Komentowana treść: Sterownik FastATA w NetBSD
[#1] Re: Sterownik FastATA w NetBSD
Brawo Strim! Z utęsknieniem czekamy na romans z Mediatorem.
Pozdrawiam.
[#2] Re: Sterownik FastATA w NetBSD
Gratuluje zapału strim. Oczywiście czekamy na fast ata/bvision :)

Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Sterownik FastATA w NetBSD
To ja dodam swoje zyczenie: FastATA4000 :)
[#4] Re: Sterownik FastATA w NetBSD

@pekdar, post #3

Mam tą kartę, ale ona także nie ma sprzętowego przerwania, tak jak starsze modele FastATA 1200. Obsługa FastATA 4000 oraz FastATA 1200 wcześniejszych niż Mk-III to jeden problem do rozwiązania . Kiedy to nastąpi jeszcze nie wiem...

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 02:15:50 przez strim
[#5] Re: Sterownik FastATA w NetBSD

@strim, post #4

Czy ma sens bawić się w obsługę starszych fast ata? Każdy posiadacz tego kontrolera może sobie za niespełna 200 pln zrobić upergrade do wersji najnowszej. Dostanie nowy kontroler na dwuletniej gwarancji. Chyba warto.


Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: Sterownik FastATA w NetBSD

@Benedykt Dziubałtowski, post #5

Ujmując inaczej to co napisałem wcześniej: obsługa wszystkich wersji FastATA 4000, oraz starszych wersji FastATA 1200 to jeden kod do napisania. A FastATA 4000 wspierać chcemy i tak, więc starsze FastATA 1200 uzyskają wsparcie "przy okazji".

Jak ktoś rozważa zrobienie upgrade FastATA 1200 do Mk-IV to według mnie powinien i tak to zrobić. Mk-III/Mk-IV są dużo lepsze niż poprzednie wersje.
[#7] Re: Sterownik FastATA w NetBSD

@strim, post #6

ja mam wersje gold. czytalem, ze z nowsza pod AmigaOS nie widac roznicy.

nagralby ktos filmik z NetBSD na BlizzardPPC jak to chodzi, bo shoty to shoty.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2011 13:40:27 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#8] Re: Sterownik FastATA w NetBSD

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

ja mam wersje gold. czytalem, ze z nowsza pod AmigaOS nie widac roznicy.


Mk-III, Mk-IV mają sprzętowe przerwanie. Starsze nie. Jak nie ma sprzętowego przerwania, to trzeba poll'ować cały czas rejestr, który zawiera info o tym, czy dysk wymaga obsługi...
[#9] Re: Sterownik FastATA w NetBSD

@strim, post #8

o tym czytalem w innym watku. jakies konkrety roznice transferu, prodkosc odczytu plikow?
[#10] Re: Sterownik FastATA w NetBSD

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Transfery w sumie bardzo podobne, jeśli nie identyczne, ale mniejsze obciążenie systemu przy odczycie/zapisie na dysk.

Jeśli zechce mi się napisać recenzję, to z pewnością zrobię jakieś bardziej konkretne testy.
[#11] Re: Sterownik FastATA w NetBSD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem