez _arti
[#12] Re: Timberwolf w akcji

@MaveRick, post #4

Z tego co pamiętam to jest...
[#13] Re: Timberwolf w akcji

@_arti, post #11

To teraz tak, uruchom na swoim czymś tam system, żeby działał na vesie, wtedy i przeglądarka na bank nie będzie korzystać z renderowania sprzętowego - jak chcesz inaczej to zrobić to zapraszam na google - i odpal przeglądarkę, połaź po stronach i opisz jak szybko Ci się wszystko ładuje. Mam wrażenie, że trochę się zdziwisz.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2011 19:38:26 przez AlbertS
[#14] Re: Timberwolf w akcji

@_arti, post #5

Nie wydaje mi się, żeby to była nawet beta - przynajmniej kiedyś betą określało się program, który był już prawie gotowy i trafiał do beta testerów (często za betatesterów robiliśmy my - userzy), żeby go przetestować przed wypuszczeniem ostatecznej/stabilnej wersji. Czy TW można już pobrać i przetestować - bo nie mam pojęcia?
Ale ja nie o tym - na moim PC (~2,5GHz) w domu, na Firefoksie, strona o AOS wczytuje się tak samo "sprawnie" - winę za to ponosi powolne łącze.
Tak ogólnie to chciałbym również zauważyć, że zarówno AOS dla AOX1000 nie jest ukończony a i Timberwolfowi do wersji stabilnej nadal wiele brakuje.
Osobiście jestem pozytywnie zaskoczony szybkością pracy Timberwolfa - pamiętajmy, że opiera on się na najpowolniejszej/najbardziej ociężałej wersji Firefoksa (rozumiem, że to 4.0 wersji timberwolfa oznacza, że opiera się on o źródła Firefoksa w wersji 4.0?).
[#15] Re: Timberwolf w akcji

@APC74, post #14

Osobiście jestem pozytywnie zaskoczony szybkością pracy Timberwolfa - pamiętajmy, że opiera on się na najpowolniejszej/najbardziej ociężałej wersji Firefoksa (rozumiem, że to 4.0 wersji timberwolfa oznacza, że opiera się on o źródła Firefoksa w wersji 4.0?).

Prawdopodonie tak jest. Wg tego co Rogue pisze na amigans.net, oglądajac film należy pamiętać, że:
- rendering timberwolfa nie wykorzystuje jeszcze wsparcia sprzętowego
- (oraz co wynika z powyższego) całość wyświetlanej strony jest odrysowywana, nawet jeśli aktualizacja wymaga tylko fragmentu

Video przedstawia więc wersję "alfa" przeglądarki, wydaje mi się jednak, że działa akceptowalnie...

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2011 20:59:32 przez Radov
[#16] Re: Timberwolf w akcji

@Radov, post #15

A moglbys mi powiedziec ile sie wczytuje sam program TFox? Ostatnio u Leona wczytawal sie chyba z 5 minut jak nie dluzej, poprawiono juz czy .so to takie uroki lepionego kodu?
[#17] Re: Timberwolf w akcji
No nawet znośnie działa OK
[#18] Re: Timberwolf w akcji

@AmiChris, post #16

A skąd mam wiedzieć?
Przeglądam tylko sieć za newsami z Amiwest i wiem tyle co Friedeni napiszą. A piszą, że obecna wersja nie ma jeszcze akceleracji, każdy ruchomy element powoduje redraw całej strony, niektóre fragmenty kodu zostaną dodatkowo (natywnie) zoptymalizowane - ale dopiero po ukończeniu portu. No i jest jeszcze za wcześnie na publiczne udostępnienie obecnej wersji...
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Timberwolf w akcji

@Grisza, post #3

Ciekawe,jak będzie działał na klasyku z bardzie wymagającymi stronami

Chyba tak jak OWB. :)
[#24] Re: Timberwolf w akcji

@AmiChris, post #16

Normalnie się wczytuje, niewiele wolniej jak stare, "nasze" OWB, i z taką prędkością działa. Tylko pierwsze uruchomienie trwa 5 minut.
Problemem nie jest prędkość (jest całkiem znośna) tylko zajętość RAM (i zwalnianie jej po zamykaniu zakładek).
Ogólnie Firefox ma złote czasy za sobą, to jest przeglądarka która pod Win coraz częściej mnie irytuje.
[#25] Re: Timberwolf w akcji
Hmm... news że szczena opada i ciągle na zakręcie.
[#26] Re: Timberwolf w akcji

@_arti, post #11

na komputrze za 12000,00 PLN


Możesz powiedzieć skąd znasz cenę ? :) Jeżeli faktycznie tyle to będzie b.drogo ;(
[#27] Re: Timberwolf w akcji

@Hellena, post #26

[#28] Re: Timberwolf w akcji
Szybkość działania jest całkiem przyzwoita :) Powiem nawet, że oryginalny FF4 potrafił bardziej zamulać na moim lapku 1,7GHz więc naprawdę nie jest źle OK
Docelowo ma mieć jeszcze wspomaganie sprzętowe a to pewnie okaże się niezbędne aby Timberwolf działał przyzwoicie na SAM albo tym bardziej na zapowiadanym netboku.
[#29] Re: Timberwolf w akcji

@mailman, post #27

To wyjdzie i tak astronomicznie dużo bo ~10000pln, ale nie 12000.
[#30] Re: Timberwolf w akcji

@flops, post #29

~10500 z VATem, ale bez kosztów wysyłki i licencji systemu. Do 12000 raczej nie dojdzie, ale 11 raczej osiągnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem