Komentowana treść: Amiga Mania #2
[#1] Re: Amiga Mania #2
Mysle ze wkoncu w warszawie bedziemy mieli budapest i PPA bedzie takiej jakosci jak AmigaMania
SWIETNA GAZETA !!! SWIETNY DESIGNE :) szkoda ze nic nie rozumiem po eszle beszle
[#2] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#3] Re: Amiga Mania #2
Ładny layout, chociaż niektóre strony to typowe "zapchajdziury" (plakaty?).
[#4] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #1

A co teraz jest nie tak z jakością PPA?
[#5] Re: Amiga Mania #2

@mailman, post #4

Dobre pytani ? Ja wolę żeby gazeta miała dobre artykuły, a nie masę fajerwerków. Taki CD ACTION niby najpopularniejsza gazeta na rynku, a nie da się tego czytać. Dorzucają na zachętę gry żeby to kupować. TOP SECRET czy AMIGOWIEC to to zjada dziś na śniadanie poziomem zawartości. Tak więc PPA jest jakie jest ale przynajmniej posiada treść, a nie tylko wygląd :)
[#6] Re: Amiga Mania #2

@recedent, post #3

Tak, layout może i ładny, ale język... Jedyne co rozumiem to tytuły i pojedyncze słowa. Gdyby nie obrazki, pewnie byłoby jeszcze gorzej. Jednak nie ma co narzekać, bo nasze pisma też wychodzą po polsku i stanowią podobne wyzwanie dla obcokrajowców.

Ogólnie wygląda ciekawie. Wydaje mi się, że oprócz "zapchajdziur", jest tam co poczytać, ale...
[#7] Re: Amiga Mania #2

@mailman, post #4

genijalny numer # 1 :)

http://amigamania.amigaspirit.hu/Amiga%20Mania%2001_OnLine_Fix.pdf

MailMan sory ale jak przegladam te gazety PPA to nie ma w nich nic ciekawego dla mnie (moze dla mosistow jest i dla fanow Xcos tam z AOS4) ..

AmigaMania jest gazeta o prawdziwej amidze (nawet jest opis jak zrobic PiggyModa 2 MB CHIP !!,wymienc baterie w A500+,czy swietny artykul Amiga 600 odrodzenie !!! )
Genijalny sklad swietny wyglad kazdej strony ... ta gazeta pachnie tym co mozna bylo kupic w kiiosku w 1993 r ..z gazetami o grach komputerowych)

PPA jest ...hmm coz przykro mi to stwierdzic ale bardzo nudnawy i monotonny
AmigaMania miazdzy PPA pod kazdym wzgledem chociaz moze byc moja od osobniona opinia..
ja sie po kilku pierwszych numerach w PDF zrazilem do tej gazety ..nuuuudy

ps.zawsze mozna uzyc translatora googla :P chociaz zaluje ze nie ma wersj ENG

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 12:16:31 przez HOŁDYS
[#8] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #7

ta gazeta pachnie tym co mozna bylo kupic w kiiosku w 1993 r


tak, tylko w 1993 r czytało się lepiej takie "newsy" , a teraz, porównanie A500 do A500+
[#9] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #7

genijalny numer # 1

Tak. Podobnie jest z genialną pierwszą płytą muzyków i zespołów. Ponieważ na pierwszej zawsze jest dorobek ćwierci życia ;)
Podobnie jest z czasopisami o komputerach które prawie nie żyją, czyli A500/A600. Myślę że 3 numer będzie już bardzo nudny, lub po prostu czasopismo umrze śmiercią naturalną...chyba że zajmie się tematyką AOS4 i MOS, ponieważ w tych tematach zawsze coś się będzie działo.
Natami też zrobi niemały ruch w artykułach. :)
[#10] Re: Amiga Mania #2

@Andrzej Drozd, post #9

Bardzo ładne pismo, szkoda że tylko po węgiersku, choć przeczytałem na amigaworld.net, że pracują nad tłumaczeniem oraz następnym numerem, który ma się ukazać w grudniu. Bardzo fajnie, że wychodzi takie pismo dla fanów Amigi z Węgier.
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #7

MailMan sory ale jak przegladam te gazety PPA to nie ma w nich nic ciekawego dla mnie (moze dla mosistow jest i dla fanow Xcos tam z AOS4) ..

Nie trafia do Ciebie jako odbiorcy - rozumiem, ale nadal nie rozumiem kwestii jakości. Co rozumiesz przez jakość pisma? Te wodotryski, o których piszesz poniżej? Poza tym pamiętajmy, że publikujemy to, co nadeślą czytelnicy i prawdę powiedziawszy numer jest dopinany na ostatnią chwilę, na słowo honoru. Jeżeli chcecie o czymś czytać, to o tym napiszcie.

AmigaMania jest gazeta o prawdziwej amidze (nawet jest opis jak zrobic PiggyModa 2 MB CHIP !!,wymienc baterie w A500+,czy swietny artykul Amiga 600 odrodzenie !!! )

W każdym numerze PPA mamy coś dla klasykowców. W ostatnim numerze nawet dwa artykuły: Zrób to sam - Adapter CF w A600 oraz jak dbać o klasyczne modele (na przykładzie A4000), czyli w duchu, który Ciebie interesuje, więc wybacz, ale czegoś znowu nie rozumiem. W poprzednim numerze było o karcie Compact Flash w Amidze 600, Blizzard IV SCSI Kit, iGame, Gramy z dziewczyną na Amidze, w numerze 3 - Casablanca - quasi Amiga, numer 2 - Minimig - powrót do przeszłości - znowu tematyka, która Ciebie jaka wiernego klasykowca powinna interesować.

Genijalny sklad swietny wyglad kazdej strony ... ta gazeta pachnie tym co mozna bylo kupic w kiiosku w 1993 r ..z gazetami o grach komputerowych)

To tylko wodotryski graficzne. Też mogę na każdej stronie dać podkład i krzywe grafiki, ale takie pisma są nieczytelne (to się nie nadaje do druku), a treść właściwa jest zastępowana grafiką (zapycha się puste miejsce, czyli niedobory tekstu).

PPA jest ...hmm coz przykro mi to stwierdzic ale bardzo nudnawy i monotonny
AmigaMania miazdzy PPA pod kazdym wzgledem chociaz moze byc moja od osobniona opinia..
ja sie po kilku pierwszych numerach w PDF zrazilem do tej gazety ..nuuuudy


Trzeba sobie zadać pytanie - chcesz gazetę czytać czy oglądać. Jeżeli to drugie, to masz rację - PPA jest nudne.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 15:55:09 przez mailman
[#13] Re: Amiga Mania #2

@mailman, post #12

(...) chcesz gazetę czytać czy oglądać? Jeżeli to drugie, to masz rację - PPA jest nudne.


To jeszcze nic, panie dziejku. Jakie Amiga Future jest nudne...
[#14] Re: Amiga Mania #2

@mailman, post #12

wzioles to do siebie ... zamiast na klate

sa gusta i gusciki mi tam PPA nie przypada do gusta ...chociaz dobrze ze wychodzi i moze komus sie podoba.. Forma w jakiej zrobili to wegrzy przekonuje mnie ..
[#15] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #14

Gdybym wziął do siebie, to byś wtedy zobaczył ;) Jak wspomniałem, szanuję Twoją opinię, ale jej nie rozumiem. Kilka kwestii się wyklucza i jest w ze sobą w sporze. Coś takiego nie może pozostać bez komentarza.
[#16] Re: Amiga Mania #2

@mailman, post #15

Tak czy inaczej PPA to kawał dobrej roboty. To jest to. Wielkie pokłony dla redakcji i autorów artykułów. :)
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #7

PPA jest ...hmm coz przykro mi to stwierdzic ale bardzo nudnawy i monotonny

Wszystko zależy od tego kto co rozumie przez pojęcie "Amiga". Dla mnie na przykład nudne jest pisanie o klasycznej Amidze. Ile dziesięcioleci można opisywać SuperFroga, PinballDreams, instalację rozszerzenia 0.5MB i poznawać tajniki DeluxePainta? Choćby człowiek nie wiem jak się fascynował Amigą to jak widzi to prawie 20 lat to naprawdę się nudzi. :)
[#19] Re: Amiga Mania #2

@MDW, post #18

zapomniales napisac o gradientach :)

Minimig mnie wogole nie interesuje

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 12:57:39 przez HOŁDYS
[#20] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #19

zapomniales napisac o gradientach

No tak, racja. :) Swoją drogą to ciekawe, że to co kiedyś (gdy marzyłem o A500) wydawało mi się maksymalnie profesjonalne, dzisiaj jest diabelnie lamerskie. Przecież te pierwsze obrazki pokazujące możliwości A1000, A2000 czy A500 były bardzo słabej jakości. I tu nie chodzi mi o ilość kolorów czy rozdzielczość, bo potem powstawały (np. na scenie) obrazki 4- czy 8-kolorowe w niskiej rozdzielczości, które były pikslowym mistrzostwem świata. Można je do dzisiaj godzinami pod lupą oglądać. Każdy pixel postawiony z pełną świadomością. W pixlowaniu preferuję lowres, bo to się najlepiej ogląda i widać piękno (albo brzydotę) techniki. :)

Ja mam cholerny szacunek do tego, uwielbiam wspominać. Tylko jednocześnie ciągle jestem zakochany w amigowej filozofii i chcę jej używać na codzień. Podejście Minera do systemu operacyjnego, ta amigowa prostota (nie prostactwo) bardzo mi odpowiada i ja chcę żeby mój komputer tak wyglądał i działał. Nie tylko ten służący do odświętnego odpalania starych (cudownych) gierek i dem. Ale także ten normalny, codzienny. Jakiś czas temu było to prawie niemożliwe, bo rozbudowana Amiga Classic zbyt odstawałą. Głupiego filmu człowiek nie wyświetlił, nie użył GoogleDocs, nie mógł normalnie uzywać Allegro... Teraz to możliwe. I to mnie kręci. O DeluxePaint wiem już wszystko :) i jakoś nie mam potrzeby robienia grafiki <=8bit. W SuperFroga nie grałem nawet w złotych czasach Amigi (generalnie mało grałem). Desert Dream i State of the Art znam na pamięć. :)

Amidze powinno się wystawić tyle pomników ile kiedyś stawiano Leninowi i ile teraz się stawia Janowi Pałowi II. Zasłużyła na specjalne miejsce w historii. Słowo "Amiga" powinno być wypowiadane z szacunkiem i czcią. :) Ale to wszystko. Ja nawet jeżeli nie chcę to trochę się rozwijam i chcę żeby obiekt moich zainteresowań też się rozwijał. Archeologia mnie nie pociąga. :)

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 14:11:33 przez MDW
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #1

A dla mnie z kolei takie gazety przedstawiają niewielką wartość. O ile rozumiem jeszcze wywiady i recenzje dla tych, którzy mają na czym odpalić opisywaną, gdzieś tam wysznupaną, a mało znaną grę, o tyle opisywanie hardware A500/600 i innych odgrzewanych kotletów, to trochę dla mnie dziwna zabawa.

Być może taka gazetka przypomina i niektórym pomaga powspominać stare dobre czasy młodości i wczuć się nie. Ale ja jakoś nie potrafię przeżywać recenzji sprzętu sprzed prawie ćwierć wieku tak, jak to bywało kiedyś. Mnie rajcuje to, co sie dzieje teraz. Dlatego cieszy mnie np. nowy MorphOS, czy sprzęt pod niego. Cieszy mnie również każdy numer PPA, bo tu moge poczytać o naszej amigowej współczesności. Jeśli chcę wrócić do przeszłości, to wolę otworzyć jakiś stary numer Magazynu Amiga.

Szatę graficzną też wolę taką z PPA. Nigdy nie byłem fanem i nie będę niepotrzebnych bajerów i ozdobników. Ot przykład MA i ACSu. Ten pierwszy skupiał się na treści, ten drugi prezentował niewiele poza dobrym papierem i bajerkami. Podciągnął się troszeczkę dopiero na sam koniec, już po upadku MA, ale nigdy jego poziomu nie osiągnął.
[#23] Re: Amiga Mania #2

@HOŁDYS, post #1

Też uważam, że design świetny, ogólnie gazeta w porządeczku OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem