Komentowana treść: Trzeci konkurs twórców gier
[#1] Re: Trzeci konkurs twórców gier
Dopuszczają nowe Amigi (także MorphOS)... Fajnie. :)

Startuje ktoś?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 15:01:02 przez MDW
[#2] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #1

A co, chcesz stworzyć jakiś team?
[#3] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #1

zeby ktos przysiadl i zrobil na A500 cos w jakosci PRINCE OF PERSIA na C64 po 20 latach
[#4] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@HOŁDYS, post #3

Też jestem pod wrażeniem tej wersji :)
[#5] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@HOŁDYS, post #3

C64 czy Atari XL/XE mają jeszcze fanów, a A500 nie bardzo. To znaczy trochę ludzi gra w stare gierki i ogląda stare rzeczy. Ale żeby coś na to robić to już nie bardzo. W przeciwieństwie do np. środowiska związanego z ośmiobitowym Atari. Ludzie bardziej coś robią niż grają czy oglądają dema.
[#6] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #5

Mi właśnie przeszedł koło nosa konkurs RGCD na C64, a na Amigę hmmm... może wygrzebię pewien stary projekt nieskończony, dokańczać na razie mi się tego nie chce ;).

Świetna sprawa, że na Amigę powstała taka inicjatywa! I brak ograniczeń technicznych jest też bardzo na miejscu choć szkoda, że jednak ta tematyka... musiałbym zmienić głowy sprite'ów :).


Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 19:29:40 przez BagoZonde
[#7] Re: Trzeci konkurs twórców gier
Zawężanie tematyki w jakikolwiek sposób jest chyba średnim pomysłem w sytuacji kiedy chętnych jest może kilka osób na świecie.
[#8] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #7

Spójrz na to z innej strony: W porównaniu do ostatniej edycji jest to de facto rozszerzenie tematyki. W końcu ile można pisać gier o tematyce świątecznej? A pod film/serial/książkę można podciągnąć prawie wszystko - no, może Fortis miałby pewne problemy (łatwiej byłoby pewnie przerobić stateczek na Mikołaja, a "przeszkadzajki" na paczki z prezentami :) ).
[#9] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@recedent, post #8

No tak, jeżeli tak na to popatrzymy to jest ewidentne rozszerzenie tematyki.

Tak się zastanawiam czy grę ściśle związaną z zabawami na plaży dałoby się podciągnąć pod np. "Słoneczny Patrol". :D
[#10] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #9

Byle były boobsy i Dejwid H.
[#11] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #9

Czemu nie? Tylko nie zapomnij, że tytuł oryginału to "Baywatch", bo jak ktoś mówi anglojęzycznemu o serialu "Sun Patrol" to tamten tylko szeroko otwiera oczy :D
[#12] Re: Trzeci konkurs twórców gier
Świetnie. Tym razem mogą powstać jakieś naprawdę fajne gierki. Bo mikołaje to był chyba najgorszy temat jaki mógł być wybrany ;)
[#13] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@Andrzej Drozd, post #12

Jak by nie patrzeć Mikołaj z tematyką świąt nie ma nic wspólnego.

Benedykt Dziubałtowski
[#14] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@Benedykt Dziubałtowski, post #13

Jak by sie uprzec to bylo wiele filmow o tematyce swiat. Wiec jak ktos sie uprze to niech robi gre o swietach i z Mikolajem :D

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 07:17:45 przez Koyot1222
[#15] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@HOŁDYS, post #3

Bardzo ciekawy konkurs OK

@HOŁDYS
A co miałeś na myśli pisząć "coś", a możesz podać jakieś konkrety, dzięki :)

Też jestem pod wrażeniem Prince of Persii na C64.
[#16] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #7

Ścisła tematyka to niepotrzebne ograniczenie mimo tego, że temat szerszy niż "Mikołaje", ale z drugiej strony nie chciałbym np: robić gry o Batmanie czy Brokeback Mountain ;) - bardzo teoretycznie ale zawsze mogłaby się doczepić do mnie dana wytwórnia jeżeli chciałbym na przykład wydać później taką grę komercyjnie.
[#17] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #1

Najprawdopodobniej wezmę udział, choć jeszcze zastanawiam się nad tematyką. Jeśli wystartuję to na pewno wybiorę Amigę klasyczną, bo na niej mam do dyspozycji narzędzia do tworzenia gier (PPaint, MED). Zastanawiam się też nad wykorzystaniem gotowych grafik ze stron, do których linki podała Cammy.

Amiga jako platforma komputerowa rozwija się obecnie dosyć prężnie, a C64 i inne 8-bitowce brak "następców" rekompensują wzmożoną twórczością. Szkoda, że obecnie Amiga utraciła sporo utalentowanych ludzi, widzę że zainteresowanie uczestnictwem w turnieju na PPA dosyć słabe. Czasu teraz jest dużo, bo aż 2 miesiące.
[#18] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@asman, post #15

Asman chociazby udana konwersja SONICA z segi - sprzet gorszy Amiga 500 spokojnie powinna sobie poradzic ze swoim szybkim Blliterem ..tj sobie radzi z SUPER FROGIEM
[#19] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@Klub Amigi RNS, post #17

turbo sprezynki deluxe ?:)
[#20] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@HOŁDYS, post #18

@HOŁDYS - Sonic śmiga na mojej 030 na emulatorze segi :). Ale masz rację na a500 by się przydał taki Sonic.
[#21] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@HOŁDYS, post #18

Genesis technicznie na pewno jest gorszy.
Nieststy ma kolosalną przewagę - cartridge :)

A za wierna konwersje Sonica (na takim poziomie jak BC KID vel BONK'S Adventure) spokojnie zaplacilbym 10$ :) Chocby dla zasady :)
[#22] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@MDW, post #9

ak się zastanawiam czy grę ściśle związaną z zabawami na plaży dałoby się podciągnąć pod np. "Słoneczny Patrol".


Fortisa też by się jakoś dało podciągnąć - np. pod Star Treka albo Gwiezdne Wojny :D
[#23] Re: Trzeci konkurs twórców gier

@Adam_K, post #22

A nie lepiej serial "Andromeda" ? Statek podobny... .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem